PDA

View Full Version : استایل دهی در سی شارپ

mohammad2407
یک شنبه 20 فروردین 1391, 14:19 عصر
سلام..

من الان بخوام یک فرم طراحی کنم در سی شارپ میام از کنترول های خودش کمک میگیرم که در سمت چپ قرار داده شده

ایا راهی وجود داره که این کنترول ها و ابزار هایی که قرار میدیم گرافیکی تر بشن و ظاهری زیبا تر داشته باشن

در وب برای این کار از CSS کمک میگیریم مثلا میخوایم رنگ تکست باکس ها مشکی و ... بشه

کلا بحث من در رابطه با گرافیک در سی شارپ هست

میخوام بدونم گرافیک در سی شارپ چقدر قدرت داره

hakim22
یک شنبه 20 فروردین 1391, 14:37 عصر
برای گرافیک همیشه میتونید دستی کنترلهایی طراحی کنید که ظاهر بهتر و زیباتر داشته باشه
اما اگه دنبال یک چیزهایی مانند CSS هستید به دنیای عظیم WPF خوش آمدید.
یک پروژه جدید باز کنید و از WPF شروع کنید.

فرم شما با DirectX رندر میشه و می تونید حتی باهاش بازی های زیبای دو بعدی طراحی کنید.
خیلی از نرم افزارهای جدید مثل avast از این استفاده می کنند.

mohammad2407
یک شنبه 20 فروردین 1391, 14:47 عصر
مرسی از پاسختون
میشه یک مقدار در مورد WPF توضیح بدید اخه الان دارم کد هاشو نگاه میکنم یک مقدار شبیه HTML هست و تگ ها باز میشن و بسته میشن و یه جور هایی جالب هست !

شما کدومو پیشنهاد میکنید برای من که زیاد حرفه ای نیستم DirectX یا WPF

hakim22
یک شنبه 20 فروردین 1391, 15:01 عصر
درواقع WPF همون DirectX که ساده تر شده و قرار فقط در حد زیباتر کردن محیط نرم افزارهای جاری ازش استفاده بشه.
هدفش اینه که نرم افزارها از این شکل خیلی یکسان و یکدست خاکستری با یک سری دکمه های استاندارد خارج بشن و محیط زیباتری داشته باشن.
در حقیقت برای مقابله با Adobe Flash طراحی شده . فقط زیاد انیمیشن سازی نداره ، بیشتر روی همون اشیای معمولی کار شده تا بشه با گرافیک بالاتری طراحی بشن.

اگر هدف طراحی بازیه بهتره مستقیم برید سراغ DirectX
اما اگر می خواهید یک برنامه ساده بنویسید همون WPF خیلی بهتره. من چند کتاب کامل دیدم که فقط به آموزش برنامه نویسی با WPF می پرداختن و تعداد زیادی بازی های جالب دو بعدی باهاش طراحی کرده بودند.

mohammad2407
یک شنبه 20 فروردین 1391, 15:16 عصر
من اصلا قصد ساخت بازی و .. ندارم و فقط میخوام نرم افزار طراحی کنم با سی شارپ و میخوام گرافیک نرم افزارم بالا و زیبا باشه

الان اگر دقت کنید میبینید که نرم افزار های پک افیس چقدر زیبا و قشنگ هستن

من میخوام دکمه هایی برای نرم افزارم قرار بدم شبیه آفیس که زیبا بشه

mohammad2407
یک شنبه 20 فروردین 1391, 19:26 عصر
من الان برنامه رو در محیط windows forms.....برنامه نوشتم میشه انتقال بدم به اون محیط یعنی WPF

ایا قسمت WPF نیاز به آموزش داره یعنی کار کردن با اون سخته ؟

کد هاش به چه صورت هست ؟

Amin_Kamalinia
یک شنبه 20 فروردین 1391, 20:16 عصر
با سلام اگر شما office را مد نظر دارید میتوانید از component هایی مانند Teleric , DevComponent و غیره استفاده کنید
در مورد WPF قسمتی از این کد XML است ونصف دیگر آن کد های معمولی C# که در win application می نویسیم

mohammad2407
یک شنبه 20 فروردین 1391, 22:50 عصر
من گرافیک office مثال زدم

میشه در مورد Teleric , DevComponent توضیح بدید

vof.ir
یک شنبه 20 فروردین 1391, 23:53 عصر
دوست عزیز در مورد wpf در همین فروم تاپیک آموزشی بسیار خوبی موجود هست

Hybrid
یک شنبه 20 فروردین 1391, 23:59 عصر
من گرافیک office مثال زدم

میشه در مورد Teleric , DevComponent توضیح بدید

سلام ، به زبان ساده بعضی از شرکت ها مثل همون دو شرکت بالا بسته هایی از کنترل های بسیار زیبا رو ارائه دادن ، بسته های دیگه هم هست مثل Janus و شما میتونین با هر کدوم که راحت هستین کار کنین ،

ناگفته نمونه خوده شما هم میتونین این کنترل ها رو بسازین ولی نیاز به وقت زیاد داره و تازه فکر نکنم به همون زیبایی هم دران ، در نمونه امضام تاپیکی رو ایجاد کردم که آموزش کنترل های بسته ی dotnetbarرو دادم دیدنش خالی از لطف نیست.

موفق باشیدو./