PDA

View Full Version : تعداد روز بین دو تاریخ موجود در timepicker

skmr_ae
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 09:58 صبح
سلام
مهندسین محترم
خواهش می کنم راهنمایی کنید...
من دو تا timepicher دارم که یکی زمان شروع و دومی زمان پایان هست.
می خوام وقتی کاربر از اولی زمان شروع رو انتخاب کردو از دومی هم زمان پایان . تعداد روزهای بین این دو زمان در یک textbox نمایش داده بشه.
کسی می دونه باید چکار کنم؟؟؟؟؟):گریه:

C#.net
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 11:00 صبح
به سادگی!

(dp2.Value - dp.Value).Days;

برای کنترل انتخاب شدن و اینها از رخداد ValueChanged استفاده کنید(روی dp دابل کلیک کنید)

skmr_ae
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 16:40 عصر
به سادگی!

(dp2.Value - dp.Value).Days;

برای کنترل انتخاب شدن و اینها از رخداد ValueChanged استفاده کنید(روی dp دابل کلیک کنید)

سلام دوست عزیز
از راهنمایی تون ممنونم
من متوجه نشدم . این کد رو باید در چه رویدادی بنویسم ؟؟؟(رویدادی از تکست باکس یا timepicker 1 timepicker2???):ناراحت:
ممنون

C#.net
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 18:24 عصر
اگر یه دکمه دارید که با فشردنش این اتفاق بیفته خوب در رویداد کلیک همون دکمه

اون رویداد رو برای این عرض کردم که اگه لازم بود بررسی کنید اصلا کاربر در هر یک از دو کنترل تاریخی رو انتخاب کرده یا نه ازش استفاده کنید، مثلا اگر اولی رو انتخاب کرد در رویداد ValueChanged مربوط به timepicker1 یک فلگ رو پر کنید(یعنی یه تاریخ انتخاب شده) مثلا isTp1Selected = true
بعد در رویداد ValueChanged مربوط به timepicker1 بررسی کنید اگر isTp1Selected == true اونوقت تعداد روزها محاسبه و در تکست باکس نشون داده بشه

skmr_ae
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 20:58 عصر
اگر یه دکمه دارید که با فشردنش این اتفاق بیفته خوب در رویداد کلیک همون دکمه

اون رویداد رو برای این عرض کردم که اگه لازم بود بررسی کنید اصلا کاربر در هر یک از دو کنترل تاریخی رو انتخاب کرده یا نه ازش استفاده کنید، مثلا اگر اولی رو انتخاب کرد در رویداد ValueChanged مربوط به timepicker1 یک فلگ رو پر کنید(یعنی یه تاریخ انتخاب شده) مثلا isTp1Selected = true
بعد در رویداد ValueChanged مربوط به timepicker1 بررسی کنید اگر isTp1Selected == true اونوقت تعداد روزها محاسبه و در تکست باکس نشون داده بشه

سلام
من متوجه نمی شم...:متفکر:
کد پیشنهادی تون رو امتحان کردم اما خطا داشت..!!!:ناراحت:
می شه لطف کنید خودتون یک نمونه بذارید...؟؟؟؟:
ممنونم

C#.net
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 21:58 عصر
سلام
من متوجه نمی شم...:متفکر:
کد پیشنهادی تون رو امتحان کردم اما خطا داشت..!!!:ناراحت:
می شه لطف کنید خودتون یک نمونه بذارید...؟؟؟؟:
ممنونم

کد پیچیده ای نیست، به هرحال براتون یه نمونه می ذارم

skmr_ae
جمعه 18 فروردین 1391, 09:40 صبح
کد پیچیده ای نیست، به هرحال براتون یه نمونه می ذارم

سلام دوست عزیز
واقعا ممنون:تشویق:
اما خیلی عجیبه من همین کد رو نوشتم اما خطا داد نمی شناسه.!!!:متفکر:
بازم ممنون
فقط می شه بفرمایید اگر تاریخ سیستم رو در دو زمان مختلف توی دو تا تکست باکس بریزم. باید چطوری بنویسم تا تعداد روزها رو در یک تکست باکس سوم نشون بدم؟؟
بازم ممنون

C#.net
جمعه 18 فروردین 1391, 10:32 صبح
کافیه متن موجود در تکست باکس ها رو به dateTime کست کنید و مثل همون مثال با عملگر تفریق عمل کنید، به این صورت:

textBox3.Text = (DateTime.Parse(textBox3.Text) - DateTime.Parse(textBox1.Text)).Days + " Days";

یادتون باشه برای استفاده از کد فوق باید تاریخ سیستم رو به این صورت در تکست باکس بنویسید:

DateTime.Now.ToString()

omidamiry
جمعه 18 فروردین 1391, 12:22 عصر
من این مشکلو خیلی ساده حل کردم شما تعداد روز گذشته از اول سال برای تاریخ اول و تاریخ دوم بصورت جدا حساب میکنی و اگه در یک سال بود از هم کم میکنی و الا اول از 356 کم می کنی بعد به روز بعدی جمع میکنی خیلی ساده و آسون