PDA

View Full Version : سوال: چه کار کنم تا به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل بشم؟

MiniMicro
سه شنبه 15 فروردین 1391, 18:18 عصر
سلام خدمت همه ی دوستان گرامی سال نو رو به همتون تبریک میگم.
سوالم اینه که چکار کنم تا به یک برنامه نویس حرفه ای در دنیا تبدیل بشم؟

Ananas
سه شنبه 15 فروردین 1391, 19:07 عصر
سلام. سال نوی همگی به خوبی و خوشی طی شه.
خوب باید کار سفارش بگیری اون وقت میشی حرفه ای نه اینکه فقط بشینی همش برنامه بنویسی و برنامه بنویسی. وقتی کار اقتصادی انجام بدی مجبور میشی چیزایی که توشون خیلی مهارت نداری یا خیلی باهاشون حال نمیکنی رو یاد بگیری و کار درست تحویل بدی. اون موقع هست که مجبوری یاد میگیری و سعی میکنی به چیزای جزئی گیر زیاد ندی و چیزهای مهم رو از نظر مشتری بشناسی و رو همونا تمرکز کنی.
بابا حرررررفه ای! دست مارم بگییییییر:لبخند:

idocsidocs
سه شنبه 15 فروردین 1391, 20:09 عصر
سوالم اینه که چکار کنم تا به یک برنامه نویس حرفه ای در دنیا تبدیل بشم؟
کمی کوتاه بیا مرد ! نکنه می خوای بیل (گیتس) رو از نون خوردن بندازی !:چشمک:

اگه بخوای توی دنیا حرفی برای گفتن داشته باشی باید تکنولوژی های فعلی رو نقص کنی یا یه تکنولوژی جدید ارائه بدی و ... داداش کوتاه بیا خداییش !:چشمک:

MiniMicro
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 09:58 صبح
کمی کوتاه بیا مرد ! نکنه می خوای بیل (گیتس) رو از نون خوردن بندازی !:چشمک:
اتفاقا یکی از آرزوهام همینه ولی نمیدونم چرا اینقدر مردد هستم و دست به کار نمیشم و شروع نمیکنم...:افسرده:

idocsidocs
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 10:19 صبح
اتفاقا یکی از آرزوهام همینه ولی نمیدونم چرا اینقدر مردد هستم و دست به کار نمیشم و شروع نمیکنم...:افسرده:
پس خدا رحم کنه !

returnx
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 10:35 صبح
بنظر اگه در شروع راه برنامه نویسی هستید سعی نکنید n تا زبان یاد بگیرید که یاد گیری n تا زبان نشانه حرفه ای شدن نیست ، سعی کنید مفاهیم برنامه نویسی یاد بگیرید...

Ananas
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 13:29 عصر
گاماس گاماس دادا! آرزو هات و اهدافت رو از کوتاه مدت تا بلند مدت تعیین کن که اگه خدا نکرده به اون نوک قله نشد برسی از نظر روحی شکست نخوری کلا همه چیو بگذاری کنار بری سراغ یک رشته ی دیگه و لااقل به هدف کوتاه مدت برسی و یک کار مفیدی انجام داده باشی.
خوبه که اینطور روحیه داری باید زیاد تلاش کنی انشاالله موفق باشی.

shahramlp
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 18:49 عصر
بابا دم شما گرم بنده خدا یه سوال پرسید کاریش کردید که کلا" با کامپیوتر خداحافظی کنه آخرشم یه نفر جواب درست نداد(بجز جواب اولی)از اونجایی که من خودم حرفه ای نیستم قصد جواب دادن هم ندارم ولی یه سوال واسم پیش اومده؟؟؟؟!!!!! از کی تا حالا بیل گیتس شده حرفه ایه برنامه نویسی؟؟؟؟؟؟ اگه کاری کرده که ما نمیدونیم بگید مام بدونیم!!!!!!!!!! حالا ریچارد استالمن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%DB%8C%DA%86%D8%A7%D8%B1%D8%AF_%D8%A7%D8%B3% D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%86) یا لینوس تروالدز (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B3_%D8%AA%D8%B1%D9%88% D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B2) رو میگفتی یه حرفی ولی خداییش بیل گیتس (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%DB%8C%D9%84_%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D8%B3) که دیگه ... البته شم اقتصادی فوقالعاده ای داره ولی تا حالا من که نشنیدم کاری چه بسا کوچک در زمینه ی برنامه نویسی کرده باشه