PDA

View Full Version : کار با عناصر فرم

hassan68
جمعه 18 فروردین 1391, 03:35 صبح
سلام دوستان
من چجوری میتونم یک فرمی که اسم فامیل تصویر شخص و ... رو میگیره یک اینپوت خاصش مثلا قسمت تصویرش رو به یک فایل php ارسال کنم با js یا هر روش دیگری
مثلا این کد فرم رو نگاه کنید
کارش آپلود خودکار تصویره

<form name="formuploadimage" enctype="multipart/form-data" action="/upload.php" method="POST">
<table>
<tr><td>Image: </td><td><div id="imagepreview"></div></td></tr>
<tr><td>Upload a photo: </td><td><input type="file" name="uploadimage" id="uploadimage" /></td></tr>
</table>
</form>

و توسط یک کد js به یک فایل php ارجاع داده میشه

$(document).ready(function() {
$("#uploadimage").change(function() {
var imagesrc = $("#uploadimage").val();
$.post("/script/ajax_uploadimage.php", $("#formuploadimage").serialize(),
function(data){
//do something here
},"json");
});
});

حالا این فرم فقط یک قسمت داره اونم ارسال عکسه حالا فرم من قسمت های دیگر هم داره که من نمیخوام اونا بره به فایل php چجوری میشه این کارو انجام داد؟

MMSHFE
جمعه 18 فروردین 1391, 10:11 صبح
خوب شما به همین فرم بقیه عناصر رو هم اضافه کنید. وقتی روی دکمه submit کلیک میشه، اطلاعات دریافت شده به فایل upload.php ارسال میشه و وقتی هم که عکس انتخاب میشه، با کمک اسکریپت jQuery عکس به فایل ajax_uploadimage.php فرستاده میشه. حالا اگه میخواین برای فایل upload.php دیگه عکس فرستاده نشه، تگهای مربوط به عکس رو توی فایل فرم، خارج از تگ form بگذارین چون اون عکس درهرحال با jQuery ارسال میشه و نیازی به فرم نداره.
موفق باشید.

hassan68
جمعه 18 فروردین 1391, 12:41 عصر
نه نمیخوام خارج فرم باشه همین هم مشکل ساز شده برام
میخوام داخل فرم اصلی باشه
اگر خارج فرم اصلی باشه که به راحتی کار میکنه چون action اون راحت اطلاعت رو میفرسته برا action="/upload.php" ولی وقتی داخل فرم اصلی باشه باید یه جوری این عکس به صورت مجزا خودش کار کنه و نیاز به یک فایل js هست که این کارو انجام بده و اطلاعات اون input که مربوط به عکس هست رو جداگانه برای فایل ajax_uploadimage.php ارسال کند
حالا میخوام ببینم چجوری میشه فقط همین input که مربوط به عکس هست رو توی فرم ما که اطلاعت دیگه هم داره انتخاب کرد و اونو با همون فانکشن ارسال کرد به فایل ajax_uploadimage.php" ؟؟؟؟
hassan68
جمعه 18 فروردین 1391, 14:41 عصر
یکم قضیه رو ساده تر کنم
کسی میتونه کد های این سایت رو ویرایش کنه
http://www.9lessons.info/2011/08/ajax-image-upload-without-refreshing.html
که به جای اینکه خود فرم (index.php)اطلاعات را با action به فایل ajaximage.php ارسال کند با اون کد جاوا اسکریپت بالای صفحه اونو ارسال کنه
توجه:با توجه به اینکه فرم ما input های دیگری هم دارد.

hassan68
شنبه 19 فروردین 1391, 12:58 عصر
از اساتید هیچکی همکاری نمیکنه این مشکل حل بشه؟

MMSHFE
یک شنبه 20 فروردین 1391, 01:05 صبح
دوست عزیز، اون لینکی که گذاشتین فرم رو submit میکنه که درنتیجه همه اطلاعات ارسال میشه. باید از Uploaderهای مبتنی بر AJAX مثل همون اسکریپت ajax_uploadimage.php استفاده کنید. موفق باشید.

hassan68
یک شنبه 20 فروردین 1391, 11:40 صبح
مشکل اینجاست که اون اولی ا یه سایت خارجی برداشتم که داشتن بحث میکردن در مورد این قضیه اونا هم گیج بودن:گیج:
و فایل php اونو من ندارم وگرنه خودم حلش میکردم