PDA

View Full Version : سوال: چند توضیح ساده

afradata
شنبه 12 فروردین 1391, 19:56 عصر
با سلام و احترام

من به تازگی برنامه نویسی شروع کردم بیشتر هم می خوام زمینه وب باشه

سی دی تهیه کردم در رابطه با html , css , javascript

دارم تمرین می کنم ولی چون زمینه برنامه نویسی نداشتم و مشغله فراوان دارم بعضی چیزاش رو کمی راحت درک نمی کنم

تو گوگل هم جستجو کردم از این انجم مواردی که می خواستم رو به دست اوردم ولی ساده و کوتاه نبود تا بشه حفظ کرد.

مثلا در دستور زیر

function GetUserTime( ){
var today = new Date()
if (today.getHours()<12) {
document.write("! روز به خیر")
}
else{
document.write("!شب خوش")

GetUserTime یک تابع است
var today یک متغیر است
Date شی است
getHours یک متد است

خوب اگه بخواهیم تو یک تعریف ساده چند خطی اینا رو توضیح و ارتباط بدیم باید چی بگیم چون برام کمی گنگ هستش؟

توابع از قبل تعریف شده را باید چطوری پیدا کنیم ؟ بعد اینکه توابع حتما از پیش تعریف شده باشد یا خودمان هم می توانیم تعریف کنیم
الان من کمتر از 24 ساعت میگذره این ها رو یاد گرفتم و حتی کداش رو طبق آموزش درست اجرا کردم به نظر شما با ادامه آموزش و تمرین آیا می تونم این مفاهیم رو به خوبی اشنا بشم با توجه به اینکه هیچ زمینه ی برنامه نویسی ندارم

متشکرم

farhadfery
دوشنبه 14 فروردین 1391, 11:24 صبح
عزیزم قدم به قدم بیا جلو/ با هم که نمی شه.

با html , css , javascript
اول Html را کار کن و بعد CSS. این دو تا را که خوب یاد گرفتید و تونستید یه طرح از آب در بیاری بیا سراغ javaScript. (که حتی به نظر من قبل از js باید فلوچارت کار کنید.)
الان اگر به شما یک فایل psd سایت را بدهدن (template) می تونید اونرا HTML کنید؟

afradata
دوشنبه 14 فروردین 1391, 16:17 عصر
با سلام

بنده طبق آموزش نرم افزار جلو رفتم ترتیبش به این صورت بود

HTML

JavaScript

Css

بنده HTML رو تموم کردم مباحث ساده ای داشت ولی نمی تونم دقیق بگم چقدر بلدم

جاوا هم حس کردم آموزشی که داره میده کمی ناقص هستش با توجه به جستجوهایی کردم

css رو کمی پیش زمینه داره و لی منظم و کامل نیست

یعنی شما پیشنهاد می کنید css رو بخونم بعد برم سراغ JavaScript ؟

من نیاز دارم در برنامه نویسی وب کمی زود با موارد آشنا بشم حداقل با توابع و نحوه اجرا آن . چه چیز را پیشنهاد می کنید

farhadfery
دوشنبه 14 فروردین 1391, 16:28 عصر
ببینید CSS چیز سختی نیست. یک هفته سو تهش به هم می یاد.
من در مورد js می گم که شما از قبل با برنام نویسی آشنایی دارید؟ مفاهیم اولیه مثل تابع و حلقه و شرط و ... را می دونید؟ اگر نمی دونید و کار نکرده اید, بشینید اصولی یاد بگرید. از ابتدا نه اینکه شب اول برید سراغ تابع

afradata
دوشنبه 14 فروردین 1391, 20:36 عصر
سلام

خیر زمینه برنامه نویسی ندارم . الان هم دارم css رو می خونم در کنارش از کتاب 101 ترفند css استفاده می کنم برای درک بیشتر

بنده نیاز دارم با php و asp.net آشنا بشم فعلا تا بتونم یکسری مشکلات رو تشخصی بدم که مثلا فلان خطا ربطی به سرور نداره و کد کاربر مشکل داره به خاطر کارم نیاز دارم

ولی دوست دارم یکیش رو هم خوب یاد بگیرم

به پیشنهاد دوستان گفتن PHP بهتره

جاوا اسکریپت رو هم در حد منو زدن و جی کوئری و برخی محدودیت ها برای فیلد می خوام که دارم به اونم میرسم

حالا پیشنهاد شما از اصولی بودن چی هستش . بعد از css چیکار کنم ؟

farhadfery
دوشنبه 14 فروردین 1391, 21:46 عصر
خیر زمینه برنامه نویسی ندارم . الان هم دارم css رو می خونم در کنارش از کتاب 101 ترفند css استفاده می کنم برای درک بیشتر
کتاب خوبیه. مثال هاش را به صورت عملی کار کنید. البته 2 فصل آخر این کتاب را را بعد هم می تونید کار کنید.
بعد از css شما بهتره . طرح بزنید. یعنی یه تمپلیت ساده (برای شروع کار: حتما ساده باشه) انتخاب کنید و آنرا خودتون کامل بزنید.

بنده نیاز دارم با php و asp.net آشنا بشم فعلا تا بتونم یکسری مشکلات رو تشخصی بدم که مثلا فلان خطا ربطی به سرور نداره و کد کاربر مشکل داره به خاطر کارم نیاز دارم

:گیج: بی خیال بابا!! یکی یکی! شما یکی را شروع کنید تا بعد . وقتی می گم اصولی کار کنید همینه!

جاوا اسکریپت رو هم در حد منو زدن و جی کوئری و برخی محدودیت ها برای فیلد می خوام که دارم به اونم میرسم

خوبه. اما عزیز برنامه نویسی نیاز به زمان داره. اینکه یه فرم را ولیدت کیند و یا علی . به نظر من جالب نیست. اصلا کی به شما گفته شب اول که شروع به برنامه نویسی کردید برید سراغ تابع؟ شما حداقل یه 10 تا فلوچارت بکشید تا ذهنیت پیدا کنید.
در پایان هم اگر بخوام بگم: عذر می خوام تند صحبت می کنم اما از من می شنوی => با موخ خودت کار نکن!! هر کاری یه road map داره. یکسری اصول داره.
یه سوال: شما اگر کلاس رانندگی برید روز اول شما را می شونه پشت فرمون ماشین یا می شونه اول بار مفاهیم را میگه.