PDA

View Full Version : سوال: قابلیت و امکانات c# بیشتر و بهتره یا vb ؟؟؟؟

ahp2009
سه شنبه 15 فروردین 1391, 08:25 صبح
برای نوشتن پروژه ای که با سخت افزار ارتباط داره با c# بهتره یا با vb ؟؟؟؟
من شنیدم vb از c# بهتره و امکانات اون به حد هم هستند ایا همین طوره یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید.

راستی یه سوال دیگه dll های کار با این سخت افزاره با دات نت 2 نوشته شده و حتی نمونه برنامه های اون رو که از شرکت سازنده گرفتم هرچند برای 2005 و 2008 و 2010 اما برپایه دات نت 2 میباشد. بهتر نیست برنامه با همون 2005 نوشته بشه؟

Hajivandian
سه شنبه 15 فروردین 1391, 09:17 صبح
سلام،
خب معلومه وی بی بهتره!:لبخند:
شوخی کردم.
سی شارپ هم از نظر سینتکس قوی تره و هم پشتوانه عظیمی به نام دات نت فریم ورک داره.
بین نسخه های ویژوال استادیو 2010 از همش مناسب تره تا الان، همه فریم ورک ها رو هم ساپورت میکنه جای نگرانی نیست.
موفق باشی

ahp2009
سه شنبه 15 فروردین 1391, 10:04 صبح
کامپوننت های 2005 بیشتره مثلا devexpress,devcomponent,dotnetbar

en.reza
سه شنبه 15 فروردین 1391, 19:47 عصر
فقط C# 2010

FastCode
چهارشنبه 16 فروردین 1391, 00:05 صبح
C#‎ یه سری امکانات داره که البته خیلی از شرکت ها مثل oracle اعتقاد دارن که به معماری .net صدمه میزنه مثل دستور fixed
ولی اگر درست استفاده بشن بهتره.

p.yazdkhasti
چهارشنبه 16 فروردین 1391, 00:25 صبح
سلام
در ارتباط با صحبت های دوستان توجه به نکات زیر لازم است:
1- در ارتباط با جواب دوستمون که گفتن #C پشتوانه قوی دانت فریم ورک را دارد باید بگم که تمام زبان های مبتنی بر دات نت از جمله #C و VB.NET از این پشتوانه بر خوردار هستند. در سوال دوستمون هم منظور vb6 نبوده است.
2- هر دو زبان نقاط ضعف و قوتی دارند ولی از هر دو آن به صورت مستقل و یا ترکیبی می شود استفاده کرد. برای مثال می توان بخش هایی از بر نامه را با VB.Net نوشت و بخش های دیگر را با #C. این قابلیت به دلیل اینکه هر دو این زبان ها بعد از Compile به MSIL تبدیل می شوند وجود دارد.
3- از لحاظ تعداد و فعالیت جامعه برنامه نویسان و مطالب آموزشی موجود برای زبان، #C بسیار بهتر از VB.Net است و جامعه برنامه نویسان و مطالب آموزشی آن بسیار بیشتر است.
4- از لحاظ خوانا بودن کد و سادگی، VB.Net دارای Syntax ساده تری نسبت به #C می باشد.(البته این موضوع بسیار سلیقه ای می باشد)
5- ماکروسافت سعی دارد در هر نسخه جدید از این دو زبان قابلیت های آن را تا حد ممکن به یکدیگر نزدیک نماید.
6- از نظر سرعت اجرا، به دلیل تبدیل شدن کد نوشته توسط هر یک از زبان ها به زبان واسط MSIL سرعت اجرا تقریبا تا حد بسیار زیادی نزدیک به یکدیگر است.(دقت نمایید که منظور من در این نکته، کد نوشته شده توسط هر یک از زبان ها است به صورتی که دقیقا یک کار را انجام دهند)

ali_habibi1384
چهارشنبه 16 فروردین 1391, 08:36 صبح
برای نوشتن پروژه ای که با سخت افزار ارتباط داره با c# بهتره یا با vb ؟؟؟؟
من شنیدم vb از c# بهتره و امکانات اون به حد هم هستند ایا همین طوره یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید.

راستی یه سوال دیگه dll های کار با این سخت افزاره با دات نت 2 نوشته شده و حتی نمونه برنامه های اون رو که از شرکت سازنده گرفتم هرچند برای 2005 و 2008 و 2010 اما برپایه دات نت 2 میباشد. بهتر نیست برنامه با همون 2005 نوشته بشه؟
اينجا تالار سي شارپه انتظار نداشته باش بهت بگن كه وي بي بهتره اگه از تالار وي بي سوال كني همه ميگن وي بي . اما من كه هر دو زبان رو كار كردم و با هر دو هم با سخت افزار كار كردم از نظر راحتي و قدرت كاركرد به نظر شخصي من بصورت ذيل طبفه بندي مي كنم:
VB6
VB.Net
C#.Net

سوداگر
جمعه 18 فروردین 1391, 22:47 عصر
اينجا تالار سي شارپه انتظار نداشته باش بهت بگن كه وي بي بهتره اگه از تالار وي بي سوال كني همه ميگن وي بي . اما من كه هر دو زبان رو كار كردم و با هر دو هم با سخت افزار كار كردم از نظر راحتي و قدرت كاركرد به نظر شخصي من بصورت ذيل طبفه بندي مي كنم:
VB6
VB.Net
C#.Net

ایشون گفته بودن که:

dll های کار با این سخت افزاره با دات نت 2 نوشته شده و حتی نمونه برنامه های اون رو که از شرکت سازنده گرفتم هرچند برای 2005 و 2008 و 2010 اما برپایه دات نت 2 میباشد.

شما تاحالا کامپوننتهای دات نت رو توی VB6 به کار بردی؟!!

ali_habibi1384
جمعه 18 فروردین 1391, 23:32 عصر
ایشون گفته بودن که:

شما تاحالا کامپوننتهای دات نت رو توی VB6 به کار بردی؟!!

چه ربطي داشت؟!!!!

mehdikhazaei
جمعه 18 فروردین 1391, 23:54 عصر
سی شارپ امکانات بیشتری دارد و به نظر من راحت تر است و باز بستگی به خودتون دارد که در کدام زبان مهارت بیشتری دارید.

سوداگر
شنبه 19 فروردین 1391, 00:21 صبح
چه ربطي داشت؟!!!!

آخه زننده تاپیک گفته بود میخواد با dll هایی که با دات نت 2 نوشته شده اند کار کنه، اونوقت شما فرمودی VB6 اولویت اولمه! منم پرسیدم این کار امکان پذیره؟

javadz
جمعه 25 فروردین 1391, 23:16 عصر
بنظر من ویژوال بیسیک خوب

ولی سی شارپ قویتره:افسرده: