PDA

View Full Version : سوال: مشکل در باز کردن پروژه بعد از نصب DotNetBar 10 به جای DotNetBar 9

JaVa
یک شنبه 13 فروردین 1391, 21:06 عصر
با سلام خدمت همه ی دوستان ....

بعد از حذف کردن DotNetBar 9 و نصب کردن DotNetBar 10 محیط طراحی نمایش داده نمی شه بجاش اینو نشون میده.

85052

با تشکر از شما ...

کاظم فلاحی خواه
یک شنبه 13 فروردین 1391, 21:31 عصر
برای حل مشکل : روی My Project برنامه که در Solution Explorer در سمت راست ویژال استادیو قرار دارد دابل کلیلک کن یا اینکه روی پروژه مورد نظر راست کلیک کن، آخرین منو - Propertis - را انتخاب کن تا پنجره ی خصوصیات پروژه باز شود به بخش Reference رحجوع کن . آیتم DevCompoinent.DotNetBar را حذف کن .
بعد روی همون پروژه راست کلیک کن و Add Reference را انتخاب کن بعد به محل نصب دات نت بار برو ( بطور پیش فرض : C:\Program Files\DotNetBar for Windows Forms ) و فایل DevComponents.DotNetBar2.dll را انتخاب کن .
فکر کنم مشکل حل بشه . من مدت زیادی نیست برنامه نویسی رو یاد گرفتم از دوستان گرامی می خوام اگه راه حل بهتری دارن ، دوست گرامی رو کمک کنید .

milad.biroonvand
دوشنبه 14 فروردین 1391, 11:56 صبح
سلام

روشی که دوستمون گفتن درسته ، ولی تا میتونی از دات نت بار استفاده نکن ، چون خیلی رو رجیسترش خطا میده و همیشه هم همین بلا سرت میاد ، برا استفاده از اون تو پرژه های تجاری اصلا توصیه نمیشه .

milad.biroonvand
دوشنبه 14 فروردین 1391, 20:12 عصر
باید از wpf و سیلورلایت استفاده کرد ، یا اینکه حالا که میخوای از این حالت استفاده کنی بیای و از موتورهایی که گرافیک صفحاتت رو درست می کنن استفاده کنی ، می تونی تو تایک هایی که ایجاد کردم نگاه کنی ، فکر کنم تعریف یه موتور کرفیکی رو گذاشتم یا دوستان پاسخ دادن .

JaVa
دوشنبه 14 فروردین 1391, 20:36 عصر
با تشکر از پاسختون.

حالا که میخوای از این حالت استفاده کنی بیای و از موتورهایی که گرافیک صفحاتت رو درست می کنن استفاده کنی ، می تونی تو تایک هایی که ایجاد کردم نگاه کنی

میشه آدرسشو بزاری . آخه من هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.

باید از wpf و سیلورلایت استفاده کرد
یاد گرفتنشون که بخوای بصورت حرفه ای استفاده کنی خیلی طول میکشه.
از طرفی کامپوننت فقط Drag&Drop می کنی و کافی یه سری خصیصه رو بدونی.:چشمک:

متشکرم.

milad.biroonvand
دوشنبه 14 فروردین 1391, 23:12 عصر
نه این از همون ، ابزارهای فعلی استفاده می کنی و فقط اسکین برنامتو عوض می کنی و نیازی نیست بری از کامپونت های دیگه ای استفاده کنی .

JaVa
دوشنبه 14 فروردین 1391, 23:21 عصر
نه این از همون ، ابزارهای فعلی استفاده می کنی و فقط اسکین برنامتو عوض می کنی و نیازی نیست بری از کامپونت های دیگه ای استفاده کنی .

حقیقتشو بخای نمی فهمم چی میگی .:گیج:
جای یه بار هم دو سه بار خوندمش.:گیج:

لطفا واضح تر توضیح بده./

چطور اسکین رو عوض کنم؟

armitakarimi
سه شنبه 15 فروردین 1391, 00:42 صبح
حقیقتشو بخای نمی فهمم چی میگی .:گیج:
جای یه بار هم دو سه بار خوندمش.:گیج:

لطفا واضح تر توضیح بده./

چطور اسکین رو عوض کنم؟

برای اسکین برنامه می تونی از این تاپیک استفاده کنی .

http://barnamenevis.org/showthread.php?315304-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%28User-Interface%29/page3

swallow.pa
سه شنبه 15 فروردین 1391, 16:12 عصر
من از جناب VbBoss می خوام نظرش رو درباره دات نت بار توی این تایپیک بگه چون من هم از دات نت بار و جانوس دارم استفاده می کنم هنوز پروژه هام نهائی نشده و نگران شدم
ممنون

Hybrid
سه شنبه 15 فروردین 1391, 16:38 عصر
من از جناب VbBoss می خوام نظرش رو درباره دات نت بار توی این تایپیک بگه چون من هم از دات نت بار و جانوس دارم استفاده می کنم هنوز پروژه هام نهائی نشده و نگران شدم
ممنون

سلام دوست عزیز ،

راستش خودم تا حالا با این ابزار ها ( Dotnetbar ) هیچ مشلی نداشتم ، 2 تا پروژه رو هم به کمک این ابزارها تحویل دادم و تا الان هیچ مشکلی نداشتن ،

البته خودم زیاد به ک.ر.ک این ابزارها مطمئن نیستم چون روی چند کامپیوتر دیگه امتحان کردم و با ویژوال استودیو های مختلف روی بعضی ها به درستی کار میکرد ، و روی بعضی ها اصلا نه !!

الان شما اگه تا الان با ویژوال استودیو و این کامپوننت ها هیچ مشکلی نداشتین و میتونین راحت از ابزارهاش استفاده کنین فکر نمیکنم جای نگرانی باشه پس نگران نباشین.

خودم با 3 تا بسته از کامپوننت ها از جمله Janus ، telerik و dotnetbar کار کردم ولی واقعا این بسته ( Dotnetbar ) محشره از نظر زیبایی و راحتی ( این نظر شخصی منه و مطمئنا بعضی از دوستان دیگه با این نظر موافق نیستند)

البته اگه پروژتون از یک نوع کامپوننت مثلا یا dotnetbar یا janus استفاده کنین بهتره .

swallow.pa
سه شنبه 15 فروردین 1391, 20:58 عصر
سلام دوست عزیز ،

الان شما اگه تا الان با ویژوال استودیو و این کامپوننت ها هیچ مشکلی نداشتین و میتونین راحت از ابزارهاش استفاده کنین فکر نمیکنم جای نگرانی باشه پس نگران نباشین.
----------

البته اگه پروژتون از یک نوع کامپوننت مثلا یا dotnetbar یا janus استفاده کنین بهتره .
توی سیستم من که الان داره راحت کار می کنه
ولی بدلیل این کامپونت که توی دات نت بار ندیدم یا اینکه بلد نیستم از این ابزار جانوس که توی عکس هست استفاده کردم حالا که ابزار دات نت مثل همین هست راهنمائی کنین تا از اون استفاده کنم
ممنون

Hybrid
سه شنبه 15 فروردین 1391, 21:07 عصر
این کنترل همون کنترل SideBar در بسته ی دات نت بار هست ،

خیلی از این هم زیباتره

swallow.pa
سه شنبه 15 فروردین 1391, 21:35 عصر
با سلام جناب vbBoss
عکس شماره یک در حال انتخاب آین slider هستم که کل قسمت رو هایلایت کرده و عکس شماره دو اومده فقط ایکن مورد نظر رو هایلات کرده من چطور می تونم توی اسلایدر مثل عکس دو که از جانوس استفاده شده اینطور هایلایت کنم
ممنون

Hybrid
سه شنبه 15 فروردین 1391, 22:51 عصر
سلام ، Style کنترل SideBar خیلی زیباتر از این کنترل هست ، اگه نیاز دارین حتما به شکل Style این کنترل باشه ، تقریبا میشه گفت خاصیت Style این SideBar رو به XP تغییر داده ،

ولی اگه میخوای واسه این Style رو تغییر بدین تا رنگ header با رنگ گزینه فرق کنه خاصیت ColorTable از Orange به دیگری تغییر بدین(مثلا magneta ) تا خیلی زیباتر هم بشه.