PDA

View Full Version : مشکل با طراحی ERD

mostafa272
یک شنبه 20 فروردین 1391, 21:14 عصر
با سلام

من ترم قبل یه وب سایت ساده برای مدیریت مدرسه نوشتم(برای درس مهندسی اینترنت) که این جوری در نظر گرفته بودم سناریوش رو:

1- کاربران سایت همان دانش آموزان هستند که بعد از عضویت می توانند وارد پنل خود شوند و نمراتشان را مشاهده کنند.همچنین اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش و یا حساب کاربری خود را حذف کنند.(بنابراین برای کاربران یه جدول users ساختم با فیلد های مربوط به کددانش آموزی،نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و محل تولدو مقطع تحصیلی و پسورد)(که برای لاگین به پنل کاربریشون از کد دانش آموزی و پسورد استفاده می کنند)

2- چون پیاده سازی مورد نظرم مدرسه ابتدایی بودم 5 تا جدول ساختم برای 5 تا مقطع که هر جدول شامل فیلدهای دروس مربوط به هر مقطع می شد به علاوه کد دانش آموزی .در واقع این 5تا جدول نمرات دانش اموزان هر مقطع رو نگه می دارد.

3- جدول مربوط به مدیر سایت. مدیر سایت این امکان رو داره که نمرات مربوط به هر دانش آموز را در جدول مورد نظر با توجه به مقطع مورد نظر(یعنی یکی از 5تا جدول مرجله قبل) دخیره،جستجو و حذف کنه. همین طور امکان دسترسی و مدیریت بر روی جدول کاربران رو هم دارد.

اما......

الان که برای درس پایگاه داده می خواهم این پروژه رو ارائه بدهم استادم از نمودار erd اشکال گرفته که نباید اینگونه طراحی شود و برای مقاطع یه جدول در نظر گرفته شود و برای درس هم جدول دیگری! اما نمی دانم که جدولی که برای مقاطع تحصیلی باید ایجاد کنم چه لزومی دارد و اصلا باید شامل چه فیلد ها(صفاتی) باشد؟ لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر