PDA

View Full Version : كمك براي كار با ديتابيس اكسس

barnamenevisjavan
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 11:13 صبح
سلام من نياز به يه برنامه دارم كه با ديتابيس اكسس كار كنه و اطلاعاتي رو پر كنيم كه توي يكي از اين قسمت ها بايد مبلغ وارد بشه وقتي كه مبلغ وارد شد و مشخصات هم وارد شد با يك كليك ميخوام كه اطلاعات توي ديتابيس اكسس ذخيره بشه مثل عكس زير:
(البته اين واسه ويدئو كلوپ هست من واسه يه كار ديگه ميخوام)

http://s1.picofile.com/file/7346215585/00.jpg

بعد ميخوام با كليك روي يه باتون ديگه فرم ديگه اي باز بشه و هرچندتا اطلاعات ثبت كرديم مبالغش رو جمع بزنه و بصورت ريال و تومن نشون بده و با يك كليك بشه موجودي رو خالي كرد(يعني مبلغ در ديتابيس 0 بشه) و يه تكست باكس وجود داشته باشه كه با وارد كردن مبلغ توش به همون اندازه از موجودي كم بشه مثل عكس زير:

http://s1.picofile.com/file/7346215050/000.jpg

دوباره بعدش ميخوام كه با كليك روي باتون ديگه اي فرم ديگه اي باز بشه و اطلاعاتي رو كه ثبت كرديم نشون بده و امكان اينم داشته باشيم كه اطلاعات ثبت شده رو حذف و ويرايش كنيم.
چيزي كه من ميخوام اينه كه ما هرچي اطلاعات و مبلغ ثبت ميكنيم اين اطلاعات توي ديتابيس ذخيره بشه و ما بتونيم اطلاعات رو ويرايش و حذف كنيم و مبالغ وارد شده با هم ديگه جمع بسته بشن و موجودي كل نشون داده بشه كسي ميتونه كمك كنه و همچين برنامه اي بنويسه برام؟ يه همچين برنامه اي فك نكنم بيش از 10 دقيقه طول بكشه اين كارو واسه مغازمون ميخوام
مثل عكس زير:
http://s1.picofile.com/file/7346215913/0.jpg

armitakarimi
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 12:39 عصر
خیلی توضیح دادی ، که کسی که میخواد جواب بده ، سر درگم میشه .

الان مشکلت در ،ذخیره در اکسسه ؟
میخوای موجودیتو صفر کنی ؟

barnamenevisjavan
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 13:09 عصر
مشكل من اينه نميتونم برنامه اي بنويسم كه اطلاعات رو از كاربر بگيره (كه يكيش حتما بايد عدد باشه) بعد در ديتابيس اكسس اطلاعات وارد شده رو ذخيره كنه حالا ما هرچند بار عمل اضافه كردن اطلاعات رو انجام بديم فقط عدد ها باهم جمع بشه و دوباره در ديتابيس ذخيره بشه بعد توي دوتا فرم ديگه يكيش اطلاعات رو بصورت كامل نشون بده و توي فرم ديگه فقط عدد هايي كه جمع بسته شدن نشون داده بشه.البته امكاني هم باشه كه بتونيم اطلاعات رو از ديتابيس حذف يا ويرايش كنيم
مشكل من دقيقا همينه اگر عكس هارو ببينيد منظور منو ميفهميد

tstsst
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 13:32 عصر
به جای دستور اینسرت از دستور select و update استفاده کن
اول مقدار قبلی رو بخون با select * from tb where(id="x")" برای مثال و بعد مقدار جدید رو با اون جمع کن بعد update کن.. البته اگه می خوایی یک مقدار تو دیتا بیس داشته باشی .
اگه می خوای همه مقدار هارو داشته باشیی و در یک فرم دیگه فقط جمع بشه مقادیر insert شد رو بخون با یک حلقه و بعد با هم جمع کن.

(ویژوال استودیوم همین چند ساعت بیش خراب شد پاکش کردم کد دقیقش رو نمی تونم بگم ببخشید)

hakim22
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 15:14 عصر
مشکل شما در طراحی پایگاه داده است.
اگر نیاز به دانستن ریز مبلغ های وارد شده دارید حتما باید یک جدول جدید ایجاد کنید که یک ستون آن ID و یک ستون شماره مربوط به مورد اجاره فیلم و یک ستون هم مربوط به مبلغ افزوده شده است.
بعد هروقت لازم شد که مبلغ ها جمع زده بشه با یک گزارش گیری شماره اجاره رو میدهید و لیست مبلغ ها را بیرون می کشید و آنها را با هم جمع می کنید.

در مورد صفر کردن باید عرض کنم من پیشنهاد می کنم که نرم افزاری طراحی کنید که لیست کامل مبلغ ها را بایگانی کند و بجای صفر شدن برای هم اجاره فیلم گزینه ای در نظر بگیرید مثلا از نوع true و false که مشخص کند آیا عمل خالی شدن صندوق مربوط به آن انجام شده یا نه .

در سیستم های بانک اطلاعاتی یکی از کاربردهای مفید گزارشگیری و تحلیل اطلاعات است. مخصوصا وقتی با پول کار می کنید خوب است ریز و جزئیات آن ها را همیشه ثبت شده نگاه دارید. تا درصورتی که به هر دلیلی مشکلی پیش آمد بتوانید بازبینی انجام دهید. حذف کردن داده ها ممکن است گاهی گران تمام شود !!!
در ضمن ذخیره جزئیات مبالغ به شما کمک می کند که بتوانید یک سری تحلیل های آماری در مورد مشتریان و فیلمها داشته باشید که بعدا جهت بهینه کردن و بالا بردن درآمد میتواند خیلی مفید باشد.
هر چند در حال حاضر ممکن است چیزی به ذهن شما نرسد. اما اگر مثلا یک سال بعد نیاز به تحلیل داده های کذشته داشتید چه !؟
با توجه حجم بسیار کمی که داد های متنی میگیرند مناسب است اینکار را انجام دهید.

حذف کردن و افزودن اطلاعات به اکسس از کارهای روتینی است که در همه ی کتابهای آموزش برنامه نویسی شرح داده شده.
موفق باشید

barnamenevisjavan
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 20:16 عصر
مشكلم حل نشد

aknj56
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 20:18 عصر
با سلام
دوستان این عکسی که بالا هست منظورم قسمت امکانات و بقیه که سمت راست عکس هست این کامپوننت هست یا چیز دیگری میتونید راهنمایی کنید

barnamenevisjavan
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 21:33 عصر
كامپوننته كسي نيست كمك كنه يه سورس بنويسه؟

Hybrid
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 21:40 عصر
با سلام
دوستان این عکسی که بالا هست منظورم قسمت امکانات و بقیه که سمت راست عکس هست این کامپوننت هست یا چیز دیگری میتونید راهنمایی کنید

سلام ، اینها که میبینین همگی کامپوننت هستند که جز بسته ی dotnetbar هست و اسمش Explorerbar .

مشكلم حل نشد مجبور شدم واستون یک برنامه بنویسم که کارهای بالا رو واستون انجام میده ،

بعد ميخوام با كليك روي يه باتون ديگه فرم ديگه اي باز بشه و هرچندتا اطلاعات ثبت كرديم مبالغش رو جمع بزنه و بصورت ريال و تومن نشون بده و با يك كليك بشه موجودي رو خالي كرد(يعني مبلغ در ديتابيس 0 بشه) و يه تكست باكس وجود داشته باشه كه با وارد كردن مبلغ توش به همون اندازه از موجودي كم بشه مثل عكس زير:
سلام من نياز به يه برنامه دارم كه با ديتابيس اكسس كار كنه و اطلاعاتي رو پر كنيم كه توي يكي از اين قسمت ها بايد مبلغ وارد بشه وقتي كه مبلغ وارد شد و مشخصات هم وارد شد با يك كليك ميخوام كه اطلاعات توي ديتابيس اكسس ذخيره بشه مثل عكس زير:+ نمایش و حذف اطلاعات در فرم دیگه ، چون مبتدی بودین کد هارو هم مبتدی نوشتم تا متوجه بشین ، خیلی سریع نوشتمش کلا 1 ساعت وقت برد اگه اشکالی داشت به بزرگی خودتون ببخشید ، در آخر پیشنهاد میکنم کتابی در رابطه با بانک اطلاعاتی ( پیشنهاد من سایت های خارجی هست) رو حتما حتما مطالعه کنین چون این سبک یادگیری وحشتناک بده.

http://img4up.com/up2/88226646691860182691.jpg
http://img4up.com/up2/56529219690257882395.jpg