PDA

View Full Version : کمک در رابطه با خواندن همزمان اطلاعات از یک پورت سریال توسط دو برنامه

Parsa_2006
دوشنبه 21 فروردین 1391, 09:19 صبح
سلام دوستان
من می خوام از یک دستگاه پزشکی مرتبط به پورت سریال کامپیوتر اطلاعات دریافت کنم اما این دستگاه به برنامه مربوط به خوش متصل است. ایا راهی وجود داره که من بتونم همزمان اطلاعات رو روی یک نرم افزاری که خودم طراحی می کنم دریافت کنم ؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید
با تشکر

فرید نجفلو
دوشنبه 21 فروردین 1391, 11:33 صبح
دوست عزیز این کار شما فکر نکنم امکان پذیر باشه
چون وقتی یا پورت توسط یک برنامه باز شد تا اون پورت یا برنامه بسته نشه نمیشه توسط برنامه دیگه ای استفاده کرد
البته این نظر بندس و خودم در مورد یک پورت باسکول که نتونستم این کا رو بکنم!

Parsa_2006
دوشنبه 21 فروردین 1391, 12:52 عصر
ممنون از راهنماییتون ولی اگه اینطور باشه پس نرم افزار های مانیتور کردن پورت ها چطور اینکار رو انجام می دن؟؟؟؟

sinaone1
دوشنبه 21 فروردین 1391, 19:22 عصر
خیلی سادست
شما کافیه از یه نرمافزار virtual port استفاده کنید که برای شما این کارو میکنه

Parsa_2006
سه شنبه 22 فروردین 1391, 07:52 صبح
ممنون اگه میشه یه نرم افزار معرفی کنید

Parsa_2006
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 11:19 صبح
با سلام مجدد
آقا من با یک برنامه virtual port پورت com1 رو به com3 انتقال دادم توی سیستم خودم که با برنامه اطلاعات رو به پورت 1 می فرستم روی پورت 3 هم همون اطلاعات قرار می گیره و با برنامه مانیتورینگ هم قابل خواندن است. اما روی سیستمی که دستگاه به پورت com1 اون وصل این کار رو می کنم هیچ اطلاعاتی روی پورت نمی یاد در ضمن نرم افزار مانیتورینگ هم نه روی پورت 1 و نه روی پورت 3 چیزی نمایش نمیده ولی زمانی که برنامه virtual port رو غیر فعال می کنم شروع به نمایش اطلاعات روی پورت 1 می کنه. به نظر شما مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Parsa_2006
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 11:20 صبح
در ضمن برنامه virtual port رو قبل از شروع به کار دستگاه که فعال می کنم کلا دستگاه دستورات نرم افزار رو قبول نمی کنه و کار هم نمی کنه

Parsa_2006
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 11:33 صبح
تا جایی که من متوجه شدم این نرم افزار ها که من از Virtual Serial Port Kit استفاده می کنم در حقیقت یه پورت مجازی می سازن ولی راهی برای ارتباط پورت مجازی با پورت کام اصلی که اطلاعات روی اون هست ظاهرا وجود نداره؟؟؟ لطفا یکی منو راهنمایی کنه

Parsa_2006
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 09:39 صبح
کسی نیست به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:اف رده::افسرده:

Parsa_2006
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 09:54 صبح
:گریه::گریه::گریه:

programer_saeed
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 00:03 صبح
serial port spy cable
serial port cable sniffer
این دو عبارت رو سرچ تصاویر کن توی گوگل عکس های ساختن کابل های جاسوسی سریال پرت میاد ، من تست کردم ، جواب داد
موفق باشی

farshchian58
چهارشنبه 10 مهر 1392, 18:49 عصر
سلام درسته این پست خیلی قدیمی هست ولی من جوابشو میدم شاید به درد کسی خورد من خودم سرچ کردم آمدم اینجا ولی خب چیزی دست گیرم نشد. تو google به اسم serial port splitter & Serial port share سرچ کردم دوتا نرم افزار پیدا کردم که هر دو 15 روز اجرا میشه کرک هم نتونستم بکنم ولی فعلا کارم راه افتاد. اینم سایت دانلودش لطفاً اگر کسی کرک این نرم افزارها یا مشابه اینها رو داره اینجا قرار بده.
ممنون

http://www.fabulatech.com/serial-port-splitter.html
http://wiki.eltima.com/user-guides/serial-splitter4.html