PDA

View Full Version : چگونگی دیتای اطلاعات از اکسس به اس کیو ال از طریق شبکه

IMANAZADI
یک شنبه 20 فروردین 1391, 18:02 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
ما تو شرکتمون 20 تا سیستم دارم که به صورت workgroup شبکه هستند
حالا میخوام روی یکی از این سیستم ها sql server managed 2008 رو نصب کنم و یک دیتابیس طراحی کنم
بعد میخوام 19 تا سیستم دیگه از طریق access بتونند روی این دیتابیس اس کیو ال data entry کنند
لطف میکنید بگید مراحل کار به چه صورت هست
و چه طوری باید یوزر در اس کیو ال تعریف کنم و اون یوزر سطح دسترسی داشته باشه که مثلا فقط بتونه اطلاعات وارد کنه و اجازه حذف اطلاعات نداشته باشه
خیلی ممنون میشم

IMANAZADI
دوشنبه 21 فروردین 1391, 13:09 عصر
دوستان عزیز کسی نیست اینجانب را راهنمایی کنه
ممنون میشم

IMANAZADI
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 15:53 عصر
الان این تاپیک رو چند روزه زدم ولی انگار کسی نیست یا ما سوال خیلی سختی پرسیدیم

Ehsani2006
سه شنبه 29 فروردین 1391, 01:42 صبح
سلام دوست عزیز .

شما نمیتونید از Access به دیتابیس های موجود در SQL Server دسترسی داشته باشید . برای دسترسی به یوزهای SQL Server باید از زبانهایی استفاده کنی که بشه توی اونها Connection String (رشته اتصال) تعریف کرد (مثل : C# , Delphi , VB و ... ) .

در اینجا ذکر این نکته ضروریست که Ms Access یک زبان برنامه نویسی نیست .

موفق باشید .

RESMAILY
سه شنبه 29 فروردین 1391, 08:12 صبح
به نام خدا
با سلام. با اجازه ehsani2006 این کار البته عملی هست. از یک نگارش زبان VB استفاده می شود. قبول دارم که در این زمینه کم گفتو شده است ولی چند تاپیک در این زمینه قبلا و همین اخیرا رده شد.. اما اگر شما تازه می خواهید این اررا انجام بدهید گمان نکنم بشود با یکی دو کامنت پاسخ شما را داد. به هرحال احتمالا خودتان هم می دانید بهترین روش برای این کار استفاده ار آکسس پروجکت است. گرچه با اکسس معمولی هم می شود. یک ebook از مستندات خود ماکروسافت از روی اینترنت قابل دسترسی است. به نام MsAccess Projects و با فر مت chm حجم آم زیاد است وگرنه برایتان آپ می کردم کپی رایت 2002 است نوشته رالف آلبرت و ناتاشا نیکول . بسیار کتاب مفیدی است و تقریبا تمام پاسخ شما را می دهد.
یک راه ساده هم اگر فرصت داشته باشید تجزیه و تحلیل نمونه ای است که خود آکسس ارایه کرده است. همان بانک نورث ویت و با فرمت adp

Ehsani2006
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 09:52 صبح
سلام به دوستان عزیز علی الخصوص ARData (http://barnamenevis.org/member.php?135500-ARData) که انگار برنامه نویس Access هستند .:تشویق:

چرا مردم رو به انحراف مي کشانيد : اکسس زبان برنامه نويسي نيست ...
اولا کسی نخواست مردم را به انحراف بکشاند دوست عزیز :متعجب:
ثانیا : اگر به کسی به جای سراب آب رو نشون بده، بنظر شما بهتر نیست !:متفکر:

موفق باشید .

morteza_lll
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 11:52 صبح
با اجازه همه دوستان
اينكار بصورت خيلي راحت امكان پذير هست
فقط كافيه جداولتون رو در اس كيو ال رو در اكسس خودتون لينك كنيد
توي قسمت table لينك تيبل درست كنيد از اس كيو ال خودتون

RESMAILY
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 14:05 عصر
به نام خدا
با سلام احسان جان ناراحت نشو دكتر روي سخنش با من بود! حرف شما با ايشان يكي بود كه.

laia56
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 15:09 عصر
البته با اجازه دوستان قبلا یکی از اساتید زحمت اینمورد را کشیده اند البته از اکسس به اس کیوال هست
ولی خود من یک سئوالی در این مورد داشتم البته در اس کیو ال مبتدی هستم اما سئوالم چطوری در اس کیوال روابط پدر وفرزند ایجاد کنم چون در اکسس چندین فیلد را به راحتی میتوان به هم مرتبط کرد اما در اس کیو ال چگونه

amb6454
جمعه 01 دی 1391, 23:29 عصر
بسمه تعالي
ابتدا يك (ا دي بي سي) در مسير زير مي سازيم. سپس از داخل اكسس با زدن كليد اپن و انتخاب نوع فايل(ا دي بي سي) نامي كه ساخته ايم انتخاب مي كنيم.
control panel\administrative..\Data Sources...\system dns\add\sql server

hosseini712
دوشنبه 10 تیر 1392, 15:24 عصر
استفاده از اس کیو ال چاره اول و آخر در استفاده مفید از اکسس تحت شبکه است چون من دقیقا این مشکل رو داشتم و همه راه ها رو رفتم ------مراحل کار هم خیلی راحته با فرستادن جداول اکسس به اس کیو ال و لینک به آن یا بطور خلاصه 4 مرحله زیر :1-اجرای اس کیو ال 2-ایمپورت کردن جداول بانک اکسس شما درآن 3-تعریف نحوه ارتباط برنامه اکسس با بانک روی اس کیو ال (ساخت یک odbc ) ا4- آپدیت کردن لینک جداول داخل اکسس با جداول روی اس کیو ال -----حالا شما دیتا بیس رو روی سرور داری و واسط کاربریت که همون برنامه اکسس هست رو می تونی روی هر چندتا کلاینت قرار بدی و از لذت طراحی ساده اکسس و قدرت بانک اس کیو ال همزمان بهره ببری و در جواب منتقدین اکسس هم با عرض پوزش باید بگم که استفاده بجا از آن و ترکیب آن با اس کیو ال و حتی فلش پاسخگوی اغلب نیازهای کاربردی است.

mhamedm2008
پنج شنبه 13 تیر 1392, 13:04 عصر
من هم می خوام همین کار رو کنم
ولی یه مشکل دارم و آن هم اینکه حدود 3000 ردیف در اکسس تصویر attach دارم
این ها رو چجوری به SQL منتقل کنم؟

shahramdll
شنبه 12 مرداد 1392, 18:17 عصر
از دوستان اس کیو ال باز چه جور میشه relation بین tableها رو ست کرد که و توی اکسس یه query میسازیم و چندتا field مختلف را بهش اضاف میکنیم و سپس data entry می کنیم خودکار توی تمام جداول record ایجاد کنه،مثل حالت پیش فرض اکسس که وقتی data entry می کنیم خودکار رکورد مرتبط به table اصلی به table های relate شده اضافه میشه ، امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین.مرسی

shahramdll
شنبه 12 مرداد 1392, 19:19 عصر
کسی نیست جواب بده؟

karmand
سه شنبه 15 مرداد 1392, 09:50 صبح
از اکسس پروجکت استفاده کن من برنامه ام از سال 87 در اداره کار میکند(و حتی از شهرستانهای استان نیز داده آمایی میکنند البته اداره ما شبکه داخلی دارد) هیچ مشکلی ندارد فقط اگر شبکه قطع شود البته من هنوز از 2003 و اس کیو ال 2000 استفاده میکنم و حوصله عوض کردن را ندارم ولی هیچ تفاوتی ندارد فقط جای منوها عوض شده
اول روی اس کیو ال سرورت با مجوز واحد it یک یا چند login بساز با دسترسی های مدیر و یوزر سپس اکسس را باز کن project using new database را انتخاب کن از ویزاردی که میدهد نام و یا ip سرور را میخواهد یوزر پسورد را میخواهد نام دیتابیس را میخواهد سپس دیتابیس ساخته میشود به همین راحتی حال مانند اکسس فرمهایت ار بساز و کواریهایت فقط پاس دادن متغیرها به اس کیو ال کمی راهنمایی میخواهد که اگر سرچ کنی قبلا راهنمایی شده اگر شروع کردید به مشکل برخوردید بنویسید مزیت اسکیو این است که به راحتی برنامه را در سطح دسترسی های مختلف میتوانی بنویسی
در مرحله اول اگر قبلا روی اس کیو ال دیتابیسی وجود داشه باشد از ایتم project using existin data استفاده کن تا به آن دیتابیس وصل شوی و تمرین کنی