PDA

View Full Version : گرفتن زمان سرور از یک کام\یوتر غیر سرور تحت شبکه

mostafah110
دوشنبه 21 فروردین 1391, 16:17 عصر
سلام به دوستان

من برنامه ای نوشتم که قراره داخل بانک اطلاعاتی یک سری اطلاعات زمانی رو ذخیره کنهُ مثلا این سفارش چه تاریخی ثبت شده و چه تاریخی فرستاده شده و ....
حالا مشکل من اینه که باید داخل بانک اطلاعاتی یک زمان مشخص ثبت بشه، الآن برنامه من این طوریه که زمان همان کامپیوتری که برنامه روش اجرا می شه رو می گیره و داخل بانک ذخیره می کنه، و اگر اون کامپیوتر تاریخ و زمانش اشتباه باشه، اطلاعات اشتباهیی ذخیره می شه
حالا کسی از دوستان هست که به من بگه چجوری تاریخ و زمان سرور ( یا یک کامپیوتر مشخص تحت شبکه) رو بگیرم و اون زمان رو ثبت کنم ، تا همه زمان ها یکسان باشند..

ممنون میشم اگه زود جواب بدید!

mostafah110
دوشنبه 21 فروردین 1391, 20:12 عصر
سلام به دوستان

من برنامه ای نوشتم که قراره داخل بانک اطلاعاتی یک سری اطلاعات زمانی رو ذخیره کنهُ مثلا این سفارش چه تاریخی ثبت شده و چه تاریخی فرستاده شده و ....
حالا مشکل من اینه که باید داخل بانک اطلاعاتی یک زمان مشخص ثبت بشه، الآن برنامه من این طوریه که زمان همان کامپیوتری که برنامه روش اجرا می شه رو می گیره و داخل بانک ذخیره می کنه، و اگر اون کامپیوتر تاریخ و زمانش اشتباه باشه، اطلاعات اشتباهیی ذخیره می شه
حالا کسی از دوستان هست که به من بگه چجوری تاریخ و زمان سرور ( یا یک کامپیوتر مشخص تحت شبکه) رو بگیرم و اون زمان رو ثبت کنم ، تا همه زمان ها یکسان باشند..

ممنون میشم اگه زود جواب بدید!

بچه ها من برای فردا این کار رو باید بکنم ، خواهش می کنم اگر کسی می دونه بهم بگه، هیچ جای اینترنت جوابی پیدا نکردم بجز یک کلاس SNTP که اونم بدرد شبکه محلی نمی خورد!!!!!!!!!

mostafah110
دوشنبه 21 فروردین 1391, 21:05 عصر
بچه ها من برای فردا این کار رو باید بکنم ، خواهش می کنم اگر کسی می دونه بهم بگه، هیچ جای اینترنت جوابی پیدا نکردم بجز یک کلاس SNTP که اونم بدرد شبکه محلی نمی خورد!!!!!!!!!

قربون مرامتون، اگه کسی می دونه به من بگه!!!!!!!!!!!!!۱:گریه:

s3rv3r
دوشنبه 21 فروردین 1391, 21:48 عصر
با استفاده از سوكت. يه برنامه چت رو در نظر بگيريد. كه متن ارسال و در يافت ميشه.
حالا يه نرم افزار كافي نت رو در نظر بگيريد. فرمان صادر ميشه تا در كامپيوتر مقصد اجرا بشه.

كار به اين صورت خواهد بود. كامپيوتري كه درخواست ساعت ميكنه بايد مشخصات خودش رو بفرسته ( آدرس آي پي ) و اگه چيزاي ديگه اي هم ميخواي انجام ميدي بايد عنوان دستور رو هم بهش اضافه كني. مثلا تو نرم افزار كافي نت دستور مانيتورينگ صادر ميشه. خب در اونور كلاينت از دسكتاپ عكس ميگيره و به سرور ميفرسته.
حالا براي كار شما .
كلاينت : ارسال داده

192.168.1.20+time

سرور : دريافت رشته. جدا كردن دستور و آي پي.
اگر دستور بود زمان رو به كلاينت ارسال كن.

حالا تو كلاينت دريافت بايت اطلاعات و تبديل به زمان كن. حالا زمان سرور رو داري.

اميدوارم منظورتون رو متوجه شده باشم.

mostafah110
سه شنبه 22 فروردین 1391, 00:37 صبح
با استفاده از سوكت. يه برنامه چت رو در نظر بگيريد. كه متن ارسال و در يافت ميشه.
حالا يه نرم افزار كافي نت رو در نظر بگيريد. فرمان صادر ميشه تا در كامپيوتر مقصد اجرا بشه.

كار به اين صورت خواهد بود. كامپيوتري كه درخواست ساعت ميكنه بايد مشخصات خودش رو بفرسته ( آدرس آي پي ) و اگه چيزاي ديگه اي هم ميخواي انجام ميدي بايد عنوان دستور رو هم بهش اضافه كني. مثلا تو نرم افزار كافي نت دستور مانيتورينگ صادر ميشه. خب در اونور كلاينت از دسكتاپ عكس ميگيره و به سرور ميفرسته.
حالا براي كار شما .
كلاينت : ارسال داده

192.168.1.20+time

سرور : دريافت رشته. جدا كردن دستور و آي پي.
اگر دستور بود زمان رو به كلاينت ارسال كن.

حالا تو كلاينت دريافت بايت اطلاعات و تبديل به زمان كن. حالا زمان سرور رو داري.

اميدوارم منظورتون رو متوجه شده باشم.

ممنون واقعا کمک کردی!! اصلا به ذهنم این قضیه نرسیده بود!

vof.ir
سه شنبه 22 فروردین 1391, 03:51 صبح
دوست عزیز، شما مگر نیاز به این ندارید که زمانی که دیتا را دارید ذخیره میکنید، زمان خود سرور را لحاظ کنید؟
خب مگر بانک اطلاعاتی شما چی هستش؟
خود سیکوئل سرور برای درج تاریخ و ساعت تابع داره، نوع داده ای داره!!!

mostafah110
سه شنبه 22 فروردین 1391, 14:09 عصر
دوست عزیز، شما مگر نیاز به این ندارید که زمانی که دیتا را دارید ذخیره میکنید، زمان خود سرور را لحاظ کنید؟
خب مگر بانک اطلاعاتی شما چی هستش؟
خود سیکوئل سرور برای درج تاریخ و ساعت تابع داره، نوع داده ای داره!!!
ممنون ، آره همین دیشب فهمیدم که دارم راه اشتباهی میرم و از تابع getdate() مربوط به sql استفاده کردم و قضیه حل شد!! البته سوکت پروگرمینگ رو یاد گرفتم که به دردم می خوره در آینده!!!!!!!!

Hunter_Of_Kiss
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 14:53 عصر
ممنون ، آره همین دیشب فهمیدم که دارم راه اشتباهی میرم و از تابع getdate() مربوط به sql استفاده کردم و قضیه حل شد!! البته سوکت پروگرمینگ رو یاد گرفتم که به دردم می خوره در آینده!!!!!!!!

سلام دوست عزیز
یه سوال مگه تابع sql تاریخ رو بصورت شمسی هم برمیگردونه؟؟؟؟

vof.ir
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 16:13 عصر
خیر ، تاریخ میلادی هست، اما می توانید از dll های تولید شده برای تبدیل تاریخ استفاده کنید و یا روتین مربوطه را به صورت یک فانکشن بنویسید و تابع GetDate() را به عنوان پارامتر به اون فانکشن پاس بدهید