PDA

View Full Version : ثبت اطلاعات در لیست باکس و نوشته پیش فرض در textbox

asemaneiran
سه شنبه 08 فروردین 1391, 09:56 صبح
سلام
من دو تا سوال دارم
ممنون می شم کمک کنید..
دوتا لیست باکس دارم که هر کدوم از sql پر می شه . باید هر ایتمی که از یک لیست انتخاب می شه و به لیست دوم منتقل می کنم. در اجرای بعدی فرم , در لیستی که منتقل شده باقی بمونه (از لیست اولیه حذف شده باشه و به لیست دوم اضاف شده باشه) و در نهایت با زدن کلید مشاهده در این پنجره . ستون های گرید ویو براساس مقادیر موجود در لیست دوم نمایش داده بشه
اما نمی دونم چطوری؟؟؟:متفکر:
تو رو خدا یکی کمک کنه...
دوم
می خوام یک تکس باکس برای جست و جو قرار بدم . که در زمان اجرا کمرنگ داخلش نوشته باشه search و با یکبار کلیک کردن بشه در اون نوشت و ...

Hybrid
سه شنبه 08 فروردین 1391, 10:16 صبح
سلام ، در رابطه با سوال اولت میتونین مقادیر هر دو لیست باکس رو در Setting ها ذخیره کنی تا در اجرا های بعدی فرم از Setting مقادیر رو بخونی و داخل لیست باکس ها نمایش داده بشن.

2 ) شما 2 راه داری : 1 ) از کامپونت های دات نت بار یا سایر که همین قابلیت رو تکست باکس هاشون اضافه کردن استفاده کنی ( WaterMark Text ) یا بیای خاصیت Textرا در رویداد های Enter و LostFocus تکست باکس کنترل کنین.

asemaneiran
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 11:51 صبح
سلام ، در رابطه با سوال اولت میتونین مقادیر هر دو لیست باکس رو در Setting ها ذخیره کنی تا در اجرا های بعدی فرم از Setting مقادیر رو بخونی و داخل لیست باکس ها نمایش داده بشن.

2 ) شما 2 راه داری : 1 ) از کامپونت های دات نت بار یا سایر که همین قابلیت رو تکست باکس هاشون اضافه کردن استفاده کنی ( WaterMark Text ) یا بیای خاصیت Textرا در رویداد های Enter و LostFocus تکست باکس کنترل کنین.

سلام ممنون از راهنمایی تون
اما (قصد جسارت ندارم) شما فقط به setting اشاره می فرمایید ...
می شه بگید چطوری؟؟
بازم ممنون

Hybrid
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 13:34 عصر
سلام دوباره ،

ببخشید سوالتون رو بار اول خوب نخونده بود ، اگه لیست ها رو از sql بخونین خوب کارتون راحت تر میشه ! با انتخاب هر عضو از لیست اول و زدن دکمه ی انتقال ایتم از لیست اول و از بانک حذف میشه ( به کمک دستور Delete ) و با کمک دستور Insert اضافه میشه ، و در لیست دوم اطلاعات نمایش داده میشه ،

asemaneiran
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 16:07 عصر
سلام دوباره ،

ببخشید سوالتون رو بار اول خوب نخونده بود ، اگه لیست ها رو از sql بخونین خوب کارتون راحت تر میشه ! با انتخاب هر عضو از لیست اول و زدن دکمه ی انتقال ایتم از لیست اول و از بانک حذف میشه ( به کمک دستور Delete ) و با کمک دستور Insert اضافه میشه ، و در لیست دوم اطلاعات نمایش داده میشه ،

سلام مجدد
خواهش می کنم
ممنون از راهنمایی تون می شه لطف کنید و یک نمونه کد بذارید؟؟
در ضمن چطور براساس مقدارهای لیست دوم ستون های گرید رو نمایش بدم؟
با سپاس

Hybrid
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 18:18 عصر
اگه توضیحات بیشتری در مورد برنامتون بدین بهتر میشه راهنمایی کرد ، مثلا اطلاعات هر کدوم از این لیست باکس ها رو از یک table جدا گانه میگیرین؟؟؟ این خوب راحت میشه جواب رو داد.

2) اگه اطلاعات رو تنها از یک جدول میگیرین میتونین یک ستون رو به جدول اضافه کنین و در اون مقادیر 1 و 2 رو ذخیره کنین که 1 نشان دهنده ی عنصر موجود در لیست باکس 1 و مقدار 2 نشان دهنده ی عنصر موجود در لیست باکس 2 هست ، و هر بار که عنصری رو از لیست 1 به لیست 2 میبرین این مقادیر رو جابه جا کنین.

asemaneiran
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 10:37 صبح
اگه توضیحات بیشتری در مورد برنامتون بدین بهتر میشه راهنمایی کرد ، مثلا اطلاعات هر کدوم از این لیست باکس ها رو از یک table جدا گانه میگیرین؟؟؟ این خوب راحت میشه جواب رو داد.

2) اگه اطلاعات رو تنها از یک جدول میگیرین میتونین یک ستون رو به جدول اضافه کنین و در اون مقادیر 1 و 2 رو ذخیره کنین که 1 نشان دهنده ی عنصر موجود در لیست باکس 1 و مقدار 2 نشان دهنده ی عنصر موجود در لیست باکس 2 هست ، و هر بار که عنصری رو از لیست 1 به لیست 2 میبرین این مقادیر رو جابه جا کنین.

سلام
ضمن تشکر از راهنمایی تون
من یک جدول دارم با در ستون که با اولی لیست اول پر می شه و با دومی هم لیست دوم پر می شه
از اینکه فرمودید جا به جا بشن . می شه بفرمایید چطور جا به جا یی انجام بدم؟؟/
و مشکل چطور حل می شه؟
در ضمن می شه لطف بفرمایید و با استفاده از setting که فرمودید رو هم توضیح بدید به چه صورت هست؟؟
با سپاس

asemaneiran
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 16:56 عصر
سلام
ضمن تشکر از راهنمایی تون
من یک جدول دارم با در ستون که با اولی لیست اول پر می شه و با دومی هم لیست دوم پر می شه
از اینکه فرمودید جا به جا بشن . می شه بفرمایید چطور جا به جا یی انجام بدم؟؟/
و مشکل چطور حل می شه؟
در ضمن می شه لطف بفرمایید و با استفاده از setting که فرمودید رو هم توضیح بدید به چه صورت هست؟؟
با سپاس

سلام مجدد
دوستان کسی نمی تونه راهنمایی کنه...!!!!!!!!

asemaneiran
جمعه 11 فروردین 1391, 11:03 صبح
سلام مجدد
دوستان کسی نمی تونه راهنمایی کنه...!!!!!!!!

سلام
مهندسین محترم
خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید
با سپاس

omid_csh
جمعه 11 فروردین 1391, 11:44 صبح
سلام
منظورتون از "من یک جدول دارم با در ستون که با اولی لیست اول پر می شه و با دومی هم لیست دوم پر می شه"
یعنی این جدول دو تا ستون داره؟
دو تا ستون با هم مرتبط هستن؟
نوع داده ای این دو تا ستون یکی هستش دیگه؟
برای نمایش، گرید ویو فقط یک ستون داره؟
بیشتر در مورد این دو تا ستون بگید.