PDA

View Full Version : سوال در مورد فونت

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 23:50 عصر
سلام دوستان
ممنون میشم به دو سوال زیر جواب بدهید

سوال اول :
من میخواستم بدونم فونت تمام قسمتهای برنامه کدوم یک از فونهای زیر باشه؟
1- تاهوما
2- آریال
من بیشتر از تاهوما استفاده میکنم . چند روز پیش یه برنامه برای یه مغازه نوشتم و فونت تمام قسمتها تاهوما بود ولی در سیستم کاربر بعضی قسمتها علامت سوال و بعضیهاش متن رو نشون میداد ( تمام لیبیلها درست نشون داده میشد اما تکستباکسها و کمبوباکسها علامت سوال بودند . سیستم کاربر هم فارسی شده بود و ویندوز سون نصب بود

سوال دوم :
من روش قرارگیری فنت در ریسورس و استخراج آن در مسیری را دارم
سوال من اینجاست که چطوری مسیر پوشه فونت کاربر رو پیدا کنیم و تا فونت رو قبل از اجرا فرم اصلی در در سیستم کاربر نصب بشه

ممنون میشم راهنماییم کنید

یا علی (ع)

MohammadGh2011
جمعه 18 فروردین 1391, 00:42 صبح
سلام عليکم

سوال اول :
من میخواستم بدونم فونت تمام قسمتهای برنامه کدوم یک از فونهای زیر باشه؟
1- تاهوما
2- آریال
من بیشتر از تاهوما استفاده میکنم . چند روز پیش یه برنامه برای یه مغازه نوشتم و فونت تمام قسمتها تاهوما بود ولی در سیستم کاربر بعضی قسمتها علامت سوال و بعضیهاش متن رو نشون میداد ( تمام لیبیلها درست نشون داده میشد اما تکستباکسها و کمبوباکسها علامت سوال بودند . سیستم کاربر هم فارسی شده بود و ویندوز سون نصب بود
آيا در سيستم کاربر فونت مورد نظرتون نصب بود؟

براي به دست آوردن مسير فونت سيستم از دستور زير استفاده نماييد:

سوال دوم :
من روش قرارگیری فنت در ریسورس و استخراج آن در مسیری را دارم
سوال من اینجاست که چطوری مسیر پوشه فونت کاربر رو پیدا کنیم و تا فونت رو قبل از اجرا فرم اصلی در در سیستم کاربر نصب بشه
Private Sub Command1_Click()
Print Environ("windir") & "\Fonts"
End Sub

موفق باشيد

setroyd
جمعه 18 فروردین 1391, 00:46 صبح
با تابع خود add font توی api این کارو خودش به صورت automatic انجام میده .

سید حمید حق پرست
جمعه 18 فروردین 1391, 14:07 عصر
ممنون از پاسخهاتون . خیلی ممنون

آيا در سيستم کاربر فونت مورد نظرتون نصب بود؟
بله فونت تاهوما وجود داشت . همانطور که گفتم متن همه ی لیبیل ها و کاپشن فرم درست نشون داده میشد فقط تکست باکسها و کمبو باکسها این مشکل رو داشت . طوری که برای یکی از تکست باکسها انتخاب خودکار فونت گذاشته بودم . اما با تغیر فون به فونتهای دیگر سیستم کاربر باز اینجوری بود .

در مورد نوع فونت نفرمودید چه فونتی خوبه برای استفاده در برنامه های نوشته شده؟

باز ممنون

یا عالی (ع)

MohammadGh2011
جمعه 18 فروردین 1391, 14:35 عصر
ممنون از پاسخهاتون . خیلی ممنون

بله فونت تاهوما وجود داشت . همانطور که گفتم متن همه ی لیبیل ها و کاپشن فرم درست نشون داده میشد فقط تکست باکسها و کمبو باکسها این مشکل رو داشت . طوری که برای یکی از تکست باکسها انتخاب خودکار فونت گذاشته بودم . اما با تغیر فون به فونتهای دیگر سیستم کاربر باز اینجوری بود .

در مورد نوع فونت نفرمودید چه فونتی خوبه برای استفاده در برنامه های نوشته شده؟

باز ممنون

یا عالی (ع)
سلام علیکم
در مورد اون سوالتون من خودم بیشتر از فونت Tahoma استفاده میکنم به دو دلیل:
1-نسبت به فونت های دیگه زیباست.
2-در سیستم های دیگه هم این فونت نصبه.

البته من از فونت های دیگه هم استفاده میکنم و اون فونت رو هم در کنار برنامه میزارم تا کاربر نصب کنه ،من تاحالا به این مشکل شما بر نخوردم چون همونطور که گفتم من از هر فونتی که استفاده کنم اون در کنار برنامه میزارم تا مشکلی پیش نیاد.

شما در سیستم دیگه به غیر از اون سیستم که امتحان کردید و اینطوری شده امتحان کنید،شاید مشکل از سیستم باشه.

موفق باشید

M.T.P
جمعه 18 فروردین 1391, 14:37 عصر
گاهی اوقات تنظیمات فارسی در پنجره Regional And Language بدرستی انتخاب نمیشه ، توجه کنید در تب های این پنجره دو جاش باید از Combo آیتم Farsi و از یکی از اونها Iran انتخاب بشه.

برای استفاده از فونت دلخواه کنار فایل اجرایی هم می تونید از سورس زیر استفاده کنید ، که البته ربطی به مشکل شما نداره.

فونت کنار فایل اجرایی (http://barnamenevis.org/showthread.php?294711-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%AF%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C&p=1294128&viewfull=1#post1294128)