PDA

View Full Version : آموزش: ساده ترین روش برای ساخت آمار بازدید از یک مطلب در سایت ما

reza10wert
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 19:10 عصر
سلام دوستان
من داشتم با دستورهای کا با فایل در PHP کار می کردم که یک فایل جالب ساختم و گفتم اینجا بذارم شاید به درد شما بخوره .

در این آموزش تعداد بازدید افراد از یک مطلب را به ساده ترین روش می توانید بسازید

<?php
$filename = 'count_download.txt' ;
$handle = fopen ( $filename , 'a' );

fwrite ( $handle , '1'."\n" ) ;
fclose ( $handle );

$count = filesize( $filename )/2 ; //$count = number of visits
echo $count ;
?>

خوشحال میشم دوستان نظرات ارزشمندتان رو در اختیار این حقیر قرار بدید
موفق باشید

binyaft
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 20:35 عصر
file_put_contents('1.txt',file_Get_contents('1.txt ')+1);

reza10wert
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 20:46 عصر
file_put_contents('1.txt',file_Get_contents('1.txt ')+1);
میشه در موردش توضیح بفرمایید

hamidhassas
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 08:38 صبح
به فرض اینکه کد شما کار کرد و بعد از نمایش هر صحفه یک رقم به کل عدد داخل فایل text اضافه شد خوب حالا چطوری عدد داخل اون فایل رو نمایش بدیم؟

reza10wert
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 09:04 صبح
به فرض اینکه کد شما کار کرد و بعد از نمایش هر صحفه یک رقم به کل عدد داخل فایل text اضافه شد خوب حالا چطوری عدد داخل اون فایل رو نمایش بدیم؟
دوست عزیز
لطفا قبل از زدن پست امتحان کنید
شما دستورات رو تست کرده اید ؟؟؟؟؟؟؟؟

Reza1607
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 11:04 صبح

اگه دقت كنيد ايشون هر بار عدد 1 رو داخل فايل ذخيره مي كنند
و براي بدست اوردن تعداد بازديد سايز اين فايل رو تقسيم بر 2 مي كنند و از اين طريق تعداد بازديدها به دست مي ياد
( دليل اين كه حجم فايل رو تقسيم بر 2 مي كنند اينه كه موقع ذخيره كردن هر بازديد دو بايت ذخيره ميشه يكي براي كاراكتر 1 و يكي براي n\ )

Reza1607
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 11:11 صبح
میشه در موردش توضیح بفرمایید

كدي كه ايشون نوشتن به اين صورت هست كه اول مياد اطلاعات فايل 1.txt رو مي خونند بعد بهش يك واحد اضافه مي كنند و بعد اون رو با دستور file_put_contents دوباره در همون فايل ذخيره مي كنند براي بدست آوردن تعداد بازديد هم بايد اين خط رو هم بعدش اضافه كنيد

echo file_get_contents('1.txt');