PDA

View Full Version : سوال: لطفا یه ebook در مورد سوالهای کاربردی ++c معرفی کنید

idocsidocs
شنبه 19 فروردین 1391, 13:14 عصر
من دارم یه کتاب در مورد ++c می خونم.

اگر مثالهای کاربردی حل کنم نتیجه کار بهتر می شه.

لطفا کتابی که معرفی می کنید فقط مربوطه به حل مسائل ریاضی (محاسبه مجذور دوم، توان و...) نباشه چون همین مثالها باعث شد توی دوره دبیرستان از برنامه نویسی بدم بیاد !

pe32_64
شنبه 19 فروردین 1391, 13:27 عصر
کتابتون مگه تمرین نداره؟
تو اینترنت هم هست.

Ananas
شنبه 19 فروردین 1391, 13:55 عصر
سلام دوست عزیز.
چند تا پیشنهاد دارم برات:
1 - اینکه بیای تو همین فوروم و هر روز سر بزنی و هر سوال برنامه نویسی که دیدی برای C++‎ جواب بدی. حتی اگر جوابشو ندونستی به روش اپن بوک، هلپ و اینترنت و کتاب و هر چی دستت اومد بگردی و جواب اون سوالو پیدا کنی و بنویسی و باز ازت سوال کنن و تو هم بیشتر توضیح بدی. من تو این فوروم تازه عضو شدم و بیشتر از اینکه سوال کنم میام که سوال جواب بدم. نه که خیلی میدونم بلکه موقع گفتن و یاد دادن خود آدم چیزای بیشتری یاد میگیره که هیچ همونایی رو هم که میدونه تو اونا پایش محکم میشه. خوبی سوالای فوروم نسبت به تمرینای کتاب اینه که لااقل بعد از حل کردنش یه گره از کار یه بنده خدا باز کردی و حتی اونایی که بعدا میان او صفحه رو نگاه میکننو این فسفری که سوزوندی لای کاغذای دفتر حروم نمیشه و همچنین نظرات دیگران رو میبینی و چیزای جدید یاد میگیری و اشکالاتتو رفع میکنی.
2 - اینکه یک پروژه کاربردی و حتی اگه بشه یک سفارش کار رو شروع کن و سعی کن به بهترین شکل انجامش بدی و همین جور گسترشش بدی و چیزای جدید رو توی این پروژه امتحان کن و باهاشون اینقدر ور برو که به چیزایی که جدید یاد میگیری مسلط بشی. بابت سفارش کار نترس که نتونی برسونی و کا رو درست تحویل بدی، میتونی قبل از تحویل پولشو نگیری که خیالت جمع باشه و سفارش باعث میشه که مجبور بشی چیزایی که خیلی خوشت نماد و یا خوشت میاد در کنار هم کار کنی تا مهارتت زیاد بشه. میتونی این پروژه رو از یه استاد هم به عنوان تمرین بگیری ولی سعی کن داری روش کار میمنی چیزی باشه که بعدا به درد کسی بخوره یا ازش یه پولی در بیاد.
3 - چیزی که تو برنامه نویسی ازش خوشت میاد رو باهاش کار کنی و سعی کنی یک پروژه ی فرضی به سفارش خودت تو ذهنت داشته باشی و سعی کنی فقط روی همون چیزایی که بهشون علاقه داری متمرکز بشی و تا میتونی چیزای جدید و امکانات بهتر بهش اضافه کنی. معمولا این برنامه ها کاربرد خاصی نداره و راحت بگم به درد کسی نمیخوره ولی میتونه خیلی تو برنامه نویسی کمکت کنه و خیلی موئثره. در این مورد هم مثل پیشنهاد دومم سعی کن یه موضوعی انتخاب کنی که ضمن اینکه علاقه داری بعدا بشه ازش استفاده کرد یعنی طالب داشته باشه و به درد کسی بخوره.
بای.

Mohsen K.nazar
دوشنبه 21 فروردین 1391, 00:31 صبح
با سلام
می تونی به سایت زیر یه سری بزنی و در قسمت مربوط به کامپیوتر، کتاب ها و مقالات رو دانلود کنی.

www.pdf.ir