PDA

View Full Version : کد متحرکسازی آیکون ها در سی شارپ

sara90
دوشنبه 07 فروردین 1391, 23:18 عصر
سلام دوستان ببخشید کد متحرک کردن آیکونها در برنامه رو به زبان سی شارپ می خواستم

Hybrid
دوشنبه 07 فروردین 1391, 23:28 عصر
سلام ، به نظرتون 2 خط توضیح اضافه نوشتن چه قدر وقت میبره ؟؟؟

سوالتون خیلی کلیه شما میخواین کدوم آیکون ها رو متحرک کنین؟؟ آیکونی که در System Tray نمایش داده میشه؟؟

sara90
سه شنبه 08 فروردین 1391, 14:05 عصر
با سلام ، دوست عزیز من می خوام آیکونهایی که تو برنامه ام به کار بردم متحرک بشه مثلا آیکون ورود یا آیکونهای دیگه

Mahmoud Zaad
سه شنبه 08 فروردین 1391, 14:33 عصر
با سلام ، دوست عزیز من می خوام آیکونهایی که تو برنامه ام به کار بردم متحرک بشه مثلا آیکون ورود یا آیکونهای دیگه

سلام
منظورت اینه که مثلا زمانیکه موس رفت روی دکمه ورود آیکنش عوض بشه؟

ali190
سه شنبه 08 فروردین 1391, 15:15 عصر
سلام ، به نظرتون 2 خط توضیح اضافه نوشتن چه قدر وقت میبره ؟؟؟

سوالتون خیلی کلیه شما میخواین کدوم آیکون ها رو متحرک کنین؟؟ آیکونی که در System Tray نمایش داده میشه؟؟
سلام
جناب vbBoss میشه نحوه متحرک سازی آیکون رو در System Tray توضیح بدید؟
ممنونم
یاعلی

Hybrid
سه شنبه 08 فروردین 1391, 15:21 عصر
سلام
جناب vbBoss میشه نحوه متحرک سازی آیکون رو در System Tray توضیح بدید؟
ممنونم
یاعلی

سلام ، داخل تاپیک زیر کامل توضیح داده شده نیازی نبود توضیح بدم !!!

نمایش ایکون برنامه در systray بصورت متحرک (http://barnamenevis.org/showthread.php?59480-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1-systray-%D8%A8%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DA%A9)

موفق باشید./

Ali0Boy
سه شنبه 08 فروردین 1391, 15:25 عصر
ببین دوست عزیز توضیحتون کافی نیست ولی حالا اون چیزی که من فهمیدم رو براتون توضیح میدهم، شما یا اینه که می خواهید آینکون ها تون داخل برنامه همینطور به صورت متحرک باشه مثل آیکون هایی که برای tryIcon انتخاب می کنند(اگر آینکون نود رو هنگاه ویروس یابی یا هنگام آپدیت دیده باشید) برای اینکار راحت ترین روش اینه که از یک تایمر استفاده کنی و یک متغییر سراسری بزاری و با تغییر مقدار اون داخل تایمر و سنجیدن اون باز هم داخل تایمر، آدرس عکس های مورد نظرت رو در موقعیت های متفاوت بهش بدی مثلا چندتا عکس از ساعت آنالوگ در ساعات مختلف.

روش دیگه ای که اون رو هم از توضیحتون فهمیدم اینه که شما می خواهید وقتی که کاربر روی Button-ای در صفحه روفت تصویر اون عوض شود و وقتی خارج شد دوباره تصویر برگرده به حالت قبل که با رویداد های MouseLeave برای وقتی که موس روی شیء مورد نظر نیست و MouseHover وقتی موس روی شیء مورد نظر اومد استفاده کنی و کدت رو داخل اونها بنویسی.
البته یک نکته تجربی که خودم بدست آوردم اینه که اگر از MouseMove به جای MouseHover استفاده کنی، تغییر تصویر button موردنظر سریعتر صورت می گیرد.

موفق باشید

EvErY OnE
دوشنبه 05 خرداد 1393, 19:11 عصر
سلام
دوست عزیز میتونی کدایی که برای MouseLeave و MouseMove لازم داریم برای این کار رو بنویسی
من تازه کارم:لبخند:
ممنون
منتظر پاسخ گویی شما هستیم

ronix3
پنج شنبه 20 خرداد 1395, 13:57 عصر
سلام
دوست عزیز میتونی کدایی که برای MouseLeave و MouseMove لازم داریم برای این کار رو بنویسی
من تازه کارم:لبخند:
ممنون
منتظر پاسخ گویی شما هستیم

سلام یه imagelist اضافه کنید و بهش ۲ تا عکس بدید اولین عکس عکسی که می خواید وقتی موس رفت روش باشه و دومی عکسی که می خواید وقتی موس از رو باتن کنار رفت باشه و کد های زیر رو برای رویداد ها بنویسید

mouse enter

button1.Backgroundimage=imagelist1.Image[0];

mouse leave
button1.Backgroundimage=imagelist1.Image[1];