PDA

View Full Version : مشکل با خاصیت Anchor

majidrezaei2007
جمعه 18 فروردین 1391, 21:13 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یک مشکلی تو استفاده از خاصیت Anchor برام پیش اومده بود . نتونستم حلش کنم . گفتم از اساتید کمک بگیرم.
مشکلم اینجاست که به عنوان مثال روی یک فرم معمولی یک عدد button گذاشتیم و خاصیت Anchor اون رو به Left&Right ست کردیم (زمان طراحی) . بعد وقتی برنامه رو اجرا می کنیم و فرم رو Resize می کنیم اون button در تغییر سایز عمودی حرکت می کنه . من فقط تغییر اندازش رو لازم دارم اونم وقتی که فرم به صورت افقی کوچیک و بزرگ میشه و نمی خوام که اون button روی صفحه تغییر مکان بده و فقط می خوام که اندازش تغییر کنه

چیکار باید انجام بدم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

morteza271
جمعه 18 فروردین 1391, 21:57 عصر
خوب خاصیت Anchor کلید رو علاوه بر Left و Right به بالا (Top) هم بذارین درست میشه.
موفق باشید

omidamiry
جمعه 18 فروردین 1391, 22:15 عصر
سلام دوست عزیز اگه کمی توجه تو بیشتر کنی میبینی که انچور فقط برای تعیین مکان اشیاء روی فرم نسبت به دو حاشیه فرم است که شما می تونید تغییر بدید.
سوال
اگر میخاید با تغییر اندازه فرم باتن عریضتر یا بزرگتر بشه شما باید کدنویسی کنی تو رویداد تغییر سایز فرم

morteza271
جمعه 18 فروردین 1391, 22:24 عصر
سلام دوست عزیز اگه کمی توجه تو بیشتر کنی میبینی که انچور فقط برای تعیین مکان اشیاء روی فرم نسبت به دو حاشیه فرم است که شما می تونید تغییر بدید.
سوال
اگر میخاید با تغییر اندازه فرم باتن عریضتر یا بزرگتر بشه شما باید کدنویسی کنی تو رویداد تغییر سایز فرم

من با نظر شما مخالفم و با خاصیت Anchor میشه این کار رو کرد.
مثلا به عکس های زیر نگاه کنید :
من خاصیت Anchor کلید رو برابر Top,Left,Right قرار دادم.
عکس اول (حالت اولیه فرم):
85368

حالا این عکس بعد از اینکه فرم رو بزرگ کردم :
85369

همونطور که می بینید بدون هیچگونه کدی کلید کشیده شده و نسب به بالای فرم هم ثابته.
موفق باشید

majidrezaei2007
جمعه 18 فروردین 1391, 23:18 عصر
آره ممنون مشکلم حل شد . باید علاوه بر راست و چپ به بالا هم ست بشه .

با کد نویسی هم میشه ، اما برنامه اصلی من روش کنترل زیاد داره و با کد نویسی به مشکل میخوره . اونم اینکه زمان ریسایز فرم صفحه تیک و پرش میگیره