PDA

View Full Version : سوال: کار با نقشه ایران

soroush.r70
یک شنبه 20 فروردین 1391, 12:08 عصر
می خوام تو یه صفحه نقشه ایران باشه و وقتی روی هر استان کلیک کردم بره به اون استان و توضیحات در مورد اون استان رو نشون بده و وقتی از داخل صفحه مدیریت یه رکورد جدید مربوط به اون استان اضافه می کنم بره به همون قسمت از استان مربوطه نمی خوام برای هر استان یه صفحه درست کنم.

Unique
یک شنبه 20 فروردین 1391, 13:32 عصر
سوال گنگه ولی برای درست کردن نقشه ایران راه هایی وجود داره از جمله استفاده از یک عکس مناسب و MAP کردن توسط HTML و همینطور میشه از amMap برای کار های حرفه ای تر استفاده کرد این نقشه فقط برای راهنمایی کاربر به صفحه مربوط به استان هستش و شما میتونین توی بخش مدیریتی به هر استان کد بدی و اطلاعات لازم را ایجاد کنی !

MMSHFE
یک شنبه 20 فروردین 1391, 13:37 عصر
برای اینکه به عکس نقشه قابلیت کلیک کردن روی بخشهای مختلف رو بدین باید از Image Map استفاده کنید. درموردش توی اینترنت بگردین، مطلب زیاده و کارکردش ساده هست. فقط چون گفتین نمیخواین برای هر استان صفحه اضافه کنید، باید لینک مربوط به هر استان رو اینطوری بسازین (مثلاً) : http://yoursite.com/?province=fars
تا برای مثال، اطلاعات استان فارس رو نشون بده و توی صفحه هم با GET_$ چک کنید کدوم استان درخواست شده و اطلاعاتش رو نشون بدین. موفق باشید.

رضا قربانی
یک شنبه 20 فروردین 1391, 23:47 عصر
1 - یک بلاک با سی اس اس درست می کنی و بکگراندش رو نقشه ایران می دی.
2 - برای هر استان یک مربع 2px با یک رنگ خواص درست می کنی و توسط دستورات سی اس اس اون رو در جای خودش قرار می دی
3 - هر یک از این مربع ها رو لینک می کنی به مقصد که همون در مورد اون استان می شه.

بقیه مربوط می شه به برنامه نویسی شما و شرط ها و آدرس های گتی که ارسال می کنید

در کل اگر از یک دید دیگه نگاه کنی می بینی که خیلی آسونه و یک ساعت بیشتر وقتت رو نمی گیره.

soroush.r70
دوشنبه 21 فروردین 1391, 19:34 عصر
حله می خواستم بدونم نظر بقیه چیه که آخرشم نظر خودمو پیاده سازی کردم متشکرم