PDA

View Full Version : سوال: نحوه چینش چندین گریدویو در یک صفحه

mohsen.nsb44
جمعه 11 فروردین 1391, 15:15 عصر
سلام من قسمتی از سایتم مربوط میشه به املاک
حالا تویه صفحه چند تا دکمه گزاشتم به اسم خانه مغازه ویلا و ...
اومدم یک MultiView قرار دادم و چند تا view داخلش که هر کدام از viewها یک گرید ویو دارند که اطلاعات مربوطه را نمایش میدهند این عمل درست است که جواب میدهد اما یک مشکل بزرگ دارد اونم اینه که 8 گریدویو در یک صفحه بعد از هر رفرش به دیتابیس وصل میشن و اطلاعات رو میخونن و این عمل باعث کندی در صفحه میشود
حال سوال من اینجاست که چطور اطلاعات رو در همین صفحه بدون 8 گریدویو و فقط با یک گریدویو نمایش بدم؟
در ضمن من واسه هر کدوم از قسمت های خانه و مغازه و ... یک استورپروسیجر برای انتخابش گرفتم

mohsen.nsb44
جمعه 11 فروردین 1391, 16:18 عصر
دوستان اگه شما پیشنهادی در این باره دارین میتونین بیان کنین بنده استقبال میکنم اگه روش دیگه ای یا پیشنهاد متفاوتی داشته باشین

hamid_shrk
جمعه 11 فروردین 1391, 16:30 عصر
استفاده از یک گرید وی برای 8 جدول مختلف اصلا کار عاقلانه ای نیست .
شما باید جلوی اینکه تمام گرید ویو هاتون اتوماتیک بایند بشن رو بگیرید و بصورت دستی اونها رو بایند کنید ، موقعی که دارید view ها رو عوض میکنید این کار رو بکنید.

mohsen.nsb44
جمعه 11 فروردین 1391, 16:35 عصر
استفاده از یک گرید وی برای 8 جدول مختلف اصلا کار عاقلانه ای نیست .
شما باید جلوی اینکه تمام گرید ویو هاتون اتوماتیک بایند بشن رو بگیرید و بصورت دستی اونها رو بایند کنید ، موقعی که دارید view ها رو عوض میکنید این کار رو بکنید.
چطوری میتونم جلوی باین شدن گریدیو ها رو بگیرم؟
اگه بتونم این کار رو بکنم مشکل حله چون در قسمت کد دکمه مینویسم gridview2.databaind()
میشه بگین چطور میشه با رفرش شدن صفحه جلوی بایند شدن گریدویو ها رو گرفت؟

hamid_shrk
جمعه 11 فروردین 1391, 16:49 عصر
میتونی DataSourceId رو برای گرید ویو حذف کنی و هرجا که خواستی اینجوری دستی تعیینش کنی تو کد :

gridview1.DataSourceID = sqldatasource1.ID;