PDA

View Full Version : سوال: ذخیره کردن اطلاعات توی ++c چطور انجام می شه؟

idocsidocs
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 10:15 صبح
توی برنامه نویسی تحت وب از دیتابیس برای این کار انجام می شه.

اما توی ++c چنین چیزی وجود نداره.

ذخیره کردن اطلاعات توی ++c چطور انجام می شه؟

one hacker alone
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 15:04 عصر
ببينيد ما در تمام زبان هاي برنامه نويسي ارتباط با بانك اطلاعاتي و كار با فايل ها و در نهايت متغيير ها رو براي ذخيره داده هامون داريم و C++ از اين قاعده مستثنا نيست شما ميتونيد در برنامه خود از متغير و يا آرايه و يا ايجاد و ذخيره فايل و در نهايت بانك اطلاعاتي استفاده كنيد و اين به شما و برنامه بستگي داره

idocsidocs
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 16:09 عصر
ببينيد ما در تمام زبان هاي برنامه نويسي ارتباط با بانك اطلاعاتي و كار با فايل ها و در نهايت متغيير ها رو براي ذخيره داده هامون داريم و C++‎ از اين قاعده مستثنا نيست شما ميتونيد در برنامه خود از متغير و يا آرايه و يا ايجاد و ذخيره فايل و در نهايت بانك اطلاعاتي استفاده كنيد و اين به شما و برنامه بستگي داره

الان توی C++ برای ارتباط با بانک اطلاعاتی باید چیکار کنم؟ می تونم از mysql استفاده کنم؟

رامین مرادی
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 17:08 عصر
اگه از ویژوال دارید استفاده می کنید بله امکان استفاده از بانک اطلاعاتی وجود داره مثل اکسس یا اس کیو ال سرور ولی در مورد بانک مای اس کیو ال نمیدونم که به احتمال زیاد اونم فکر کنم کار کنه ولی اگه تو محیط متنی کار میکنید فکر کنم بهترین انتخاب همون فایل ها باشه اگه مشکلی داشتی بگو....

idocsidocs
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 17:27 عصر
اگه از ویژوال دارید استفاده می کنید بله امکان استفاده از بانک اطلاعاتی وجود داره مثل اکسس یا اس کیو ال سرور ولی در مورد بانک مای اس کیو ال نمیدونم که به احتمال زیاد اونم فکر کنم کار کنه ولی اگه تو محیط متنی کار میکنید فکر کنم بهترین انتخاب همون فایل ها باشه اگه مشکلی داشتی بگو....

الان من دارم کتاب دکتر فراهی رو می خونم و توی این متاب فقط به مباحث مربوط به حلقه، دستورات شرطی، کلاس و ... پرداخته
به هرحال باید یه دیتابیس برای نگه داری دادها وجود داشته باشه، فایلها نمی تونن همه نیاز های ما رو برطرف کنن.

سینتکس دستورات دیتابیس mysqli که توی php استفاده می شه با دستورات mysqli توی ++c بکار می ره شبیه به همه؟
مسئله دیگه اینه که استفاده از دیتابیس حجم برنامه رو زیاد نمی کنه؟

one hacker alone
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 22:08 عصر
ببينيد دوست عزيز در مورد نحوه ارتباط شما بايد از يه كتابخانه استفاده كنيد تا بتونيد با توابع مربوطه با بانك كار كنيد براي sqlserver از اين شروع كن http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms130904%28SQL.90%29.aspx وبرايmysql اينو بخون كمكت ميكنه http://downloads.mysql.com/docs/connector-cpp-en.pdf در مورد حجم برنامه بايد بگم وقتي كدهاي برنامه زياد بشه حجم زياد ميشه و حجم بانك اطلاعاتي كه جداست دستورات هم فرق دارن چون انواع راه هاي ارتباط با هم فرق دارن ولي مثلا شما اگه از سرويس هايي مثل ADo استفاده كنيد ساختارش يكيه مونده توابع ديگه كه شما استفاده ميكنيد