PDA

View Full Version : مشکل در برگرداندن مقدار یک کوئری از دیتابیس

hanis29268
دوشنبه 21 فروردین 1391, 14:20 عصر
با سلام
دوستان من نمیدونم چه طوری مقدار یک query رو برگردونم،توی sql جواب میده ولی توی asp عبارتnull برمیگردونه؟؟
کد:

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
string user, pass;
user = Request.Form["user"].ToString();
pass = Request.Form["password"].ToString();
AvarezDataSetTableAdapters.QueriesTableAdapter adap = new AvarezDataSetTableAdapters.QueriesTableAdapter();
ArrayList ss = new ArrayList();
ss.Add(adap.GetUsers(user , pass )).ToString();

}
و function:
USE [Shahrdari]
GO
/****** Object: UserDefinedFunction [dbo].[BankName] Script Date: 03/03/2011 11:06:28 ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
-- =============================================
-- Author: <Author,,Name>
-- Create date: <Create Date, ,>
-- Description: <Description, ,>
-- =============================================
create FUNCTION [dbo].[GetUsers]
(
@user as nvarchar(500),@Pass as nvarchar(50)
)
RETURNS nvarchar(500)
AS
BEGIN
declare @s as nvarchar(500)
set @s= (select fldUser from Tblusertest where fldUser=@user and fldPass =@pass)
if (@s is null) set @s=''
return @s
END

nettonet
دوشنبه 21 فروردین 1391, 18:00 عصر
با سلام
لطفا بیشتر توضیح بدهید

hanis29268
دوشنبه 21 فروردین 1391, 18:07 عصر
ببینید من در sql2008 یک جدول ساختم که دارای دو فیلد fldUserو fldPass هستش،بعد یه function ساختم که کدش رو بالا میبینید که هدفم این هستش که وقتی افراد در سایت ثبت نام میکنند دارای یک user ,pss میشوند که وقتی نام کاربری و کلمه عبورشون رو وارد میکنند میخوام بیام با این function چک کنم که آیا همچین کاربری وجود داره یا نه، که اگر وجود داشته باشه نام کاربر رو میخوام برگردونه که بعدا یه اکشن روش انجلم بدم.
در asp هم با استفاده از یک login form نام کاربری و کلمه عبور فرد رو میگیرم و به این صفحه post میکنم،بعد یه شی از کوئری ساختم که مقدار نام کاربری و رمز رو با دیتابیس مفایسه کنه و اگر همچین کاربری بود نام کاربری برای من برگردونه،
جالب اینجاست که ای function در sql و همپنین قسمت querywizard asp جواب میده ولی وقتی کد بالا رو میزنم واب نمیده
به نظر خودم مشکل در این کد:
AvarezDataSetTableAdapters.QueriesTableAdapter adap = new <u>AvarezDataSetTableAdapters.QueriesTableAdapter(); ArrayList ss = new ArrayList();
ss.Add(adap.GetUsers(user , pass )).ToString();

با تشکر