PDA

View Full Version : آیا کاربرد Mysql فقط در وب هست؟

sanbad.com
چهارشنبه 09 آذر 1384, 12:39 عصر
آیا برای ساخت CD های مولتی مدیا و دایرة المعارف تحت سیستم عامل ویندوز میشه ازMysql استفاده کرد؟

moohssenn
پنج شنبه 17 آذر 1384, 23:15 عصر
البته که میشه تو وینوزم استفاده کرد.
چون Mysql هم ورژنهای ویندوزی و هم لینوکسی داره.تقریبا همزمانم ورژنهاشو جلو میبره . من که خودم با دلفی برنامه نوشتم که بانکش mysql است .
با php هم نوشتم که بانکش mysql میباشد.
در کل خیلی باهاش حال میکنم

Mahdi_S_T
دوشنبه 19 دی 1384, 15:33 عصر
میشه بگین برنامه ای که برای دلفی نوشتی چی بوده ؟

rezaTavak
دوشنبه 19 دی 1384, 17:29 عصر
سلام

خب اگر شما بخواهید این کار را بکنید باید درایور ODBCاون را هم نصب کنید بعدش توی هر محیطی که بتونه از ODBC پشتیبانی کنه می تونید ازش سود ببرید!

sh_roohani
دوشنبه 19 دی 1384, 18:02 عصر
سلام،
من توی یه کتاب دیدم که یه فهرست کامل از توابع برای اتصال از طریق C به MySQL وجود داره. یعنی خودش یه جور API واسه اینکار داره که کار کردن باهاش هم خیلی ساده س. اینجوری می شه همون کد رو روی یه سیستم عامل دیگه هم کامپایل کرد، در عین حال به درایور ODBC هم نیازی نداره. اما اگه منظور فقط سیستم عامل ویندوز و زبانی غیر از C باشه، خوب بهترین گزینه همون نصب درایور ODBC اون هست که از سایت MySQL قابل دریافته.
البته من نمی دونم این مجموعه API توی ویندوز از یه DLL فراخوانی می شه یا به صورت استاتیک لینک می شه. اگه از DLL فراخوانی بشه که می تونین در هر زبانی ازش استفاده کنین.

مهدی کرامتی
سه شنبه 20 دی 1384, 10:29 صبح
محصولات بورلند (دلفی، C++ Builder) بطور درون ساز ارتباط با MySQL را پشتیبانی میکنند.