PDA

View Full Version : combobox هوشمند

xxxsenatorxxx
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 18:50 عصر
سلام
یک کمبوباکس دارم که یه سری اسم تو لیستش داره و وقتی تایپ میکنم مثلا با تمام اون اسامی که اولشون با داره میاد .حالا میخوام اگر کسی کلمه ای تایپ کرد که تو لیست نبود تایپ نشه یعنی تولیست بادام داریم اگر طرف نوشت بادامی فقط بادام نوشته بشه و ادامش نوشته نشه
یه کد هم دارم فقط تو ایف چی بزارم

if ( )
{
SendKeys.SendWait("{BACKSPACE}");
}

در ضمن این کد رو تو تکست چنج بزارم یا جای دیگه
ممنون

xxxsenatorxxx
جمعه 18 فروردین 1391, 15:00 عصر
جان جدتون یکی جواب بده

jmfnima
جمعه 18 فروردین 1391, 15:21 عصر
سلام دوست عزیز
یک سورس برات میزارم فکر میکنم کارت رو راه بندازه .

xxxsenatorxxx
شنبه 19 فروردین 1391, 17:23 عصر
سلام دوست عزیز
یک سورس برات میزارم فکر میکنم کارت رو راه بندازه .

ممنون ولی مت خودم تا ایجا رو بلدم آتو کمپلت را فعال میکنیم بعدش چی؟!؟؟!؟! مثلا تو همین برنامه مسعود داریم وقتی طرف تایپ میکنه مسعودیییییییی بازم تایپ میشه من میخوام فقط تا مسعود تایپ بشه نه بیشتر

xxxsenatorxxx
یک شنبه 20 فروردین 1391, 16:26 عصر
یکی جواب بده ثواب داره:گریه:

xxxsenatorxxx
سه شنبه 22 فروردین 1391, 17:36 عصر
یه جور دیگه میپرسم
میخواهیم هر نامی که در کمبو باکس تایپ شد اگر با نام های موجود در کمبو باکس یکی نبود پیغام بده
کد زیر حتی اگر یکی باشد باز هم پیغام میده
اشکالش کجاست
if (comboBox1.Text != comboBox1.Items.ToString())
{
MessageBox.Show("نام وارد شده اشتباه است", "توجه", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
return;
}

vistacali
سه شنبه 22 فروردین 1391, 20:17 عصر
یه جور دیگه میپرسم
میخواهیم هر نامی که در کمبو باکس تایپ شد اگر با نام های موجود در کمبو باکس یکی نبود پیغام بده
اشکالش کجاست
{
MessageBox.Show("نام وارد شده اشتباه است", "توجه", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);
return;
}

سلام دوست گرامی اگر دیر شد ببخش از وقتی دانشگاه ها باز شده سرم شلوغ شده از بس درس گرفتم کمتر سر میزنم دوست گرامی اول قسمت items خودش دارای یک اندیس هست که شما اونو ذکر نکردید مشکلتون هم از همون اندیس هست بعدا داده ها در کامبو باکس و لیست باکس از نوع object هستند که باید اونا رو به تبدیل کنی حالا یه نکته جالب وقتی to sting رو مینویسی درست جواب کار رو نمیده بخاطر همین از کست کردن داده ها استفاده شود بهتر جواب میده

من کد رو برات نوشتم و برنامه رو برات قرار میدم هر جا دیدی مشکل داشت و خواستی تغییر بدی خبر بده برات درستش کنم چیزی که من فهمیدم از سوالت رو پیاده سازی کردم

برنامه اینجوری نوشم که اگر در قسمت تکست کامبوباکس بیایی یک رشته وارد کنی اونو چک کنه اگر موجود بود بهت یک پیغام و اگر نبود هم بهت بازم یک پیغام بده حالا گفته بودی داده ها اگر مثل هم نبودن و مثلا من برنامه نویس رو نوشتم اگر شما بیایید همین رو وارد کنی بهت میگه درسته اگر هم هر کدوم از حروف رو اشتباه بزنی میگه این داده وجود ندارد

باز سوالی بود در خدمتم پیروز موفق وسربلند باشی:قلب:

امروز هر کاری کردم توی سایت نتونستم اپ کنم برات توی 4shared اپ کردم

لینک دانلود (http://www.4shared.com/zip/w3oEdr_8/ComboBox.html)

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 22 فروردین 1391, 20:43 عصر
یه جور دیگه میپرسم
اشکالش کجاست
{
return;
}

شما باید برای همه آیتم های کمبو این کار رو انجام بدید

private void textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
bool flag = false;
foreach (string s in comboBox1.Items)
{
if (textBox1.Text == s)
flag = true;
}
if (flag != true)
MessageBox.Show("خطا");
}