PDA

View Full Version : ایجاد سبد خرید

nazaninam
چهارشنبه 09 آذر 1384, 12:28 عصر
خوب این تاپیک تکراریه ولی برای تکمیل تاپیک های قبلی

چند روش برای ساختن سبد خرید پیشنهاد شده بود برای وقتی که کاربر به سایت وارد نشده و در حقیقت ناشناس هست

1- استفاده از session بود که جناب راد فرمودند بار زیاد به سرور تحمیل میکنه و یک سری مشکل دیگه
2- استفاده از کوکی ها که از سشن بهتره ولی اون هم ممکنه به دلایلی از کار بیفته
3- استفاده از viewstate هست که این هم فقط وقتی کاربر داره که سبد خرید و دکمه اضافه به سبد در یک صفحه باشن و در صورت redirect شدن به صفحه دیگه عملا کاربر خودشو از دست خواهد داد
4- استفاده از یک دیتا ست برای نگهداری مشخات کالای اضافه شده به سبد هست که این هم مشکل بالا رو داره یعنی با پاس شدن به صفحات بعدی از بین میره

خوب آقای راد میشه روش بهتری نسبت به این چند مورد اضافه کنید مثلا استفاده از یک کلاس یا ترفند های دیگه که این مشکلات رو نداشته باشند...

nazaninam
چهارشنبه 09 آذر 1384, 16:28 عصر
البته باید بگم که روشی ثبت ip در دیتابیس که جناب راد فرمودند روش بسیار خوبی است و ولی در این روش نقایصی هم هست مثل dc شدن کاربر در حین خرید و تغییر ip و ...روش بهتری سراغ ندارید جناب راد؟
میشه بگید برای اینکار چطور میشه از یک کلاس به همراه متغیر های public استفاده کرد؟

Behrouz_Rad
چهارشنبه 09 آذر 1384, 22:07 عصر
قبلا دقیقا در مورد سوال مشابهی به یکی از دوستان توضیحات اجمالی را عرض کرده بودم...

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=29768

موفق باشید.

nazaninam
پنج شنبه 10 آذر 1384, 08:32 صبح
برادر جان من هم طی مطالعه این تاپیک این تاپیک رو باز کردم میخواهم راهی غیر از اون بهم بدی که راحت تر باشه شنیدم بوسیله کلاس هم میشه...
باید عرض کنم که تو روش شما وقتی کاربر dc میشه فیلدی که فلگ اون 0 هست و ساعت اون از ساعت مقرر بگذره پاک میشه ما دقیقا میخواهیم این اتفاق نیفته و وقتی کاربر دوباره کانکت میشه اگر صفحشو نبسته باشه سبدش از بین نره نه اینکه دوباره زنبیلشو بر داره بره تو سایت خرید کنه... نمیدونم متوجه شدید یا خیر
اگر میشه تهیه سبد خرید بوسیله کوکی رو توضیح بدید با توجه به اینکه سبد خرید و کالا ها در دو صفحه جدا هستند

Behrouz_Rad
پنج شنبه 10 آذر 1384, 10:03 صبح
نازنینم!
اصطلاح صفحات Stateless تا به حال به گوشِت خورده یا نه؟ (اگر نه بهتره بری در موردش کمی تحقیق و مطالعه کنی...)
و اما...
موقعی که کاربر زنبیل به دست اومد تو سایتت، اول ازش اسمش رو می پرسی، بعد جوری که متوجه نشه ، یه دونه کوکی که اسمش توش ذخیره شده بهش می چسبونی تا اگه گم شد از روی این کوکی بتونی شناساییش کنی!
دقیقا مثل همون کاری که این سایت انجام میده و اگر تو DC کنی و 100 سال دیگه بیای و بخوای به یک تاپیک به صورت offline جواب بدی، کافیه جوابت رو در TextBox بنویسی و روی دکمه مربوطه یک کلیک نا قابل بکنی!
یک مطالعه ی اجمالی هم در مورد نیم اسپیس Security داشته باشی بد نیست.

شنیدم بوسیله کلاس هم میشه...
مردم زیاد حرف می زنند. تا به چشم خودت چیزی رو ندیدی باور نکن...
و السلام.

nazaninam
شنبه 12 آذر 1384, 01:24 صبح
سلام جناب راد
راستش من با چشم خودم هم دیدم ...!
یه سی دی آموزشی asp.net 2 کار شرکت داده های طلائی است یکی از دوستام بهم نشون داد دقیقا این کار رو توش مثلا آموزش داده بود... چطوری...؟!
این طوری که یه متغیر رشته ای public تعریف می کرد توی یک کلاس
بعد تو صحفه ارسال یه مقداری رو میریخت تو این کلاس
بعد redirect میشد به صفحه دریافت و اونجا مقدار اون متن ارسالی نمایش داده میشد ولی من هر کاری کردن رو سیستم خودم نشد....

Behrouz_Rad
شنبه 12 آذر 1384, 16:22 عصر
از شدن که میشه اما اگر از روش فوق استفاده کنید، در صورتی که به قول شما کاربر DC بشه یا سیستمش به هر دلیلی خاموش بشه، از کجا متوجه میشید که این متغیر مربوط به اون کاربره؟
روشی رو که دیدید شاید مربوط به کار دیگه ای بوده!
کوکی، کوکی، کوکی و فقط کوکی.
موفق باشید.

jirjirakk
دوشنبه 14 آذر 1384, 08:52 صبح
بهترین راه واسه سبد خرید، روش استفاده از دیتابیس هستش که حاحج بهروز فرمودند

nazaninam
سه شنبه 15 آذر 1384, 09:23 صبح
خوب حالا که استاد می فرمایند کوکی ماهم میگیم چشم
استاد راد میشه درباره ذخیره و اضافه کردن به مقادیر کوکی یه توضیح بدهید آیا از کوکی های کتابخانه ای استفاده کنیم؟؟
فرض کنیم یک کوکی ساختیم و یک مقدار توش ریختیم حالا توی یک صفحه دیگه چطوری یه مقدار دیگه بهش بچسبونیم و در سبد خرید چطور همه این مقادریر نمایش داده بشن؟