PDA

View Full Version : سوال: یه نظر خواهی یا سوال در مورد برنامه نویسی تحت وب

betocheee
دوشنبه 21 فروردین 1391, 11:38 صبح
سلام دوستان ببخشید که اینجا پست میزارم چون واقعا" نمیدونم باید کجا پستم رو بزارم خوب بگذریم
اقا من میخواستم نظرتون رو در مورد کاری که میخوام انجام بدم رو بدونم
من هیچ گونه اطلاعی وسر رشته ای از برنامه نویسی کامپیوتر ندارم ولی از اونجایی که به اینترنت و ساخت وبسایت و وبلاگ علاقه دارم میخواستم برنامه نویسی تحت وب رو یاد بگیرم حالا سوالم اینه من بدون اینکه زبان برنامه نویسی کامپیوتر مثل ویزوال یا سی یا جاوا و بقیه زبانها یاد بگیرم میتونم قالب وبلاگ یا وبسایت بسازم یا نه
البته زبان اچ تی ام ال و سی اس اس رو میدونم باید یاد بگیرم که مشکلی نداره یاد گیریشون ایا یاد گیری اینها ملزم به یادگیری زبانهای برنامه نویسی بالا هست یا نه
اگه میشه به طور کامل توضیح بدین ممنون میشم
از مدیران انجمنم در خواست دارم اگه میشه پست رو نبندند و انتقالشم ندن تا یکی پیدا بشه و ما رو راهنمایی کنه بعدش میتونند پست رو ببندند {اگه خودشون راهنمایی کنند چه بهتر چون اونا دیگه استادن تو این کار}
با تشکر

srfarzad
دوشنبه 21 فروردین 1391, 12:05 عصر
برای شروع اینا رو هم میتونید یاد بگیرید....

می تونید از سیستم های مدیریت محتوا CMS هم استفاده کنید مثل جوملا،دروپال، وردپرس و ....
کار با این CMS ها راحت هست و احتیاجی به برنامه نویسی زیادی نداره ، چون بیشتر امکانات رو می تونید بگیرید و ازش استفاده کنید.

clover
دوشنبه 21 فروردین 1391, 12:13 عصر
الا سوالم اینه من بدون اینکه زبان برنامه نویسی کامپیوتر مثل ویزوال یا سی یا جاوا و بقیه زبانها یاد بگیرم میتونم قالب وبلاگ یا وبسایت بسازم یا نه
بله، برای طراحی قالب وبسایت و وبلاگ فقط دونستن همین موارد کافی هست

khanlo.javid
دوشنبه 21 فروردین 1391, 12:29 عصر
دوست عزیز این زبان ها رو باید بلد باشی.

1-Html
2-CSS
3-javascript
4- php
یا
C#
5- jqery
6-ajax

موفق باشی.

hamed-php
دوشنبه 21 فروردین 1391, 12:52 عصر
تا جاییکه نخواهی اطلاعات رو از کاربر بگیری و روی اون اطلاعات کاری انجام بدی مثل ثبت کردن یا بایگانی یا پاسخ و یا هر چیز دیگه اونوقت میتونید با HTML و CSS صفحات استاتیک درست کنی و از اون لذت ببری که کار با عکس و ... هم کمک میکنه به شما

اما اگر بخوای پروسس روی دیتا انجام بدی اونوقت یه زبان برنامه نویسی تحت وب به شما کمک میکنه

betocheee
دوشنبه 21 فروردین 1391, 13:55 عصر
سلام
اول از همه چیز از همتون تشکر میکنم بابت راهنمایتون
خوب دوستان تا اینجایی که من فهمیدم احتیاجی نیست که اونا رو یاد بگیرم ولی باید php رو یاد بگیرم تا بتونم پیشرفته کار کنم خوب کسی مقاله یا کتابی در مورد php داره که ساده و روان یاد داده باشه بعدشم دوستان باید اول چی رو یاد بگیرم بعد برم برا چی میشه یه ترتیب بندی با توجه به تجربه ای که دارین برام بزارین
{مثلا" اول اچ تی ام ال رو یاد بگیرم بعد جاوا اسکریپت بعد پی اچ پی بعد هم بقیشون} میخوام از پایه شروع کنم به همین خاطر میگم بعد نیام پی اچ پی رو شروع کنم به یاد گیریش توش به خاطر سی ای ای گیر کنم

با تشکر

bade saba
دوشنبه 21 فروردین 1391, 15:42 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?269194-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-PHP-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84
برای یاد گیری php
اول باید HTML یاد بگیری و بعد CSS و بعدشم سراغ js و php بری.
اما اینجوری نیست که یکی رو بخونی تموم بشه بعد بری سراغ اون یکی بیشتر سعی کن مطالب رو به شکل کاربردی یاد بگیری، این سایت (http://www.w3schools.com/) خیلی خوب و مفید و مختصر مطالب رو بیان کرده و در مورد همه این زبانها که نام برده شد درش مطلب هست.
یکی از دوستان تو یکی از پستا ajax رو با عنوان زبان برنامه نویسی آورده بود که باید گفت ajax زبان برنامه نویسی نیست که مطمئنا بعدن با این موضوع هم آشنا خواهی شد

betocheee
سه شنبه 22 فروردین 1391, 12:07 عصر
سلامی دوباره
از دوست خوبمون تشکر میکنم اما خوب یه سوال دیگه هم داشتم
راستی اینم بگم که من انگلیسیم ضعیفه و این سایت بدردم نمیخوره اما بازم ممنون
بریم سر اصل مطلب
الان که تو انجمن میچرخیدم یه پست در همین راستا پیدا کردم که نوشته شده بود برای اینکه php رو یاد بگیریم بهتره اول زبان سی کار کنیم ایا این دو بهم ربطی دارن
دوم اینکه اگه اچ تی ام ال و سی اس اس رو فقط یاد بگیریم فعلا" میتونیم قالب وبلاگ بسازیم یا ترجمه یا ویرایش کنیم یا نه با تشکر

cyrusthegreat
سه شنبه 22 فروردین 1391, 12:47 عصر
سلامی دوباره
از دوست خوبمون تشکر میکنم اما خوب یه سوال دیگه هم داشتم
بریم سر اصل مطلب
الان که تو انجمن میچرخیدم یه پست در همین راستا پیدا کردم که نوشته شده بود برای اینکه php رو یاد بگیریم بهتره اول زبان سی کار کنیم ایا این دو بهم ربطی دارن
دوم اینکه اگه اچ تی ام ال و سی اس اس رو فقط یاد بگیریم فعلا" میتونیم قالب وبلاگ بسازیم یا ترجمه یا ویرایش کنیم یا نه با تشکر

دوست عزیز

خیر. نیازی نیست که اول برید C یا C++ کار کنید. تنها شباهتی که این دوتا با هم دارند نحوه نوشتن دستورات، توابع و بطور کلی Syntaxهاشون با هم هستش. ولی خب چه کاریه. شما یه راست برو سر همون PHP و Syntaxهاشو یاد بگیر. چرا بخوای اول بری سراغ یه زبانی که بجز شباهت Syntaxای هیچ شباهت دیگه ای تقربیا نداره، و برای یه هدف جدا ایجاد شدند، یاد بگیری.

بله. با دانستن HTML و CSS شما می تونید قالب بسازید، ترجمه کنید، ویرایش کنید و خیلی کارهای دیگه. ولی خب بهتره در کنار اون Javascript و البته JQuery هم یاد بگیرید تا طراحیاتون به روز باشه.

Saber Mogaddas
سه شنبه 22 فروردین 1391, 14:53 عصر
سلام
چیزی که شما میخواید طراحی وب سایت استاتیک هست و نیاز به یادگیری برنامه نویسی c# ووو .. ندارید با html و css میتونید قالبتون رو طراحی کنید..
موفق باشی..

betocheee
سه شنبه 22 فروردین 1391, 16:24 عصر
خوب از بین php asp.net کدوم یکیشون رو برم یاد بگیرم بهتره به نظر شما
فقط لطفا" دوستانت نیان اینجا تعصبی جوای بدن درست و حسابی و کامل جواب بدن
البته با توجه به شرایط من که هیچی از وب نویسی نمیدونم
با تشکر

betocheee
سه شنبه 22 فروردین 1391, 17:14 عصر
دوست عزیز

بله. با دانستن HTML و CSS شما می تونید قالب بسازید، ترجمه کنید، ویرایش کنید و خیلی کارهای دیگه. ولی خب بهتره در کنار اون Javascript و البته JQuery هم یاد بگیرید تا طراحیاتون به روز باشه.

ممنون دوست عزیز که پاسخ دادید اما خوب اگه قراره این 4تا رو یاد بگیرم خوب پی اچ پی رو هم یاد میگیریم بره دیگه راحت ه همه چی

bade saba
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 12:14 عصر
با تشکر

این سوال یه بحث خیلی، خیلی، خیلی، خیلی، خیلی، خیلی، ... تکراریه که یه سرچ بکنی تعداد زیادی جواب پیدا میکنی که در هر دو بخش asp و php بارها راجب بهش بحث شده تا اونجا که میتونی بخون و با توجه به شرایط خودت و مزایای این دو نسبت به هم تصمیم بگیر

bade saba
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 12:23 عصر

حتما این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?334022-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%DA%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%9F-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C%D 8%9F&p=1478053&viewfull=1#post1478053) رو بخون و به سوال و جواب و مخصوصا مواردی که در مورد زبان انگلیسی گفته شده دقت کن
بعد این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?334022-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%DA%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%9F-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C%D 8%9F&p=1480133&viewfull=1#post1480133)رو هم بخونی بد نیست

این مطلب برای شما که اول کار هستی میتونه خیلی مفید باشه، خیلیا بعد چند سال کار این سوالا براشون پیش میاد پس بهتره اول کار به این مطالب توجه کنی تا چند قدمی از بقیه جلو بیوفتی

موفق باشید

cyrusthegreat
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 13:15 عصر
ممنون دوست عزیز که پاسخ دادید اما خوب اگه قراره این 4تا رو یاد بگیرم خوب پی اچ پی رو هم یاد میگیریم بره دیگه راحت ه همه چی

دوست عزیز

یادگیری تمام اون 4 زبان از نظر زمان یه طرف، یادگیری اون PHP هم یه طرف. شاید شما در اون 4 تا زبان قوی نباشید، ولی قوی نبودن در PHP برابر با نابودی آینده ی شغلی شماست. وقتی کد PHP شما اصولی، استاندارد و امن نباشه، یه جوجه هکر که یه حمله XSS ساده و یا SQL Injection ساده بلد هست، سایت شمارو جوری هک می کنه، که نفهمید از کجا خوردید.

به نظر من، شما مشخص کنید که می خوایید چکار کنید. می خوای طراح وب بشید یا توسعه دهنده ی اون. این دوتا کاملا جداست. تجربه من ثابت کرده که یادگیری این دوتا با هم در حد حرفه ای، به زمانی 10 ساله نیاز داره. آیا شما این زمان رو در اختیار دارید؟ اگر نه، بهتره به یکیشون بپردازید، تا هم زمان یادگیری رو کاهش بدید و هم اینکه، بتونید در همون زمینه ی کاریتون حرفه ای بشید تا ده برابر زمانی که هردوتاش رو نصفه و نیمه بلدید، در آمد داشته باشید.

با تشکر

جواب این سوال، طبق تاپیک های همین انجمن، نشون داده که حتی توسط بی طرف ترین افراد، بوی تعصب می ده. هرکسی یه زبانی که کار کرده پیشنهاد می ده. مثلا من PHP پیشنهاد می کنم. براش هم اینقدر دلیل دارم، که بخوام بگم می شه مثنوی هزار من. از اون طرف که ASP.net کارها هستن، که همینقدر دلیل دارن. پس بهتره وارد دنیای هرکدوم بشی. مثلا برای هرکدوم یک ماه وقت بزاری. باهاشون کد بزنی. بعد ببینی با کدومش راحت تری. کدومش باعث نمی شه که موقع کد زدن، به زمین و زمان فحش بدی. اونوقت خیلی راحت می تونی تصمیم بگیری.