PDA

View Full Version : سوال: قیمت نرم افزار سفارشی

mazaher5723
یک شنبه 20 فروردین 1391, 11:09 صبح
سلام اساتید گرامی
هرچی تاحالا برنامه نوشتم دیمی قیمت دادم نه براساس هیچ چیزی ویا قانونی.
1-سوالم اینه که برنامه ای که می نویسم بر اساس چی قیمت بذاریم؟چه جوری قیمتش محاسبه میشه؟
سوال دومم اینه قراره یک برنامه بنویسم با مشخصات زیر چند قیمت ازش بگیرم؟

1-انبار داری
-ارسال اس ام اس
2-ثبت یکسری اطلاعات واسه شرکتش
سود ماهانه هفتگی روزانه
مالیات رو حساب کنه
تحت شبکه هست
اطلاعات فروشندگان ثبت بشه
فاکتور بزنه.

باتشکر مظاهر

hosseinrasouli
یک شنبه 20 فروردین 1391, 11:43 صبح
500 به بالا ( هیچ وقت ارزش کار و تخصصت رو پایین نیار )

hakim22
یک شنبه 20 فروردین 1391, 12:23 عصر
بستگی داره به اینکه نرم افزارهای دیگه ی بازار در چه محدوده ی قیمتی هستند.
و اینکه پیش بینی می کنی چند نسخه بفروش برسه یا بیشتر اینکه چه تعدادی پتانسیل خرید نرم افزارو دارند.
و اونهایی که قراره نرم افزار رو بخرن چقد بودجه دارن. مثلا کاربرای خانگی خیلی کمتر از شرکتها هزینه میدن.

فروشنده ی زرنگ اینه که اولا همه ی هزینش رو بدونه و بعد به مشتری پر پول با قیمت بیشتر و به مشتری کم پول قیمت کمتر بفروشه. در مورد نرم افزار این کاملا امکان پذیره
چون میانگین در آمد در نهایت یکی میشه و تعداد مشتری ها زیاد میشن. در نهایت برای پشتیبانی هم بعدا میشه هزینه دریافت کرد. که هر چه تعداد مشتری ها بیشتر باشن بهتره

البته ارزش کار رو اصلا نباید پایین آورد.
شما باید روی قابلیت های مختلف نرم افزار قیمت بزاری و اینوجوری قیمت بدی تا معلوم بشه مثلا با داشتن قابلیت اس ام اس هزینه مشتری چقد بالا میره.
اگر میتونستی این قابلیت ها رو به انتخاب مشتری به محصول اضافه کنی عالی بود.

اینجوری هر کسی بسته به نیازش پول پرداخت میکرد نه بر حسب توان خریدش. باز هم مشتری ها زیاد میشدن.

m.bibjan
یک شنبه 20 فروردین 1391, 13:56 عصر
سلام
حرفه ایی بنویس با تکنولوژی به روز متناسب و منطقی با نرم افزارت بعد در حد حرفه ایی پول بگیر (البته من خودم حرفه ایی نیستم) ولی بازار کار رو با همین قیمت ها میشه تغییر داد.شما این برنامه ات رو مثلا بین 1 تا 1.5 میلیون میفروشی دوستی دیگه هم همینطور در حد 1 میلیون بعد فلان شرکت میخواد نرم افزار سفارش بده دیگه ذهنش اماده هستش واسه یه میلیون،چون همه دارن میلیونی پول میدن و نرم افزار میخرن.فلان برنامه نویس هم غصه ایی نداره واسه نرم افزارش.متاسفانه خودم بازار کار خودمون رو داریم خراب میکنیم.اگه بجات بودم حرفه ایی مینوشتم ( البته نه این که ننوشتین، به طور کلی میگم)حرفه ای تبلیغش رو میکردم.بعد میگفتم حالا شما بیاین بخرین نه این که من بیام بفروشم!!!