PDA

View Full Version : سوال: نحوه ی ادرس دهی در قالب ها وردپرس

masiha68
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 10:06 صبح
سلام
من مشکل کوچیک واسم پیش اومده
واسه ی طراحی یه قالب وردپرس من یه تگ تعریف کردم که توی اون سر تیتر پست ها رو فراخونی می کنه و حالا می خوام به کلیک روی هر تیتر به اون پست توی یه صفحه ی دیگه ( منظور صفحه ای غیر از صفحه ی اندیکس مثلا صفحه ی پست ها ) برم
دوستان ممنون می شم نحوه ی ادرس دهی واسه تیتر مطالب رو واسم بنویسین طوری که بشه متن مطالب رو توی یه صفحه ی دیگه دید
البته قالب من وردپرسه نه یه قالب دگه یا یه سایت
ممنون

ravand
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 12:09 عصر
براي اينكه يك لينك در صفحه ي ديگه باز بشه معمولا اين روش رو انجام ميدن ديگه بقيه اش با خودت:

<a href="http://ali.com" target=_blank>link</a>

masiha68
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 12:13 عصر
نه داداش منظورم این نبود
اینو که هر کسی که یه بار اچ تی ام ال کار کرده باشه می دونه
بحث من روی وردپرسه
چون توی وردپرس حس می کم پست ها فقط روی فایل اصلی و به قولی ایندکس فراخوانی میشن
ولی من توی بعضی از سایت ها دیدم که مثلا تیتر مطالب رو فراخوانی می کنن و با کلیک روی اونا به پست همون تیتر و توی یه صفحه ی دیگه منتقل میشی

ravand
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 12:17 عصر
خب بابد كدت رو بذاري تا ببينيم و مشكلت رو حل كنيم. اينطوري كه نميشه فهميد.

masiha68
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 12:24 عصر
این کد اون تگیه که توش تیتر پست ها فراخوانی میشه
<div id="post"><a class="home"> اخرین اخبار شرکت </a><br />
<?php if (have_posts()) : ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

<h5><a href="<?php bloginfo('template_directory'); ?>/post.php"><?php the_title(); ?></a></h5>
<?php endwhile ;?>
<?php endif ;?>

</div>
حالا من تیتر ها رو به فایل post.php وصل کردم و به قولی با کلیک روی اون به صفحه ی پست میریم
ولی توی صفحه ی پست هیچ پستی فراخوانی نمی شه ( الته من کد فراخوانی بدنه ی پست ها رو هم گذاشتم اونجا ! )

yones_safari
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 12:40 عصر
این کد اون تگیه که توش تیتر پست ها فراخوانی میشه
<div id="post"><a class="home"> اخرین اخبار شرکت </a><br />
<?php if (have_posts()) : ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

<h5><a href="<?php bloginfo('template_directory'); ?>/post.php"><?php the_title(); ?></a></h5>
<?php endwhile ;?>
<?php endif ;?>

</div>
حالا من تیتر ها رو به فایل post.php وصل کردم و به قولی با کلیک روی اون به صفحه ی پست میریم
ولی توی صفحه ی پست هیچ پستی فراخوانی نمی شه ( الته من کد فراخوانی بدنه ی پست ها رو هم گذاشتم اونجا ! )
والا من جوملا کار میکنم و وردپرس کار نکردم ولی فکر کنم برای لینک دادن به هر پست از تابع wp_link_pages استفاده میشه.
اگه میخوای زود به نتیجه برسی بهتره در سایت پشتیبانی وردپرس فارسی سوالت رو بپرسی.چون اینجا اکثر بچه ها با سی ام اس آماده کار نمیکنن.
موفق باشی.

masiha68
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 12:43 عصر
خب باشه
تا اینجا کلی ممنون
حالا اگه من بخوام با کلیک روی هر پست اون رو توی یه تگ دیگه توی همون صفحه نشون بده باید چیکار کنم
باید از فریم ها استفاده کنم یا نه میشه با همون لینک دادن جورش کرد

yones_safari
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 12:52 عصر
دادا من میدونم میخوای چیکار کنی میخوای که وقتی مثلا تو یه پستی کلیک شد قالب سایت همجاش ثابت بمونه و فقط مثلا تو content نشون بده این پست رو درسته؟!خوب باید بگم اگه منظورت این باشه اصلا نیاز نیست که برا اینا راه حل بسازی.اگه ساخت قالب وردپرس رو اصولی دنبال کنی و از وراثت بین قالبها استفاده کنی همین کاری که میخوای خودبه خود انجام میشه.برای ساخت قالب وردپرس سایت زیر رو پیشنهاد میکنم که از ابتدا ساخت قالب رو اصولی توضیح داده.
http://www.p30help.ir/how-make-wordpress-theme/
موفق باشید.

masiha68
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 13:16 عصر
بگذریم
نه من می خوام توی صفحه ی اول فقط تیتر ها رو فراخوانی کنم
بعد وقتی روشون کلیک شد توی یه صفحه ی دیگه اونا رو نشون بده همین
اون لینکیم که دادین قبلا رفتم و حتی کتابش رو هم خوندم
اموزشش معمولیه
باز ممنون