PDA

View Full Version : منوی کناری سایت پویا

NiMble_m
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 09:52 صبح
سلام
این تصویر زیرو ببینید من میخوام منو رو مثل این کنم
چطوری میتونم این کارو انجام بدم
ببینید منوها یکی در میون از هم فاصله دارن85247
ممنون میشم کمکم کنید

p.yazdkhasti
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 11:54 صبح
سلام
با توجه به این که سطرها یکی در میان با یکدیگر فرق می کند اولین راه حل استفاده از کنترل هایی است که AlternateItemTemplate را مانند کنترل Repeater پشتیبانی می کنند. ابتدا منوی فوق را به صورت Static در یک صفحه html ایجاد کنید. بعد از آماده شدن کد html با استفاده از یک کنترل با خصوصیت ذکر شده این کار را انجام دهید. برای مثال ItemTemplate و AlternateItemTemplate در کنترل Repeater مشخص می کنند سطرها یکی در میان به چه صورت نمایش داده شوند.

NiMble_m
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 12:18 عصر
میشه لطف کنید نمونه کد واسه من بزارید
من متوجه توضیح شما نشدم

p.yazdkhasti
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 12:38 عصر
سلام
کد زیر را در نظر بگیرید:

<asp:Repeater ID="menuRpt" runat="server" >
<ItemTemplate>
Odd Items
</ItemTemplate>
<AlternatingItemTemplate
Even Items
></AlternatingItemTemplate>
</asp:Repeater>

با مقداری دهی DataSource مربوط به این Repeater در یک صفحه و Bind کردن آن عبارت نمایش داده شده به صورت یکی در میان Odd Item و Even Item می باشد. ابتدا مقدار Odd Item نمایش داده می شود سپس مقدار Even Item. بنابراین در صورتی که کد Html شما برای سطر های فرد منو مقدار X می باشد آن را در Item Template و برای سطر های زوج اگر Y می باشد آن را در AlternatingItemTemplate قرار دهید.

d_derakhshani
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 13:15 عصر
در كد زير بايد جدولي داشته باشيد كه دو فيلد MenuTitle و LinkUrl داشته باشه(مي تونيد اسم هارو عوض كنيد). image1_path مسير قرار گيري تصوير سطر آجري اول تصويري كه داده بوديد هست و image2_path مسير سطر دوم. من فاصله هارو با space-&nbsp; به وجود آوردم. شما مي تونيد از روش هاي ديگه استفاده كنيد

<asp:Repeater ID="Repeater1" runat="server" DataSourceID="SqlDataSource1">
<ItemTemplate>
<div style="background-image: url('image1_path')">
&nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp;<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" NavigateUrl='<%# Eval("LinkUrl") %>'><%# Eval("MenuTitle") %></asp:HyperLink>
</div>
</ItemTemplate>
<AlternatingItemTemplate>
<div style="background-image: url('image2_path')">
&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp; <asp:HyperLink ID="HyperLink2" runat="server" NavigateUrl='<%# Eval("LinkUrl") %>'><%# Eval("MenuTitle") %></asp:HyperLink>
</div>
</AlternatingItemTemplate>
</asp:Repeater>
<br />
<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server"
ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:YourConnectionString %>"
SelectCommand="SELECT * FROM [Menu_tb]"></asp:SqlDataSource>

NiMble_m
سه شنبه 22 فروردین 1391, 02:50 صبح
ممنون که جواب دادید
کار منم راه افتاد
ولی یه سوالی واسم پیش اومده و اینه که اگه تعداد حالت های ما بیشتر از ۲ تا بود چطور باید این کارو انجام میدادیم. باز هم میشد از AlternatingItemTemplate استفاده کرد یا نه؟؟؟؟
ممنون