PDA

View Full Version : سوال: تکثیر یک جدول با استفاده از جدول دیگر

Profesorjd
جمعه 18 فروردین 1391, 00:42 صبح
با سلام
در تشکیلات سازمانی ادارات بعضاَ باهم شبیه هستند مثلاَ در اکثر ادارات واحد اداری مالی با چند کارمند وجود دارد
حالا ما مثلاَ 3 اداره داریم که میباید این واحد اداری بنام آنان ثبت شود . مثلاَ اداره برق ‏با کد 01 - اداره گاز با کد 02 و اداره اب با کد 03 . حالا اگر بخواهیم این واحد اداری مالی با تشکیلات مسئول واحد . مسئول اداری و مسئول مالی و مسئول دبیرخانه را به ادارات مزبور تخصیص بدهیم ( تکثیر کنیم) چکار باید کرد ؟
طبیعتا کد این واحد اداری مالی نیز باید ایجاد شود مثلاَ در اداره برق به ترتیب بشود 0101 و 0102 و 0103 و 0104

mehdiqwerty
جمعه 18 فروردین 1391, 10:08 صبح
دوست عزیز من متوجه منظور شما نشدم
نمونه رو بزارید تا دوستان براتون اصلاح کنند

Profesorjd
جمعه 18 فروردین 1391, 12:06 عصر
با سلام و تشکر
البته نمونه که تإثیر ندارد در اصل سئوال ولی برای داشتن نمونه به پیوست ارسال میکنم .
در این نمونه در Table1 مثلاَ سازمان برق از واحد اداری مالی ( با شناسه 3 ) 2 واحد دارد بنابراین در تکثیر می‌باید از Tabel2 دو بار به مجموع سازمان برق اضافه شود که ‏Table3 حاصل شود . ( در این فایل Table3 بصورت دستی پر شده است )
طبیعتاَ در تکثیر هم عنوان واحدهای زیر مجموعه اضافه میشود و هم می‌باید کد جدیدی ایجاد شود .
با تشکر

mehdiqwerty
جمعه 18 فروردین 1391, 22:54 عصر
من باز هم متوجه منظور شما نشده
من این طور متوجه شدم که مثلا

وزارت بهداشت کشور=>دانشگاههای علوم پزشکی استانها=>مراکز یهداشت شهرستانها=>مراکز بهداشتی درمانی=>و ...
اگه منظورتون مثل مثال بالا هست راه کار راحتی داره

Profesorjd
شنبه 19 فروردین 1391, 01:14 صبح
با سلام و تشکر
1- فکر کنم در Table3 خواسته‌ام مشخص شده باشد ولی باز هم عرض میکنم در یک سازمان یا وزارتخانه تشکیلاتی هستند که مشابه هم می‌باشند . در مثال مزبور سازمان برق کشور در هر استانی یک تشکیلات دارد که در همه اینها واحدی بنام اداری مالی هست . من نمیخواهم سلسله مراتب اداری مانند آنچه که شما بیان کردید داشته باشم . میخواهم مثلاَ واحد اداری مالی را در سازمان برق تکثیر کنم . مثلا چون 31 استان داریم 31 واحد اداری مالی با زیر مجموعه‌اش خواهد بود .
2- کاری که می‌خواهم همان است که در مثالم و توضیح بند 1 آورده‌ام اگر 31 واحد را در سازمان آب تکثیر کنم برای جلوگیری از تداخل مجبورم که کدهای متفاوت بدهم .میخواهم به هنگام تکثیر این کدها هم ایجاد شود .
پس توضیح میشود اینکه من سازمان اصلی را دارم ( در این مثال سازمان برق ) با کد 01 واحد دوم را هم دارم که آنهم با کد 01 مشخص میشود وقتی تکثیر شود کد میشود 0101 ولی چون دوبار تکثیر میشود باید کد میباید کد واسطی هم باشد که می‌شود 010101 . مثلاَ 010101 میشود کد واحد اداری مالی در سازمان برق تهران و کد 010201 میشود کد واحد اداری مالی سازمان برق البرز . یا کد 010102 میشود کد مسئول مالی واحد اداری مالی سازمان برق تهران و کد 010202 میشود کد مسئول مالی واحد اداری مالی سازمان برق البرز و الی آخر .

Profesorjd
دوشنبه 21 فروردین 1391, 20:38 عصر
با سلام
اساتید و دوستان راهنمایی نمی‌فرمایند ؟