PDA

View Full Version : استخدام در شرکت نرم افزاری

software90
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 19:51 عصر
با سلام خدمت دوستان

اخیرا یک شرکت نرم افزاری در شهرمون درخواست برنامه نویس سی شارپ کرده که در تبلیغاتشون ذکر کردن
حقوق به اضافه بیمه میدن. من به انجا سر زدم میگفتن که قصد دارن برنامه نویسی رو حقوق ماهیانه 500 تومان بدن و به صورت پروژه ای به برنامه نویس پول نمیدن . از ساعت 8 صبح تا 5 بعد ازظهر باید کار کنه:متعجب:
در مدراک مورد نیازشون یک صفته 5 میلیونی خواستند به عنوان ضمانت که در اونجا بتونم کار کنم
سوالم دوستان اینه که ایا همه شرکت ها از برنامه نویس ها صفته به عنوان ضمانت میگیرن؟؟
این مسائل در همه شرکت مرسوم است:متفکر:
(مدیران عزیز لطفا این تاپیک رو حذف نکنید چون به پاسخش هر چه سریعتر نیازمندم)
لطفا سریع تر پاسخ بدید حتی کوتاه
ممنون:قلب:

h.alizadeh
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 20:44 عصر
من یک بار یک شرکت خصوصی رفتم برای یک ماه اول که می خواستند تستت کنند باشی یا نباشی فکر کنم یک سفته پونصدهزارتومنی می گرفتند که البته من و دوستم ندادیم گیرم ندادند که بدید. جاهای دیگه ندیدم.

vcldeveloper
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 01:23 صبح
سوالم دوستان اینه که ایا همه شرکت ها از برنامه نویس ها صفته به عنوان ضمانت میگیرن؟؟
همه نه، ولی امر رایجی هست، و خیلی از شرکت ها این کار را می کنند.

M0TR!X
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 01:50 صبح
من نمیدونم صفته 5 میلیونی میگیرن که طرف دزدی نکنه ؟

وقتی طرف امده کار کنه دیگه چه نیازی به صفته ؟

Felony
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 06:34 صبح
دزدی نه ؛ سفته رو برای این میگیرنه که وسط پروژه دستشون رو تو حنا نزاری و بگی از فردا نمیام !

اصولا صفته رو از برنامه نویس های تازه وارد میگیرن و بستگی به طرف هم داره ، اگر تو مصاحبه علاقت به کار رو نوشن بدی اصولا کسی ازت صفته نمیخواد ؛ مگر اینکه بنده خدا زیاد چوب اعتماد به دیگران رو خورده باشه !

samadblaj
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 17:09 عصر
نه بعضی شرکت ها برای امنیت بیشتر این نیاز هم جز شرایط میکنن ، چون برنامه نویسی امر دخیل و پیچیده ای و همینطور که نیاز به سفته هست تعهداتی برای امنیت بالا ی نرم افزار ممکن است برنامه نویس توی برنامه باگی قرار بده که اطلاعات شرکت رو بسرقت ببره ولی قبلش سعی کن برای صحت و ثبت شرکت یه سری به اداره کار بزنی همین یه مدت پیش یکی از دوستام به خاطر نبستن قرار داد و نداشتن مدرک حقوق یک ماهش رو از دست داد شرکت هم دبه کرد!
امیدوارم همیشه موفق باشید