PDA

View Full Version : روشهای تغییر داده در یک جدول

swallow.pa
سه شنبه 15 فروردین 1391, 16:06 عصر
سلام خدمت همه دوستان
من توی بانک اطلاعاتی یک جدول دارم که کاربر از توی فرم اطلاعات رو ذخیره - اصلاح و حذف می کند خب اینکه یک روال عادی همه نرم افزارهاست...
حالا بنا به نیاز کاربر وقتی یک رکورد توی جدول 1 اضافه می کند من توی بانکهای اطلاعاتی ام یک جدول تحت تاثیر قرار می گیره ...
یعنی که اگه رکوردی توی جدول یک ذخیره اصلاح و حذف میشه توی جدول شماره 2 هم همینطور.
خب دوستان سوال اصلی من اینه
من حالا از طریق کد نویسی و ایجاد شی کمند و یا از طریق بایندیگ سورس این کار رو انجام می دم
می خوام بدونم آیا روش بهتری هست که با تغییر جدول شماره 1 اطلاعات جدول شماره 2 اتومات تغییر کنه اصلا بجز روش من راه بهتری هست
ممنونم دوستان

Hybrid
سه شنبه 15 فروردین 1391, 16:31 عصر
سلام ،

1 ) بانکتون چیه ؟؟؟

2 ) بین جداولتون ارتباط هست؟؟

اگه بانکتون SQL هست و بین جداولتون ارتباط باشه ، از طریق گزینه ی Insert and Update Specificationو تعیین قوانین آبشاری Delete Rule و Update Rule میتونین تعیین کنین که هرگاه رکورد مورد نظر در جدول پدر حذف شد آنگاه فرزندان این رکورد نیز حذف بشن ( واسه Update هم همینطور).

swallow.pa
سه شنبه 15 فروردین 1391, 20:53 عصر
دوست من از توجهتون ممنونم
این جدولهای منه جدول پدر شامل company - person و جدول فرزند شامل PersonAndCompany
می باشد که نمی توانم بین آنها ارتباطی رابطه یک به چند برقرار کنم -
حالا شما چه روشی به صلاح می بینید
و اصلا آیا می توانم بینم پدر و فرزند رلیشن ایجاد کنم و بالاخره دوست من چیکار کنم
ممنون

Hybrid
سه شنبه 15 فروردین 1391, 21:13 عصر
سلام دوباره ، شما چطور ارتباط برقرا میکنین که نمیشه ؟؟

مگه کلید یک جدول رو در جدول دیگه قرار نمیدین؟؟ یعنی personelID رو در جدول personAndCompany قرار بده تا ارتباط بین این دو جدول برقرار بشه ، واسه Company هم CompanyID

swallow.pa
سه شنبه 15 فروردین 1391, 21:26 عصر
من می خوام personid و companyId توی personcompanyref بره
چیکار کنم
ممنون

Hybrid
سه شنبه 15 فروردین 1391, 22:59 عصر
من می خوام personid و companyId توی personcompanyref بره
چیکار کنم
ممنون

چرا میخواین این کارو انجام بدین ، میشه دلیلتون از این کار رو بگین ، ؟؟؟

چون شما در جاهای دیگه میتونین اینکارو انجام بدین ولی واسه ارتباط برقرا کردن نمیشه.