PDA

View Full Version : ساخت نرم افزار با همکاری هم

sepehrazimi
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 00:24 صبح
سلام دوستان
من تصمیم گرفتم با همکاری شما در این تاپیک به ساخت یک نرم افزار بپردازم
لطفا در نظر سنجی شرکت کنید .

ali190
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 02:20 صبح
سلام
چه نوع نرم افزاری؟
دیتابیس یا ...؟

sepehrazimi
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 10:32 صبح
سلام دوستان
نرم افزاری که می خواهیم بسازیم یک نرم افزار تحت شبکه می باشد که به این صورت است کاربران با یوزر و پسورد وارد نرم افزار شده و از امکانات آن می توانند استفاده کنند مانند : اخبار (it ، ورزشی و غیره ) ، سرگرمی (اس ام اس ) ، چت ، بازی آنلاین و ...
نرم افزار تعداد نفرات آنلاین را نیز به ما نشان می دهد
نرم افزار با vb6 نوشته می شود .
لطفا نظرات خود درباره ی نرم افزار بگویید

sepehrazimi
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 10:36 صبح
دوستان حتما نباید تخصص این کار را داشته باشند در حد کار کردن با vb6 هم بدانند کافی است .
دوستانی هم که تخصص کافی در نرم افزار های تحت شبکه دارند (لطفا) همکاری کنند .

ali190
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 13:10 عصر
چه نوع شبکه ای
اینتنت یا یه شبکه Lan؟

SlowCode
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 16:15 عصر
دوست عزیز شما فرض کنید با کمک دوستان این برنامه ساخته شد، حالا چی بدست میاد؟ هیچی، فقط وقت چند نفر تلف میشه. ولی اگه میخوایین بفروشینش قضیه فرق میکنه.
در ضمن شما توضیحش رو دادین ولی منتظرین دیگران بنویسن، خوب یه قسمتش رو شما بنویس بعد دوستان کمک میکنن.

چه نوع شبکه ای
اینتنت یا یه شبکه Lan؟

با توجه به:

نرم افزار تعداد نفرات آنلاین را نیز به ما نشان می دهد

حتما از طریق اینترنت هست.

sepehrazimi
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 17:06 عصر
با سلام دوباره
در جواب دوست عزیز (ali190) باید بگم که ما از اینترنت استفاده می کنیم .
در جواب آقا محسن هم باید بگم که ما چند هدف از ساخت نرم افزار داریم یکی اینکه ما می خواهیم نرم افزار را با همکاری هم تولید کنیم هدف ما آموزش ساخت نرم افزار به کمک هم می باشد دوم اینکه ما یک نرم افزار سورس باز می سازیم که همه بتوانند این نرم افزار را ارتقا داده .
نه آقا محسن من منتظرم تا ببینم نتیجه نظر سنجی چگونه است آیا تمایل دارن همکاری کنند . من خودم شروع می کنم و سورس های جالبی در تاپیک می گذارم .

رامین مرادی
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 17:15 عصر
من موافق این قضیه هستم یه کم فکر کنید میشه امکانات فوق العاده ای واسش نوشت خیلی جالب میشه مگه نه؟

Veteran
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 17:35 عصر
شما باید قبل از ایجاد تاپیک خودتون تا ی جاهایی پیش میرفتین
بعد تاپیک رو راه اندازی میکردین.

آیا تمایل دارن همکاری کنند . من خودم شروع می کنم و سورس های جالبی در تاپیک می گذارم .
سورس رو بزار دوستان بررسی کنن اگه ارزشش رو داشت دوستان همکاری میکنن
الان دوستانی که میخوان شرکت کنن نمیدونن میخوان چیکار کنن.فط میدونن ی برنامه تحت شبکه اینترنت میخوان راه اندازی کنن.

sepehrazimi
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 17:53 عصر
دوست عزیز Veteran قرار نیست که من تمام سورس را بگذارم با هم بحث می کنیم چه کار هایی باید برنامه انجام دهد سپس خودم یا کسانی که سورس جالبی داشته باشند می گذاریم

Veteran
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 17:58 عصر
نگفتم سورس کامل.
گفتم مگه قرار نیست شما با همکاری دوستان ی برنامه جالب بنویسید ؟
برای اینجور کارها شما باید از قبل یک برنامه ای نوشته باشید که این برنامه پایه قرار بگیره و اون رو توسعه داد.

اگر بخواین اینجوری پیش برین تاپیک به جایی نمیرسه چون توی این انجمن تاپیک های زیادی با اینجور مسائل ایجاد شده و داره خاک میخوره

sepehrazimi
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 18:55 عصر
خب دوستان شروع به برنامه نویسی برنامه می کنیم
ابتدا باید ببینیم که اصلا سیستم به اینترنت متصل هست یا نه من یک سورس دارم ببینید چه جوری هست نظر بدید
Const NETWORK_ALIVE_AOL = &H4
Const NETWORK_ALIVE_LAN = &H1
Const NETWORK_ALIVE_WAN = &H2
Private Declare Function IsNetworkAlive Lib "SENSAPI.DLL" (ByRef lpdwFlags As Long) As Long

Private Sub Form_Load()
Dim CRes As Long
If IsNetworkAlive(CResult) = 0 Then
MsgBox " Not Connected to a Network!"
Else
MsgBox "Connected to a" & IIf(CRes = NETWORK_ALIVE_AOL, "AOL", IIf(CRes = NETWORK_ALIVE_LAN, "LAN", "WAN")) & "Network"
End If
End Sub

خب در مرحله دوم باید عملیات Login انجام شود
در عملیات login به دو مسئله بر می خوریم 1-کاربران ثبت نام شده 2- کاربران ثبت نام نشده
نکته 1: ما برای کاربران باید از دیتابیس در هاست استفاده کنیم یا اینکه کار با فایل در دیتابیس که من پیشنهاد می کنم از دیتابیس استفاده کنیم مانند my sql
سوال و یا پیشنهاد های خود را بگویید .

Mr'Jamshidy
جمعه 11 فروردین 1391, 02:58 صبح
به نظر من شما باید یک هاست + یک دامنه داشته باشید و همچنین به PHP مسلط باشید تا بتونید سایت رو بنویسید تا از طریق سایت بتونید اطلاعات کلیدی رو به سایر کاربر ها بدید

مثلا آی پی کامپیوتر سرور (کامپیوتری که نرم افزار سرور روی اون اجراست)

بعد اگر کاربر ثبت نشده بود بتونید کاربر رو به صفحه ثبت نام هدایت کنید

-------

اول شما مشخص کنید چه امکاناتی قرار هست به کاربر داده بشه بعد

alireza661
جمعه 11 فروردین 1391, 12:41 عصر
این میشه همون برنامه چت دیگه مثل نرم افزار raid call

رامین مرادی
شنبه 12 فروردین 1391, 12:22 عصر
البته فکر کنم برنامه ما باید یه سرور داشته باشه که یه جایی قرار بدیم تا اون کلاینت ها رو مدیریت کنه که خودش کارکنه نیاز نباشه تا کاربران اونو ببینن . اوگی .خوب می تونیم فایل هامون رو به اشتراک بزاریم. به این معنی که من فایل هام رو به برنامه بدم اونم برا سرور بده سرور وقتی کاربران کانکت شدن نمایش بده که این فایل ها اشتراک داده شدن شما می تونید از اونها یه نمونه تو سیستم خودتون کپی کنید
چه طور بود ؟؟؟
البته میشه هزاران ایده تو این جور مسائل داد فقط اگه ممکنه استارت رو بزنین تا هم کاری کنیم اوگی

sepehrazimi
شنبه 12 فروردین 1391, 17:34 عصر
بله ما نیاز به سرور داریم من پیشنهاد می کنم از سایت ugig.ir استفاده کنید (رایگان)
این سرور به ما mysql هم می دهد .

Mr'Jamshidy
شنبه 12 فروردین 1391, 21:19 عصر
برای هاست بنظر من youhosting.ir خیلی بهتره

هاست رایگان هم داره و امکانات خوبی نسبت به رایگان بودنش داره

m2011kh
دوشنبه 14 فروردین 1391, 20:37 عصر
سلام دوستان.
منم هستم.
زیاد حرفه ای نیستم.
تو شبکه کمکی نمیتونم بکنم.
تو داخل برنامه حتما کمک میکنم.

mehdibarghi
سه شنبه 15 فروردین 1391, 09:05 صبح
سلام ؛ من برای اولین اره که این بحث رو اینجا میبینم و کلاً به دلیل مشغله زیاد سر نمیزنم ولی چند نکته رو که احتمالاً اساتید بدونند میگم این پائین :
اول اینکه برای نوشتن برنامه های اینچنینی معمولاً از طریق ایجاد هاست اینترنتی (به اون معنای معمول خودش) عمل نمیشه ... بلکه یه سیستم مرکزی متصل به اینترنت رو به عنوان سرور اصلی در نظر میگیرن که یه آی پی استاتیک داره ... بقیه کلاینت ها هم از سراسر جهان در بستر اینترنت و به وسیله وی پی ان وصل میشن به سرور و بقیه برنامه میشه مشابه یه برنامه تحت شبکه lan ... اینکه یه هاست اینترنتی در نظر بگیرین و دیتابیس my sql فکر کنم یکمی دردسرش بیشتر باشه ...

m2011kh
سه شنبه 15 فروردین 1391, 13:38 عصر
آره ایشون درست میگه.
سرور با ایپی استاتیک کم درد سر تر و مطمن تر از هاست هست.

رامین مرادی
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 18:22 عصر
بله استفاده از آی پی استاتیک خیلی بهتره
ما باید بتونیم کنترل بیشتری روی سرور داشته باشیم فکر کنم اگه این طوری باشه میشه یک شبکه داخلی البته از نوع ون در ضمن به نظرتون این کار مشکل ........ نداشته باشه مثلا" برای ایجاد چنین شبکه داخلی مجوزی چیزی نیاز باشه چون ممکنه فکر کنم .......:متعجب:

m2011kh
جمعه 18 فروردین 1391, 07:04 صبح
سلام.
آقایون انگار این پروژه هم داره خاک میخوره ها.
یا زور تر شروع کنین و به کار ادامه بدین،یا کلا بحثو تموم و کنین.
کارو تو حالت تعلیق نزارین لطفا

m2011kh
جمعه 18 فروردین 1391, 13:52 عصر
کسی نمیخاد ادامه بده؟

setroyd
جمعه 18 فروردین 1391, 22:56 عصر
من میگم سعی کنید شما اینجا برنامه هایی رو کمک بگیرید یا همکاری بخواهید که سیستمی باشه نه شبکه نه نت چون اینجا کسی زیاد روش تمرکز نداره اینشالا اگه سیستمی چیزی بود رو کمک من حساب کنید یا تو زمینه ی گرافیکیش .

m2011kh
یک شنبه 20 فروردین 1391, 18:30 عصر
ببینید بیشتر برنامه نویسان تو شبکه مشکل دارند.از قضا شبکه یکی از مهم ترین مبحث های برنامه نویسی و یکی از پر کاربرد های برنامه نویسی هست.
ما باید برنامه نویسی تحت شبکه رو گسترش بدیم.

setroyd
دوشنبه 21 فروردین 1391, 13:42 عصر
بله اخه vb به درد این موضوع نمیخوره چون پیچیده میکنه موضوع رو این کار هارو باید با vb.net یا c# کرد هر زبانی تو یک موضوع میتونه قدرت نمایی کنه

رامین مرادی
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 11:47 صبح
چی شد کسی نمی خواد استارت رو بزنه