PDA

View Full Version : global assembly gac

fam_jam_teh
دوشنبه 21 فروردین 1391, 02:30 صبح
پروژه ای با vs.net 2008 نوشتم که از sql 2000 هم استفاده کردم. حالا از برنامه که publish می گیرم و فایل setup می سازم. روی کامپیوتری که می خوام برنامه کار بشه وقتی اجرا می کنم این پیام رو میده و نصب نمیشه!!!!!
unable to install or run the application. the application requires that assembly Microsoft.sqlserver.connectioninfo version 9.0.242.0 be installed in the global assembly cache(GAC) first.

نمی دونم چیکار کنم!
تو رو خدا کمک کنید.

hakim22
دوشنبه 21 فروردین 1391, 09:13 صبح
دو حالت داره ، یا شما از SMO در برنامه استفاده کرده اید یا نکرده اید .
اگر استفاده نکرده اید از لیست Reference ها Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo را حذف کنید. یا هر کتابخانه ی اضافه ای که فکر می کنید به آن مربوط باشد.

اگر استفاده کرده اید باید بخاطر داشته باشید که SMO یک سری از کتابخانه های نرم افزار SQL است و ربطی به .net ندارد. از این همراه با آن نصب نمی شود.
اگر در کامپیوتر کاربر نرم افزار SQL نصب باشد اصولا نباید مشکلی باشد.
اما اگر نصب نیست و می خواهید برنامه بدون مشکل کار کند باید به صورت دستی فایلهای DLL را آدرس دهی کنید. یعنی بجای اینکه از تب .net استفاده کنید به قسمت Browse رفته و یکی یکی فایلها را Add کنید. (اول از لیست Reference ها Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo را حذف کنید.

در این روش باید لیست فایلهای مورد نیاز خود را در کنار برنامه ی خود همراه داشته باشید تا برنامه کار کند. پس بهتر است همه ی آنها را به زیر شاخه ی برنامه کپی کنید.

fam_jam_teh
دوشنبه 21 فروردین 1391, 15:24 عصر
ممنون که جواب دادید
من از sql استفاده می کنم
تویه کامپیوتر کاربر sql رو نصب کردم
تنها یه مسیله هست اینکه .net2008 از sql2005 استفاده می کنه و من از sql2000 استفاده کردم امکان داره مشکل از این باشه؟
حالا که با وجود اینکه sql رو نصب کردم و باز هم مشکل دارم چه کاری رو باید انجام بدم!!!!!؟؟؟

fam_jam_teh
دوشنبه 21 فروردین 1391, 16:17 عصر
تمام dll ها رو هم حذف کردم و اضافه کردم باز هم نشد و همون ارور رو داد

xxnagin
دوشنبه 21 فروردین 1391, 16:30 عصر
سلام این هم مثل شما همین مشکل رو داشته
یه سر بزن
project properties --> Publish tab -->Application Files
Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo for instance - and set it to Include.

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/vbide/thread/69657a6a-8aa0-4b66-923b-ea7f9e65e843/

fam_jam_teh
دوشنبه 21 فروردین 1391, 18:23 عصر
آره اینئنو قبلش سرچ کرده بودم اما باز هم نشد