PDA

View Full Version : سوال: آیا این روش برای سایتهای چند زبانه روش استانداردی هست؟

idocsidocs
شنبه 19 فروردین 1391, 13:21 عصر
برای ایجاد سایتهای چند زبانه، توی کنترل پنل از سسشن و توی صفحات بیرونی سایت از آرایه گت استفاده می کنم و از این نظر مشکل خاصی ندارم.

اما اگر زبان سایت فارسی باشه، مدیر می تونه به بخش فارسی سایت زبان اضافه کنه، اگر انگلیسی باشه مدیر می تونه فقط به بخش انگلیسی سایت مطلب اضافه کنه. اگر پنل سایت فارسی باشه و مدیر بخواد به بخش انگلیسی سایت مطلب اضافه کنه باید اول زبان کنترل پنل رو تغییر بده و بعد اقدام به درج مطلب کنه.

آیا این روش بنظرتون درسته؟

djsaeedkhan
شنبه 19 فروردین 1391, 15:29 عصر
سلام
من مدت ها پیش با سیستم "او اس کامرس" کار کردم و سایت بدین صورت بود که اگر زیانی به سایت اضافه میشد وقتی محصولی می خواستی درج کنی می تونستی به سایر زبان هاهم مطلبی رو بنویسی. یعنی اگر فارسی رو اضافه می کردی علاوه بر تسکت باکس انگلیسی ،فارسی هم اضافه می شد.
اگر می خوای فروشگاه طراحی کنی سایر سیستم ها رو حتی بچه گونه هاشو هم بررسی کن

mtchabok
شنبه 19 فروردین 1391, 16:24 عصر
برای ایجاد سایتهای چند زبانه، توی کنترل پنل از سسشن و توی صفحات بیرونی سایت از آرایه گت استفاده می کنم و از این نظر مشکل خاصی ندارم.

اما اگر زبان سایت فارسی باشه، مدیر می تونه به بخش فارسی سایت زبان اضافه کنه، اگر انگلیسی باشه مدیر می تونه فقط به بخش انگلیسی سایت مطلب اضافه کنه. اگر پنل سایت فارسی باشه و مدیر بخواد به بخش انگلیسی سایت مطلب اضافه کنه باید اول زبان کنترل پنل رو تغییر بده و بعد اقدام به درج مطلب کنه.

آیا این روش بنظرتون درسته؟

این روش کمی عذاب آوره چونکه کاربر می خواد به سادگی مطلب بده ( وی یا هر چیز دیگه ای ) .
بهتره از روش cms جوملا استفاده کنین . به این صورت که برای ارسال مطلب یه باکسی برای انتخاب زبان و یا همه زبانها وجود داره که با انتخاب هر کدوم مطلب در همون زبان نمایش داده میشه .