PDA

View Full Version : کامبو و دیتاگرید

sara_t
دوشنبه 21 فروردین 1391, 10:05 صبح
سلام دوستان
من یه دیتاگرید دارم که ستون 13 اون رو بصورت کامبوباکس دراوردم. و زمانیکه در ستون 8 هستم از بانک اطلاعاتیم چند داده رو میخونم و در کامبو میریزم و بعد میتونم اونو انتخاب کنم.
من هیچ مشکلی ندارم تا زمانیکه فقط یک سطر در گریدم بریزم اما هیمنکه به سطر بعدی میرم مقدار کامبو من خالی میشه که طبیهی هم هست و داده من هم پاک میشه میخام کاری کنم که داده من ذخیره بشه و با رفتن به سطر بعد پاک نشه.
ممنون

hakim22
دوشنبه 21 فروردین 1391, 11:28 صبح
آیا شما از DataBinding استفاده می کنید و محتویات کومبو رو از دیتابیس به صورت مستقیم می خونید !؟
احتمالا شما گزینه های DataSource و DisplayMember و ValueMember رو درست تنظیم نکردید. که بستگی به پایگاه داره.

sara_t
دوشنبه 21 فروردین 1391, 11:39 صبح
بله
میشه لطف کنید بگید دو گزینه valuemember و dispalymember چطور باید ست کرد؟
بسیار ممنون از پاسختون

Hybrid
دوشنبه 21 فروردین 1391, 12:09 عصر
با سلام خدمت دوستان ، در رابطه با مشکتون فکر کنم شما یک منبع داده رو به هردو تا کنترل ( datagridview و ComboBox ) نسبت دادین که این مشکل پیش میاد ، خاصیت DropDownstyle رو به DropDownList تنظیم کن ببین درست میشه ( بعید میدونم).اگه درست شد که هیچ ولی اگه درست نشد listbox یا کامبو رو به از طریق خصوصیت های زیر پر کنین یا از طریق ExecuteReader.

Datasource : به وسیله ی این خصوصیت به کامبو با لیست باکس میگین که منبع دادت چیه و اطلاعاتت رو باید از چی بخونی.

Display member : چون کامبو یا لیست باکس نمیتونن اطلاعات یک جدول رو یک جا جمع کنن و نمایش بدن باید بهشون بگی که اطلاعات کدوم ستون رو نمایش بده این خاصیت همین کار رو انجام میده.

Value Member : با انتخاب هر عضو از listbox یا ComboBox به رکوردی در دیتاست که حاوی این مقدار هست اشاره میشه توسط این خاصیت ( Value Member ) شما میتونین به عضو دیگه از آن رکورد دسترسی داشته باشین مثلا شما در خصوصیت Display Member نمایش مقدار فیلد نام رو گذاشتین ولی در این خصوصیت دسترسی به مقدار فیلد نام خانوادگی میسر میشه و هر وقتی شما خصوصیت selected Value رو صدا بزنید مقدار فیلد تعیین شده در خصوصیت Value Member را واستون نمایش میده.

واسه کاربر این 3 تا خصوصیت داخل همین فروم جستجو کنی خیلی مطلب گیرت میاد .

موفق باشید./

sara_t
دوشنبه 21 فروردین 1391, 12:46 عصر
بسیار ممنون
اما با دست کردن این مقادیر مشکل من حل نشد.
من میخام مقداری رو که در کامبو انتخاب میکنم در همان کامبو نمایش بده و وقتی به سطر بعدی میرم کامبو من خالی نشه. میشه درمورد این مشکل همصحبت کنید.
مثلا در کامبو 3مقدار a b c دارم و من مقدار a رو انتخاب میکنم میخام که مقدار a در کامبو من باقی بمونه. اما با رفتن به سطر بعدی این مقدار پاک میشه.

hakim22
دوشنبه 21 فروردین 1391, 14:42 عصر
منم قبلا دقیقا همین مشکل رو با کوبو و دیتابیس داشتم.
مشکل شما دقیقا برمیگرده به Selected Value یا SelectedItemیکیش رو None بزارید و اون یکی رو روی محتوای آیتم و نه ID تنظیم کنید.
دقیقا خاطرم نیست کدوم به کدوم.

sara_t
دوشنبه 21 فروردین 1391, 16:02 عصر
ممنون از اینکه وقت میذارید و پاسخ میدید.
اما دقیقا مشکلم رو تو دو تا تصویر نشون دادم.
من میخام وقتی مثلا فرش کبیر رو انتخاب کردم و به سطر بعدی رفتم فرش کبیر توی کامبو من نشون داده بشه اما در حال حاضر بصورت تصویر دوم میشه.
بازم ممنون8549285493