PDA

View Full Version : نحوه اتصال بانک به sql

ghamgin
جمعه 18 فروردین 1391, 16:10 عصر
سلام
من برای اتصال به بانک از یک مدل دیگه استفاده می کردم اما توی سایت دیدم این مدلی هم هست میشه بگید connection string رو در این مدل چطور باید بنویسم؟؟؟؟:متفکر:

OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter();
DataSet ds = new DataSet();
DataView dv = new DataView();
da = new OleDbDataAdapter("select ID,namebimar,IDbimar,Sazman_bime,Name_khadmat,Date _noskheh,Date_Valid,Tkoli,Tsazman,TBimar from Vizit order by Date_noskheh Desc", con);
da.Fill(ds, "Vizit");
dv.Table = ds.Tables["Vizit"];
dgw.DataSource = dv;

siminhoseini
جمعه 18 فروردین 1391, 20:55 عصر
سلام من در برنامه های خودم یک کلاس نوشتم که کانکشنها در اون قرار می گیرند. دو نوع کانکشن دارم که بستگی به نوع استفاده ات داره
public SqlConnection c = new SqlConnection(@"Data Source=.;Initial Catalog=databse name;Integrated Security=True");
string CS = @"Data Source=.;Initial Catalog=DataBase name;Integrated Security=True";

RED-C0DE
جمعه 18 فروردین 1391, 21:21 عصر
جایی ک ابجکت OleDbDataAdapter رو می سازی می تونی توی سازنده بهش بدی رشته اتصال رو :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/by7t044k.aspx

ghamgin
شنبه 19 فروردین 1391, 09:54 صبح
جایی ک ابجکت OleDbDataAdapter رو می سازی می تونی توی سازنده بهش بدی رشته اتصال رو :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/by7t044k.aspx

سلام
ممنون از راهنمایی تون . اما
مشکلم اینه که موقع استفاده از OleDbConnection رشته اتصال رو چطور باید بنویسم. و یا این روش چطوری هست.(راستش من تا حالا این مدلی رو ندیده بودم ممنونم کمکم کنید یاد بگیرم..)
این طوری نوشتم رشته اتصال رو اما خطا داد.
OleDbConnection myConnection = new OleDbConnection("Data Source=.;Initial Catalog=test;Integrated Security=True");
بازم ممنون

Sirwan Afifi
شنبه 19 فروردین 1391, 10:28 صبح
OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=C:\db.mdb");

ghamgin
شنبه 19 فروردین 1391, 13:03 عصر
OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=C:\db.mdb");

سلام
ممنون از راهنمایی تون اما
من استفاده کردم از کدتون این خطا رو داد!!!!

Unrecognized database format 'C:\test.mdf'.

من بانکم sql هست فکر کنم کد شما برا access بود..!!!!
می شه راهنمایی بفرمایید چطور حلش کنم؟؟؟؟:ناراحت:
ممنون

mehdi zanjani
شنبه 19 فروردین 1391, 14:02 عصر
مشکلی که شما داری چه ربطی به Sql داره Oledb برای اتصال به دیتابیس Access استفاده میشه ارتباطی به SQL نداره!!! برای اینکه بدونی Connection String چیه از قسمت Server Explorer و از پنل Properties دیتابیس Connection String رو کپی میکنی داخا برنامه ات.

Sirwan Afifi
شنبه 19 فروردین 1391, 22:13 عصر
دوست عزیز برای اتصال به بانک SQL رشته اتصال باید به این صورت باشه :

Data Source=.;Initial Catalog=University;Integrated Security=True

در ضمن برای کار با SQL هم باید از کانکتور SqlClient استفاده کنید در نتیجه Connection String تون باید به اینصورت باشه:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=University;Integrated Security=True");

DeveloperSoft
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 18:18 عصر
private slconnection conn=new slq
conmnection(@"رشته اتصال");