PDA

View Full Version : سوال: آیا master page برای موتورهای جستجو مشکل ساز نیست ؟

elham1611
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 11:32 صبح
با سلام

میدونیم که توصیه میشه به خاطر موتورهای جستجو از iframe استفاده نشده. به نظر شما موتورهای جستجو با master page مشکلی ندارن؟

یعنی با راحتی ایندکس میکنن؟

hamid_shrk
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 11:38 صبح
شما یک صفحه ای رو که از مستر پیج استفاده میکنه view source کنید ، اثری از مستر پیج مشاهده نمیکنید.
هیچ مشکلی نداره استفاده از مسترپیج.

elham1611
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 14:39 عصر
متشکر
یعنی من اگه صفحه اول سایتم رو به یک master page وابسته کنم از نظر seo نمره منفی نداره ؟
پس یعنی خود گوگل هم در اصل با کدهای اجرا شده در سمت کاربر کار میکنه ؟
یعنی با iframe کدهای اون صفحه ای که در iframe قرار دادیم هنگام بارگزاری سایت در source صفحه قرار نمیگیرن و به خاطر همین میگن استفاده نکنیم ؟
ممنون :لبخندساده:

hamid_shrk
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 15:11 عصر
از لحاظ سئو هیچ مشکلی بوجود نمیاد.

یعنی با iframe کدهای اون صفحه ای که در iframe قرار دادیم هنگام بارگزاری سایت در source صفحه قرار نمیگیرن و به خاطر همین میگن استفاده نکنیم ؟

این مورد رو تست نکردم ، تست میکنم بهتون میگم.

hesamsalehnamadi
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 15:18 عصر
فکر نکنم مشلی داشته باشه.... اگه همه قوانین رو رعایت کنی بدون مشکله ... من خودم از این ابزار استفاده میکنم خیلی تو بهینه کردن وب سایت کمکم میکنه یه سری بزن به این سایت
http://www.webceo.com/

sara_aryanfar
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 15:34 عصر
دوست عزیز اکثر دوستان دچار این اشتباه هستن که گوگل فراتر از یک کاربر به سایت ما نگاه می کنه البته از لحاظ تکنیکی امکاناتی که گوگل از اون استفاده می کنه بیشتره اما دقیقا ربات گوگل مثل یک کاربر با سایت ما رفتار می کنه یعنی میاد یک صفحه رو از سرور سایت درخواست می کنه و بعد اونو مرور می کنه و موارد لازم رو برای خودش برمی داره دیگه اینکه پشت پرده چه اتفاقی میفته تا این صفحه به دست گوگل برسه براش مهم نیست البته برخی موارد که اخیرا تو الگوریتم ها هم مورد توجه واقع شد سرعت بارگذاری صفحات هست مثلا الان گوگل الگوریتم پاندا رو به کار گرفته که در اون سایت هایی که لینک های تبلیغاتی زیادی دارن و یا از کلمات کلیدی استفاده غیر اصولی کردن رو تنبیه می کنه در کل طبق فرموده دوستمون موتور جستجو با مبع کدهای شما کاری نداره می خواد از مسترپیج بیاد یا هرجای دیگه