PDA

View Full Version : سوال: ایجاد سیستم آلارمینگ

gilda azary
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 00:57 صبح
سلام . با تشکر از مطالب مفیدتون
یه برنامه نوشتم که میخام یه چیزی شبیه به یادآور داشته باشه یا یه سیستم آلارمینگ که بتونه هشدار بده که مثلا امروز باید فلان کار انجام بشه ؟؟؟؟

omidamiry
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 01:15 صبح
سوالتو واضح تر بگو ؟
کاری نداره تاریخ کارتو بگیر با تاریخ کامی مقایسه کن و آلارم مخصوصشو اجرا کن

gilda azary
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 13:06 عصر
سوالتو واضح تر بگو ؟
کاری نداره تاریخ کارتو بگیر با تاریخ کامی مقایسه کن و آلارم مخصوصشو اجرا کن
ببینید میخام به محض اینکه برنامه را اجرا میکنم یه آلارم داده بشه که مثلا شما امروز (با توجه به چیزایی که قبلا نوشتم) باید به چه کارایی حتما رسیدگی کنید!!
منظورتون از آلارم مخصوصش چیه ؟ چه طوری باید بنویسمش؟

Ghaem66
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 15:07 عصر
شما بايد يه بانك درست كنيد كه يه فيلد براي ثبت تاريخ، يه فيلد براي ساعت و يه فيلد هم براي متن آلارم داشته باشه. بعدش تو تاريخ و ساعت خاصي آلارم مربوطه رو ذخيره ميكنين. بعدش هر بار با مقايسه تاريخ و ساعت با تاريخ و ساعت فعلي مشخص ميكنين كه چه آلارمي بايد نشون داده شه. كه البته از يه تايمر كمك ميگيرين. خيلي راحته

gilda azary
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 18:43 عصر
برای مقایسه ی تاریخ امروز با فیلد موجود در جدول (همان فیلد تاریخ مربوط)از چه کدی باید استفاده کنم؟؟به طوریکه با همه ی ردیفهای جدول مقایسه بشه ؟(کدی که خودم نوشتم تاریخ امروزا فقط با فیلد تاریخ در ردیف اول مقایسه میکنه)
در مورد استفاده از تایمر هم لطف کنید بیشتر توضیح بدید

programerinfonet
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 19:39 عصر
دوست عزیز تو تو رویداد پروژه ات بنویس select کن رکوردهایی رو که فیلد تاریخشون برابر است با " تاریخ "
افتاد ؟
یا سورس بگذارم

gilda azary
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 19:46 عصر
ممنون متوجه منظورتون میشم.لطف کنید توضیح بدید که چطوری میتونم از تایمر استفاده کنم؟؟
بدون استفاده از تایمر نوشتم در غالب مسیج باکس ولی یه مشکلی که داره چون از حلقه فر استفاده کردم که فقط تا آخرین رکورد را بخونه,هر کدوم از وظایف اون روزا تک تک تو یه مسیج نشون میده,نمیشه کاری کنم که با وجود حلقه فر همه ی وظایف با هم فقط تو یه مسیج نمایش داده بشه؟؟

Ghaem66
جمعه 18 فروردین 1391, 12:17 عصر
اگه شما ميخواين تموم آلارماي مخصوص به يه روز رو تو يه مسيج ببينيد از تايمر استفاده نكنيد بهتره. تايمر وقتي خوبه كه هم تاريخ و هم ساعت مد نظر باشه. حالا هر بار برنامه اجرا ميشه تاريخ روز رو ميگيره و اونو با فيلد تاريخ مقايسه ميكنه و اطلاعات مربوط به فيلد آلارم ركوردايي كه فيلد تاريخشون برابر با تاريخ روز بود رو نمايش ميده.

barnamenevisforme
جمعه 18 فروردین 1391, 13:15 عصر
بدون استفاده از تایمر نوشتم در غالب مسیج باکس ولی یه مشکلی که داره چون از حلقه فر استفاده کردم که فقط تا آخرین رکورد را بخونه,هر کدوم از وظایف اون روزا تک تک تو یه مسیج نشون میده,نمیشه کاری کنم که با وجود حلقه فر همه ی وظایف با هم فقط تو یه مسیج نمایش داده بشه؟؟
سلام
فرض کنید یه تایمر با یه interval مشخص رو فرمتون قرار دادید،توی رویدادی که timer اونو ایجاد میکنه اینطور بنویسید(جدول و فیلد فرضی ،و دستور یک دستور کلی است):
select from tbl_alarm where alarm_date=date.now
نتیجه این query که توی یه dataset ذخیره میشه رو هم میتونید توی یه datagridview نمایش بدید،و هم میتونید محتویات تمام فیلد هایی که توی این dataset هست و مربوط به کاراییه که قراره انجام بشه رو به صورت STRING توی یه متغیر جمع بزنید و یه باره مقدار این متغیر رو توی MSGBOX نمایش بدید.

gilda azary
جمعه 18 فروردین 1391, 18:56 عصر
سلام
فرض کنید یه تایمر با یه interval مشخص رو فرمتون قرار دادید،توی رویدادی که timer اونو ایجاد میکنه اینطور بنویسید(جدول و فیلد فرضی ،و دستور یک دستور کلی است):
select from tbl_alarm where alarm_date=date.now
نتیجه این query که توی یه dataset ذخیره میشه رو هم میتونید توی یه datagridview نمایش بدید،و هم میتونید محتویات تمام فیلد هایی که توی این dataset هست و مربوط به کاراییه که قراره انجام بشه رو به صورت STRING توی یه متغیر جمع بزنید و یه باره مقدار این متغیر رو توی MSGBOX نمایش بدید.

در کنار هم گذاشتن وظایف پیدا شده مشکل دارم با این وجود که ++ هم میزنم فقط اولین و دومین وظیفه پیدا شده را نمایش میده از حلقه فور هم استفاده کردم ولی بی فایده بود؟خود تایمر متدی تو این زمینه نداره که بتونم استفاده کنم؟؟

barnamenevisforme
شنبه 19 فروردین 1391, 00:24 صبح
سلام
اگه ممکنه کد مربوطه رو بذارید