PDA

View Full Version : سوال: برای نوشتن سیستم آمار گیری معمولا بازدیدها رو بر اساس IP نمایش می دید؟

idocsidocs
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 10:33 صبح
برای نوشتن سیستم آمار گیری معمولا بازدیدها رو بر اساس IP نمایش می دید یا اینکه همه بازدیدها رو بدون توجه به IP نمایش می دید ؟

Hell Lord
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 11:12 صبح
من بر اساس آی پی + روز بازدید نمایش میدم، مثلا اگر یک آی پی امروز 20 بار وارد شده بود، همان یک بار را در نظر میگیرم ولی روز بعد اگر باز مراجعه کرد ، باز هم در نظر گرفته میشه، البته واسه مدیریت ها این بخش رو گذاشتم که آمار بازدید هر آی پی به صورت جداگانه مشخص باشه.

mtchabok
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 12:11 عصر
من با استفاده از سشن و مشخصات مرورگر انجام میدم البته در برخی جاها هم که از سشن استفاده نمیکنم از مشخصات مرورگر و آی پی .
شما هم بهتره که از آی پی صرف استفاده نکنید چونکه اونوقت کاربرانی که از طریق پراکسی به سایتتون می آن همه یه کاربر محسوب میشن .

idocsidocs
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 13:27 عصر
من بر اساس آی پی + روز بازدید نمایش میدم، مثلا اگر یک آی پی امروز 20 بار وارد شده بود، همان یک بار را در نظر میگیرم ولی روز بعد اگر باز مراجعه کرد ، باز هم در نظر گرفته میشه، البته واسه مدیریت ها این بخش رو گذاشتم که آمار بازدید هر آی پی به صورت جداگانه مشخص باشه.

می شه کوئری این کار رو در اینجا قرار بدید؟

MostafaEs3
جمعه 11 فروردین 1391, 02:24 صبح
خب نه کاری نداره که ... شما یک سیستم بنویس که هرکی وارد شد توی یک روز ip شو توی یک فایل به ترتیب ذخیره کنه ... بعد همه رو بگیر و تکراری ها رو حذف کن ... تعداد مشاهدات و بازدید کنندگان یک روز بدست میاد ! :لبخند:

ravand
جمعه 11 فروردین 1391, 08:58 صبح
اگه بخواي بفهمي چند نفر بازديد كننده ي سايتت بودن كارت سخت ميشه نه تعداد بازديد ها.
چون آي پي افراد با قطع و وصل شدن اون ها تغيير ميكنه. البته برخي شركت هاي isp هم هستن كه اينطوري نيست.
آيا كسي براي حل اين مشكل راهكاري داره؟

MostafaEs3
جمعه 11 فروردین 1391, 09:18 صبح
آره ... یکی کوکی ست کن روی کلاینت مشکل حل میشه

MMSHFE
جمعه 11 فروردین 1391, 09:43 صبح
با این کد کوکی بازدیدکننده، ساعت 23:59:59 همون روزی که کوکی ست شده، از بین میره:

date_default_timezone_set('Asia/Tehran');
setcookie('Visit', true, mktime(23, 59, 59));

حالا کافیه چک کنید اگه ['COOKIE['Visit_$ ست نشده باشه، به آمار بازدید اون فرد اضافه کنید.
موفق باشید.