PDA

View Full Version : سوال: خطا تغییر و ذخیره اطلاعات در دیتابیس، یه پروژه از روش LINQ میخوام لطفا...

samadblaj
دوشنبه 14 فروردین 1391, 02:02 صبح
سلام ببخشید دلیل رخ دادن این خطا چیه ؟

این دستورات که نوشتم از چه روشیه ؟ ADO که نیست .

امکانش هست یه پروژه ساده با LINQ برام بزارید

p.yazdkhasti
دوشنبه 14 فروردین 1391, 08:54 صبح
سلام
به نظر می رسد شما برای Table مربوط به Student فیلدی را به عنوان Primary Key تعریف نکرده اید. این کار را انجام دهید و سپس Model خود را در Visual Studio بروز نمایید.

samadblaj
دوشنبه 14 فروردین 1391, 12:39 عصر
سلام
به نظر می رسد شما برای Table مربوط به Student فیلدی را به عنوان Primary Key تعریف نکرده اید. این کار را انجام دهید و سپس Model خود را در Visual Studio بروز نمایید.

تو این طرحی که من ساختم نمیشه Primary Key براش انتخاب کرد، میشه خودتون فایل ضمیمه رو دانلود کنید.

p.yazdkhasti
دوشنبه 14 فروردین 1391, 22:42 عصر
سلام
به نظر می رسد طراحی شما صحیح نیست. در صورتی که امکان تعریف pk نمی باشد دلیل استفاده از فیلد id در student چیست؟

system32
دوشنبه 14 فروردین 1391, 23:12 عصر
سلام:

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/adodotnetentityframework/thread/220262bd-85d4-4f29-96a8-4a7d1d2c8293/

samadblaj
سه شنبه 15 فروردین 1391, 00:03 صبح
سلام
به نظر می رسد طراحی شما صحیح نیست. در صورتی که امکان تعریف pk نمی باشد دلیل استفاده از فیلد id در student چیست؟

ممنونم من این رو از روی یه آموزش نوشتم . درست پیش رفتم و الان نمیدونم دلیل خطا چیه در پست اول پروژه رو ضمیمه کردم لطفا اگه امکانش هست دانلود کنید و برام درستش کنید، دلیل خاصی برای فیلد id ندارم حذفش کردم اما نشد که نشد.

آقای system32 ممنونم از لینک خوبتون ولی اشاره به Primary Key نمودن که این کار رو انجام دادم ولی دوباره همون خطا ، فیلد id رو هم حذف کردم نشد فکر نکنم از فیلد باشه.

samadblaj
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 17:17 عصر
لطفا یکی جواب این مشکل منو بده ممنونم