PDA

View Full Version : سوال: ذخیره نتایج یک کوری در دیتابیس یا اجرای کوری هر بار

djsaeedkhan
جمعه 11 فروردین 1391, 19:32 عصر
با سلام
سوال داشتم بپرسم که من یک صفحه نتیجه دارم که تقریبا 8 تا کوری انجام میشه و نتیجه اون ها توسط حلقه چاپ میشه تا یه فرم به کاربر نمایش داده بشه
حالا سوال داشتم که اگر بیام همه اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره کنم و بعد زدن کلید مثلا پابلیش نتیجه به صورت اچ تی ام ال در بیاد و در دیتابیس ذخیره بشه و هر بار کاربر خواست صفحه رو ببینه فقط یه کوری اجرا کنیم

آیا این بهتره یا اجرای همون کوری های تو در تو

djsaeedkhan
شنبه 12 فروردین 1391, 10:31 صبح
کسی نظری ندارد؟

MMSHFE
شنبه 12 فروردین 1391, 11:58 صبح
اگه احیاناً هدفتون از این کار، Cacheکردن محتوایی باشه که زیاد درخواست میشه، بهتره از فایلها استفاده کنید. درمورد کش کردن اطلاعات قبلاً صحبت شده. جستجو کنید. موفق باشید.

djsaeedkhan
شنبه 12 فروردین 1391, 12:24 عصر
سلام
نه اصلا بحث کش نیست
فقط می خوام بدونم یه ویو رو هر بار از دیتابیس بخونم(8 کوری) یه با یه کوری بخونم
چون اگر ذخیره کد های نتیجه زیاد باشه و حجم زیادی بگیره ممکنه هر بار اجرای صفحه با 8 کوری تو در تو بهتر باشه

MMSHFE
شنبه 12 فروردین 1391, 12:37 عصر
در هر حال، باید اطلاعات رو توسط 8 کوئری استخراج کنید و یکجا بریزید و بعد دوباره بخونید. این کار باعث افزونگی اطلاعات میشه که اصلاً خوب نیست. اما اگه میخواین سرعت رو افزایش بدین، پیشنهاد میکنم یک جدول موقت با Engine از نوع Memory ایجاد کنید و اطلاعات 8 کوئری رو توی اون بگذارین و وقتی که اطلاعات رو خوندین، اون جدول رو DROP کنید. اینطوری چون جدول مربوطه در حافظه ایجاد میشه و نه در دیسک، مشکلاتی مثل Fragmentشدن دیسک و کاهش سرعت رو نخواهید داشت. ضمناً سرعت RAM چندین برابر دیسک هست. موفق باشید.