PDA

View Full Version : توضیح کد...............

nasiiiiiii
شنبه 19 فروردین 1391, 22:33 عصر
سلام دوستان خوبم من ارل می خوام از دوستمون vbBoss عزیز تشکر کنم که تو کد نویسی زیر خیلی بهم کمک کرد و بعد از شما ودست خوبم VBboss بخوام کدا قسمتای مشخص شده رو بهم توضیح بده:خجالت:
85405

Hybrid
شنبه 19 فروردین 1391, 22:57 عصر
سلام به دوست عزیز ، امیدوارم حالت خوب باشه ، کاری نکردم وظیفم بود و اما توضیح کد :

خط اول بعد از try : با این خط من میگم ، که میخوام یک دستور رو روی پایگاه دادم اجرا کنم ، حالا این دستور میتونه هر دستوری باشه اعم از Update , Insert , Select , Delete یا ..

خط دوم : با این دستور من به برنامم میگم که میخوام خودم دستور رو بنویسم و از SotredProcedure استفاده نمیکنم ، اگه به خط پایینش توجه کنید خودتون دستور رو مستقیما نوشتین.

خط dim dt as new datatable :
تصور کن یک table به صورت مجازی داخل Ram ایجاد میکنه که با دستور da.fill این جدول ساختار جدول موجود در بانک رو به خودش میگیره و اطلاعاتش (رکورد هایی که با عمل جستجو بدست اومدن) داخلش ریخته میشه ، سپس این جدول برگشت داده میشه تا اطلاعاتش رو به ما نمایش بده.

اون قسمت زیرین هم نحوه ی استفاده از تابع هست ، اگه دقت کنین تابع دارای 2 ورودی هست یکی FieldName و یکی دیگه Fieldname1 ، شما باید این مقادیر رو به تابع ارسال کنید تا تابع به درستی کار کنه ، الان شما اومدین اسم 2 تا فیلدی که قصد دارین جستجو بر اساسه اونا انجام بشه یعنی GheimatKol و Metrash رو وارد کردین.

nasiiiiiii
شنبه 19 فروردین 1391, 23:06 عصر
منم امیدوارم حالتون خوب باشه : دوباره سوال :خجالت: منظور از SotredProcedure چیه؟
و خواستم بدونم چرا پیاما خصوصی رو جواب نمی دین؟؟؟

aftabeshargh
شنبه 19 فروردین 1391, 23:15 عصر
سلام

منم امیدوارم حالتون خوب باشه : دوباره سوال :خجالت: منظور از SotredProcedure چیه؟
اگه SQL رو سیستمتون نصب باشه " اگه وارد دیتابیس بشید و سپس وارد بخش Programmability >> SotredProcedure بشید اونجا پیداش میکنید "
در SQL " میتونید با ایجاد SotredProcedure جدید و با CREATE PROC " یک SotredProcedure جدید بسازید و داخلش دستورات مورد نظر مربوط به UPDATE " INSERT , ... رو بنویسید و سپس از داخل برنامه با انتخاب نوع COMMAND= SotredProcedure اون رو فراخوانی کنید

Hybrid
شنبه 19 فروردین 1391, 23:50 عصر
در ادامه توضیحات دوستمون ، شما میتونین واسه هر جدول دستورات 4 عمل اصلی رو خودتون مستقیما بنویسید ، مثل همون کد خودتون که این روش دارای اشکالات مربوط به خودشه ، ولی اگه واسه هر کد های هر جدول برای 4 عمل اصلی رو خودتون داخل sql و از طریق StoredProcedure بنویسید خیلی عالی میشه و اشکالات روش قبلی رو نداره و راحت فقط شما parametr ارسال میکنین و

از روشی که دوستمون گفتن میتونین ایجادشون کنی