PDA

View Full Version : سوال: مشکل در طراحی سیستم نظردهی مطالب

Ali0Boy
سه شنبه 08 فروردین 1391, 12:13 عصر
باسلام خدمت تمامی دوستان.
من برای سیستم نظردهی مطالب سایتی که دارم طراحی می کنم به این صورت پیش رفته ام که کلاینت وارد سایت می شود و مطلب رو می خواند و نظر خود را می دهد ولی نظر به صورت معلق ثبت می شود و تا تایید نهایی نمایش داده نمی شود. حال در صفحه مدیریت سایت می خواهم چیزی شبیه به سیستم مدیریت نظرات blogfa رو طراحی کنم ولی نمی دونم به چه شکل عمل کنم. در تصویر جاهای قرمز شده رو تماشا کنید:
84745
همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، اطراف Checkbox ها و دکمه ی تایید انتخابی ها و حذف انتخابی ها خط قرمز کشیده ام. می خواستم کلا به چه شکل می توانم داخل php اینگونه قالب نمایشی رو ایجاد کنم که بالا هر نظر طرف بتواند انتخاب کند آن را و نظر نیز نمایش یابد و حالا به صورت گروهی حذف یا تایید کند.

و همچنین چگونه می توان یک تگ select به صورت checkbox-ای با قابلیت چند انتخابی ایجاد کرد[به صورت option رو بلدم ولی اینکه کاربر بتواند کنار هر چه می خواهد تیک بزن رو بلد نیستم] و همچنین حالا این لیست انتخابی نتیجه اش به صورت post ارسال شود آیا ارایه ای از اعداد را به ما خواهد داد(منظورم همان نوشته فرم می باشد مثل: 1,2,3,7,9,12,52,53 می باشد)

ممنون می شوم از دوستان راهنمایی کنند.

yones_safari
سه شنبه 08 فروردین 1391, 12:28 عصر
باسلام خدمت تمامی دوستان.
من برای سیستم نظردهی مطالب سایتی که دارم طراحی می کنم به این صورت پیش رفته ام که کلاینت وارد سایت می شود و مطلب رو می خواند و نظر خود را می دهد ولی نظر به صورت معلق ثبت می شود و تا تایید نهایی نمایش داده نمی شود. حال در صفحه مدیریت سایت می خواهم چیزی شبیه به سیستم مدیریت نظرات blogfa رو طراحی کنم ولی نمی دونم به چه شکل عمل کنم. در تصویر جاهای قرمز شده رو تماشا کنید:
84745
همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، اطراف Checkbox ها و دکمه ی تایید انتخابی ها و حذف انتخابی ها خط قرمز کشیده ام. می خواستم کلا به چه شکل می توانم داخل php اینگونه قالب نمایشی رو ایجاد کنم که بالا هر نظر طرف بتواند انتخاب کند آن را و نظر نیز نمایش یابد و حالا به صورت گروهی حذف یا تایید کند.

و همچنین چگونه می توان یک تگ select به صورت checkbox-ای با قابلیت چند انتخابی ایجاد کرد[به صورت option رو بلدم ولی اینکه کاربر بتواند کنار هر چه می خواهد تیک بزن رو بلد نیستم] و همچنین حالا این لیست انتخابی نتیجه اش به صورت post ارسال شود آیا ارایه ای از اعداد را به ما خواهد داد(منظورم همان نوشته فرم می باشد مثل: 1,2,3,7,9,12,52,53 می باشد)

ممنون می شوم از دوستان راهنمایی کنند.
سلام و درود
اینا ربطی به php نداره و همشون مربوط به html,css,jquery میشه.
لطفا صبر کن تا یک نمونه کپی مثل بلاگفا رو براتون بسازم تا مطلب جا بیوفته.
موفق باشید

yones_safari
سه شنبه 08 فروردین 1391, 15:34 عصر
درودی دوباره
اینو نوشتم دیدم مال بلاگفا آجاکسی نیست من از رفتم به این صفحه و اون صفحه خوشم نمیاد به همین دلیل اینو آجاکس ساختم همه چیزش اوکی هستش فقط باید کدهای آجاکس رو در فایل index.js خودت قرار بدی تا وقتی که مثلا یه نظر حذف میشه از پایگاه داده هم حذف بشه تا وقتی صفحه ریفریش شد دوباره اونو نیاره.یه چیزایی هم خودم اضافه کردم مثلا وقتی نظر رو انتخاب میکنی رنگش زردمیشه مثل نرم افزار ویبولتین و غیره....
http://img4up.com/up2/67997917530529106481.png

http://img4up.com/up2/89990707960546419463.png

موفق باشید

soroush.r70
سه شنبه 08 فروردین 1391, 17:45 عصر
حالا ثبت نظرش چطوریه آقا کاملشو نداری...؟

yones_safari
سه شنبه 08 فروردین 1391, 18:01 عصر
حالا ثبت نظرش چطوریه آقا کاملشو نداری...؟
دادا اینو دوستمون اینجاشو مشکل داشتن براشون ساختم.نه فقط همینجاش رو ساختم.بقیه جاهاش که کاری نداره.یه جدول تو دیتابیس بساز و از سمت کاربر نظرات رو ذخیره کن تو این جدول.و در سمت مدیریت هم نظرات رو با قالب بالا نشون بده.
موفق باشید.

ravand
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 09:38 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?317272-%D8%A7%D9%8A%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%AF%D9%87%D9%8A%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA&p=1392045#post1392045

hamidhassas
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 08:48 صبح
ببخشید میشه از صفر طرز کار این سیستم نطر دهی رو توضیح بدین و بگین چطور کار میکنه و باید به چه صورت از اون استفاده کرد اون هم به صورتی که من هم که بیسوادم بفهمم

Ali0Boy
جمعه 11 فروردین 1391, 03:56 صبح
باتشکر از همه ی دوستان که من رو راهنمایی کردند. من یه مدل ساخت می خواستم وگرنه از این کدی که دوستمان دادند بجز یکسری از جاهاش استفاده نکردم. کدی که ایشان دادن خیلی خوب بود. واقعا ممنون هستم.

دوستان یک سوال دیگه که پاسخ داده نشد، قسمت دوم سوالات، نمی دونم اینجا بپرسم یا اون تاپیک در توسعه ی وب. سوال رو می گم اگه دیدین بیشتر مربوط به اونجاست بگید تا اونجا بزارم ولی اگر پاسخ رو بلدین که همین جا بگین چه کاری بروم اونجا.
من می خواهم یک لیست انتخابی از چکباکس ها رو ایجاد کنم، مثل تصویر زیر(طراحی شده در فتوشاپ):
84891

من یک لیست از چک باکس می خواهم که وقتی هم روی دکمه ارسال کلیک کردیم اطلاعات انتخابی رو به آدرس دیگر به صورت GET یا POST ارسال کند، آیا چنین چیزی امکان دارد؟ اگر آری یک سورس برام بزارید و نه توضیح، البته روی سورس توضیح بدهید که عالی است. در ضمن از select به صورت option نیز استفاده کردم و چند انتخابی هم به اون دادم ولی وقتی ارسال می کرد به صفحه ای، فقط آخرین مقدار رو می توانستی بدست بیاری. اگر کد نادرست است اعلام کنید:

<?php
if(isset($_GET['ali']))
{
echo "<pre>".print_r($_GET['ali'])."</pre>";
}
?>
<html>
<body>
<form action="?" method="get">
<select name="ali" multiple>
<option value="volvo">Volvo</option>
<option value="saab">Saab</option>
<option value="mercedes">Mercedes</option>
<option value="audi">Audi</option>
</select>
<input type="submit" />
</form>
</body>
</html>

البته این آخرین تستی است که امتحان کردم. البته من روی برداشت خودم گفتم حتما به صورت آرایه ای ارسال می کنه. و چون تا حالا با اون سرو کار نداشتم، برای همین اینگونه استفاده کردم. خیلی هم جستجو کردم حتی در w3s و چندتا سایت دیگه که مربوط به آموزش html , html5 می شد رو گشتم ولی نیافتم.

MMSHFE
جمعه 11 فروردین 1391, 09:54 صبح
<?php
if(isset($_GET['ali']) && is_array($_GET['ali'])) {
foreach($_GET['ali'] as $ali) {
echo $ali.'<br/>'.PHP_EOL;
}
}
?>
<!doctype html>
<html>
<body>
<form action="" method="get">
<select name="ali[]" multiple="multiple">
<option value="volvo">Volvo</option>
<option value="saab">Saab</option>
<option value="mercedes">Mercedes</option>
<option value="audi">Audi</option>
</select>
<input type="submit"/>
</form>
</body>
</html>

دقت کنید که کادر Select چند انتخابی، یک خروجی بصورت آرایه داره. به خاصیت name اون و نحوه استفاده ازش توی PHP دقت کنید. موفق باشید.

Ali0Boy
شنبه 12 فروردین 1391, 01:56 صبح
باتشکر از تمامی دوستان عزیز مخصوصا آقا یونس و استاد گرامی آقای شهرکی که منو راهنمایی کردند.
در مورد Check Box Group-ای که تصویرش رو طراحی کرده بودم، با توجه به فرمایشات آقای شهرکی، کد زیر رو نوشتم و گفتم هم اینجا بزارم شاید تازه کارهایی مانند من نیاز به چنین کدی پیدا کنند.
کد:

<html>
<head><title>Check Box Group</title></head>
<body dir="rtl"><center>
<?php
if(isset($_GET['lst']) && is_array($_GET['lst'])) {
echo "<p>کدهای انتخابی شما: </p>";
foreach($_GET['lst'] as $lst) {
echo $lst.', '.PHP_EOL;
}
}
?>
<form action="" method="get">
<p>لطفا اسامی مورد نظر را انتخاب کنید:</p>
<div style="overflow:scroll; width:200px; height:80px; border:1px solid; text-align:right;">
<label><input type="checkbox" name="lst[]" value="1">علی</label><br>
<label><input type="checkbox" name="lst[]" value="2">حسن</label><br>
<label><input type="checkbox" name="lst[]" value="3">میترا</label><br>
<label><input type="checkbox" name="lst[]" value="4">فاطمه</label><br>
<label><input type="checkbox" name="lst[]" value="5">رضا</label><br>
<label><input type="checkbox" name="lst[]" value="5">مرتضی</label><br>
</div><br>
<input type="submit" value="ارسال اسامی"/>
</form>
</center></body>
</html>