PDA

View Full Version : چند سوال در مورد كريستال ريپورتر

dab_hrd
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 14:15 عصر
با سلام دوستان عزير
من يك برنامه نويس مبتدي هستم و تازه دارم با كريستا كار مي كنم اما داراي سوالات زير مي باشم لذا از دوستاني كه مي توانند من را راهنمايي كنند
متشكرم
1- چگونه مي تولنم اطلاعات را به صورت جدولي منظم مثلا" به صورت فاكتوري در detail معرفي كنم
2-فرضا" من مي خواهم فاكتور شماره 1 را از بانك اطلاعاتي چاپ كنم چگونه مي توانم اين مقدار فيلتر را به گزارشم ارسال و چگونه بر اساس آن گزارشم را فيلتر كتنم .
3-توضيحاتي در خصوص فيلدهاي پارامتري مي خواستم
4- چگونه مي توان مقدار فيلد تاريخ ميلادي را كه از بانك مي خوانم در هنگام چاپ به صورت شمسي چاپ كنم

Hybrid
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 16:33 عصر
سلام ، اولا تاپیک شما خلاف قوانین سایت هست چون در یک تاپیک بیش از یک سوال پرسیده شده :

- چگونه مي تولنم اطلاعات را به صورت جدولي منظم مثلا" به صورت فاكتوري در detail معرفي كنم

میتونین از شی Line در کریستال استفاده کنید و جدول مورد نظر خودتون رو بکشید.

2-فرضا" من مي خواهم فاكتور شماره 1 را از بانك اطلاعاتي چاپ كنم چگونه مي توانم اين مقدار فيلتر را به گزارشم ارسال و چگونه بر اساس آن گزارشم را فيلتر كتنم .
شما به کرستال یک دیتا تیبل یا یک دیتا ست معرفی میکنید و اطلاعات داخل اونها رو فیلتر و در گزارش چاپ میکنین.

از اسمشون پیداست چکاری رو انجام میدن این فیلد ها مقادیرشون رو مستقیم از بانک نمیگیرن بلکه شمل از داخل برنامه میتونین مقادیری رو به این فیلد های بفرستین و در گزارش قرار بدین.

4- چگونه مي توان مقدار فيلد تاريخ ميلادي را كه از بانك مي خوانم در هنگام چاپ به صورت شمسي چاپ كنم

شما 2 تا راه دارین 1) از همون فیلد های پارامتری استفاده کنین و از طریق کلاس PersianCalender تاریخ رو تبدیل کنین و به گزارش بفرستین 2 ) نوع فیلد تاریخ در بانک رو به Text تغییر بدین و تاریخ رو به صورت شمسی ذخیره کنین.

موفق باشید./

dab_hrd
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 10:14 صبح
مي خواستم اطلاعات كامل تري در مورد فيلدهاي پارامتري و نحوره استفاده از آنها و همچنين اينكه چگونه فيلد تاريخ تمامي ركوردهاي يك جدولم را از طريف فيلدهاي پارامتري تغيير دهم .

مثلا" من مي خواهم اطلاعات حساب معين يك مشتري را چاپ كنم چگونه مي توانم اين كار را انجام دهم مثلا" من مي خواهم 2 جدول مشخصات مشتري (inform) و حساب معين moin را در كريستال اضافه كنم سپس با يك فيلتر كه از فيلدهاي پارامتري دريافت مي كنم مشخصات مشتري را در بالاي صفحه و مشخصات فيلتر شده حساب معين را در detail
چاپ كنم لطفا" مرا راهنمايي كنيد
در ضمن اطلاعات جدول moin را نمي دانم چرا اصلا" حتي به تنهايي هم چاپ نمي كند

dab_hrd
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 11:22 صبح
لطفا" يك نفر جواب بدهد خيلي ممنمونم

Hybrid
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 11:58 صبح
مي خواستم اطلاعات كامل تري در مورد فيلدهاي پارامتري و نحوره استفاده از آنها و همچنين اينكه چگونه فيلد تاريخ تمامي ركوردهاي يك جدولم را از طريف فيلدهاي پارامتري تغيير دهم .

مثلا" من مي خواهم اطلاعات حساب معين يك مشتري را چاپ كنم چگونه مي توانم اين كار را انجام دهم مثلا" من مي خواهم 2 جدول مشخصات مشتري (inform) و حساب معين moin را در كريستال اضافه كنم سپس با يك فيلتر كه از فيلدهاي پارامتري دريافت مي كنم مشخصات مشتري را در بالاي صفحه و مشخصات فيلتر شده حساب معين را در detail
چاپ كنم لطفا" مرا راهنمايي كنيد
در ضمن اطلاعات جدول moin را نمي دانم چرا اصلا" حتي به تنهايي هم چاپ نمي كند

دوست عزیز ،سوالتون خیلی کلی هست ، و توضیحش مفصله ، این تاپیک رو مطالعه کن :

ارسال چند پارامتر به کریستال رپورت - ویژوال استودیو 2010 (http://barnamenevis.org/showthread.php?323878-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88-2010)

در ضمن اطلاعات جدول moin را نمي دانم چرا اصلا" حتي به تنهايي هم چاپ نمي كند اصلا نمیشه جوابتون رو داد ، کدتون رو قرار بدین تا بهتر قضاوت کرد

vof.ir
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 13:48 عصر
در خصوص تهیه گزارش master/detail
به این لینک سر بزنید
http://mrbool.com/create-reports-in-crystal-reports-part-iii/2433

dab_hrd
دوشنبه 14 فروردین 1391, 11:38 صبح
سلام
بي زحمت منبع فارسي باشد در ضمن سايت بالا هم فيلتر است
با تشكر

dab_hrd
دوشنبه 14 فروردین 1391, 13:31 عصر
سلام
بي زحمت منبع فارسي باشد در ضمن سايت بالا هم فيلتر است
با تشكر

vof.ir
سه شنبه 15 فروردین 1391, 01:31 صبح
سلام
منبع فارسی ندارم، ضمنا این آموزش خیلی به زبان مرتبط نیست، تصاویر گویا هست کاملا، سعی میکنم که فایل را یا همین جا یا از طریق ایمیل به دستتان برسانم

mahrokh_1121
سه شنبه 15 فروردین 1391, 09:27 صبح
با سلام دوستان عزير
من يك برنامه نويس مبتدي هستم و تازه دارم با كريستا كار مي كنم اما داراي سوالات زير مي باشم لذا از دوستاني كه مي توانند من را راهنمايي كنند
متشكرم
1- چگونه مي تولنم اطلاعات را به صورت جدولي منظم مثلا" به صورت فاكتوري در detail معرفي كنم

سلام
منبع فارسی ندارم، ضمنا این آموزش خیلی به زبان مرتبط نیست، تصاویر گویا هست کاملا، سعی میکنم که فایل را یا همین جا یا از طریق ایمیل به دستتان برسانم

تصاوير گويا و كامل است