PDA

View Full Version : حرفه ای: الگوریتم ژنتیک با C#

mehdi zanjani
یک شنبه 20 فروردین 1391, 10:53 صبح
سلام.
از اساتید محترم کسی در این مورد اگه اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنید!!!
میخوام الگوریتم ژنتیک رو سی شارپ پیاده سازی کنم.

رافعی مهدی
یک شنبه 20 فروردین 1391, 12:51 عصر
سلام

مشکل شما کجاست؟

mehdi zanjani
یک شنبه 20 فروردین 1391, 13:10 عصر
میخوام با الگوریتم ژنتیک، 1 گراف رو رنگ آمیزی کنم!!!

رافعی مهدی
یک شنبه 20 فروردین 1391, 13:19 عصر
خب، مشکل کجاست؟!!!
- اصلاً GA رو میشناسید؟
- آیا در پیاده سازی اون مشکلی دارید؟
- اطلاعات عمومی راجع بهش میخواهید؟
- طریقه مدل سازی مسئله رو نمیدونید؟
- مراحل الگوریتم رو نمیشناسید؟...

اگر با GA آشنایی ندارید یا بر روی مباحثش تسلط ندارید پیشنهاد میکنم اول یک کتاب در موردش بخونید. مثلاً: کتاب مقدمه ای بر الگوریتمهای ژنتیک و کاربردهای آن (http://www.naghoospress.ir/bookview.aspx?bookid=1485794).

mehdi zanjani
یک شنبه 20 فروردین 1391, 13:42 عصر
اطلاعات کلی در مورد الگوریتم ژنتیک دارم حالا میخوام برای رنگ آمیزی گراف ازش استفاده کنم! فکر میکنم یکم پیچیده باشه.

تو مدلسازی و طراحی الگوریتمش برای پیاده سازی مشکل دارم.

رافعی مهدی
یک شنبه 20 فروردین 1391, 14:47 عصر
عرض کنم خدمت شما که اساساً گراف و کار با اون اینقدرها پیچیده نیست که روش های صریح (الگوریتمهای معین) برای جاروب (Sweep) گره های اون وجود نداشته باشه. «الگوریتمهای ژنتیک یک روش موثر در فضاهای بسیار وسیع و بزرگ هست که در نهایت منجر به جهت گیری به سمت پیدا کردن یک جواب بهینه میگردد که شاید نتوان در مدت زمان زندگی یک فرد به جواب بهینه آن دست یافت.» این مسائل به طور مجازی برای مسائلی کاربرد دارند که یا روش صریحی برای حل اونها وجود نداشته باشه و یا اینقدر مسئله پیچیده باشه که برای رسیدن به یک حدس اولیه مناسب نیاز به بمباران دامنه مورد نظر توسط جمعیتی (Population) از ژن ها داشته باشیم. در واقع باید مسئله شما در دامنه ای که در اون به دنبال جواب میگردید دارای یک اکسترمم مطلق باشه که همون جواب مسئله محسوب میشه. به همین دلیل هم هست که GA برای مسائل بهینه سازی نامقید (Unconstrained) و مقید (Constrained) بکار میره.

همانطور که میدونید، اولین قدم در مدلسازی مسئله به فضای ژنتیکی تعیین یک تابع هدف (Objective Function) مناسب است. من هیچ ایده ای برای تعیین Fitness در مورد مسئله گرافی که شما مطرح کردید ندارم و به نظر من اصلاً نوع مسئله ای که مطرح کردید به GA نیازی نداره. با این حال اگر شما یک Genome شبیه سازی شده خوب برای این مسئله سراغ دارید اون رو به طور شفاف توضیح بدهید تا در مورد پیاده سازیش راهنمایی کنم.

mehdi zanjani
یک شنبه 20 فروردین 1391, 18:13 عصر
من نمیخوام الگوریتم ژنتیک توضیح داده بشه من شبه کد الگوریتم ژنتیک با سی شارپ رو میخوام که باهاش گرافم رو رنگ آمیزی کنم!

mtss92
یک شنبه 20 فروردین 1391, 22:51 عصر
فریمورک Aforg.Net برای استفاده هوش مصنوعی در C# هست. یکسری dll داره برای کار با ژنتیک و البته مثال ها و مستندات خوب. ممکنه بدردت بخوره:
http://www.aforgenet.com/framework/downloads.html

البته به نظر من خودت خیلی ساده تر می تونی ژنتیک و پیاده سازی کنی. مهمترین تابعِ اون فیتنس هست که برای ارزش گذاری روی کروموزوم ها بسته به مساله ی مورد نظرت باید اونو پیدا کنی.

mehdi zanjani
دوشنبه 21 فروردین 1391, 13:35 عصر
از دوست عزیزم mtss کمال تشکر رو دارم. تو همین تاپیک پروژه هایی که با الگوریتم ژنتیک مینویسم رو قرار میدم تا دوستان استفاده کنن!

ahmadalishytvn
یک شنبه 22 بهمن 1391, 15:44 عصر
دوستان کمک کنید تو را خدا بد به پروژه رنگ امیزی گراف نیاز دارم بدجور کمک کنید خیر ببینید

ladan.behpoori
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 14:43 عصر
از دوست عزیزم mtss کمال تشکر رو دارم. تو همین تاپیک پروژه هایی که با الگوریتم ژنتیک مینویسم رو قرار میدم تا دوستان استفاده کنن!

man be piade sazie khili sade az algoritme genetic niaz daram ba zabane c#kasi mitoone komakam kone?:افسرده::افسرده: