PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در انجام پروژه دفترچه تلفن

reza-sj
یک شنبه 20 فروردین 1391, 15:33 عصر
سلام دوستان من یه دفتر چه تلفن دارم مینویسم به یک مشکل برخوردم من 2 تا فرم ایجاد کردم که تویه فرم 2 مشخصات و تلفن و ... را از کاربر میگیره و توی چند تا arraylist ذخیره میکنه حالا میخوام کهتویه فرم 1 از اونا استفاده کنم اما نمیشه در زیر سورس برنامه رو می گذارم ممنون میشم راهنمایی کینید85441

reza-sj
یک شنبه 20 فروردین 1391, 23:59 عصر
دوستان واقعا فکر نکنم خیلی نکته سختی باشه لطفا راهنمایی کنید که اگر هم نمیشه بگید از یه راهه دیگه برم

masoudmok
دوشنبه 21 فروردین 1391, 00:27 صبح
سلام
ندیدم چکار کردین منتها در مورد ارسال متغیر بین فرم ها توی انجمن سرچ کنی مطلب هست . اگه توی array ذخیره کردی میتونی از این روش استفاده کنی

masoudmok
دوشنبه 21 فروردین 1391, 00:32 صبح
85468
توی این مثال من یه متغیر string رو پاس دادم
شما میتونی هر چیزیو پاس بدی

reza-sj
شنبه 26 فروردین 1391, 23:22 عصر
دوستان یک سوال دیگر هم دارم من یک تکست باکس دارم که باید ایمیل را وارد کند میخوام که در اون تکست باکس @ حتما وارد شود بعد از تکست باکس مقدار را قبول کند ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

masoudmok
شنبه 26 فروردین 1391, 23:25 عصر
میتونی از musked text box استفاده کنی . توی mask های پیش فرضش ایمیل داره .
موفق باشی

reza-sj
یک شنبه 27 فروردین 1391, 11:51 صبح
خیلی ممنون از راهنماییت اما چیزی که من میخوام اینه که طرف که داره تایپ میکنه توی قسمت ایمیل اگر @ وارد نکرد یک پیغام بده
یک مشکل دیگه هم برخوردم برنامه یک خطای زمان اجرا میگیره هر کاری میکنم نمی دونم از کجاشه اگر دوستان کمک کنن ممنون میشم

85786

masoudmok
یک شنبه 27 فروردین 1391, 14:30 عصر
میتونی رشتتو سرچ کنی اگه @ وسطش نبود خطا بگیری . تابع خاصی واسه سرچ تو ذهنم نیست ولی مطمئنم داره .
نداشته باشه هم میتونی با یه حلقه از طریق ایندکس کاراکترای رشتت چک کنی .

homatorabi
یک شنبه 27 فروردین 1391, 15:54 عصر
به نظر من میتونی توی رویداد Leave تکست باکست بنویسی:if(!textbox.text.contain('@'))
اگه if true برگردوند که یعنی شامل کاراکتر @ هست!