PDA

View Full Version : آخرین تاریخ ورود کاربر

pedram_ns
دوشنبه 21 فروردین 1391, 18:53 عصر
با سلام
تو صفحه شخصی کاربر پس از ورودش می خوام تاریخ اخرین ورودش رو نشون بدم. این کار رو باید چطور انجام بدم و فیلد مربوط به اخرین ورود کاربر در دیتابیس رو کی و در کجا باید آپدیت کنم؟

اگر بعد از ورود این کار رو بکنم که کاربر همیشه تاریخ ورودش رو همین امروز میبینه و اگه هنگام خروج این کار رو بکنم که ممکنه کاربر اصلا logoff نکنه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

mahan.2002
دوشنبه 21 فروردین 1391, 21:05 عصر
سلام
اگر فقط اخرین ورود رو میخواهید نشون بدید بنظرم شما سه تا فیلد تو جدول کاربراتون بگرید یکی فیلد "اخرین ورود" یکی هم فیلد "ورود قبل" زمانی که کاربر وار می شه... یکی هم فیلد Temp زمانی که کار بر وارد میشه شما مقدار فیلد ورود قبل رو داخل فیلد Temp بریزد فیلد اخرین ورود هم داخل فیلد "ورود قبل" و فیلد temp نمایش بدید..

Sirwan Afifi
دوشنبه 21 فروردین 1391, 22:55 عصر
خوب بهتره به قول خودتون بعد از هربار Login فیلد رو با نام LastTime توی جدولی مثلا به اسم LoginLog ثبت کنید و Query زیر رو برای نمایش آخرین زمان ورود بنویسید :

select * from LoginLog
where ID=(select max(ID) from LoginLog)-1

Sirwan Afifi
دوشنبه 21 فروردین 1391, 22:56 عصر
حال اساتید اگر راه حل بهتری سراغ دارن بفرمائید.

TeacherMath
دوشنبه 21 فروردین 1391, 23:05 عصر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.web.security.membershipuser.lastactivitydat e.aspx

mahan.2002
سه شنبه 22 فروردین 1391, 07:59 صبح
سلام دوباره
من فکر نمیکنم لازم باشه برای هر بار وارد شودن کاربر یه رکورد توی یه جدول اضافه کنیم و بی جهت حجم دیتا بیس بالا ببریم
مثلا فرضا یک سیستم پنج هزار کاربر داره و هر کابر روز حداقل 5 بار صحفه خودشون رو چک میکند میدونید چقد اطلاعات بیهوده برای نگاه داشته اطلاعات که لازم نیست باید صرف کرد..

Sirwan Afifi
سه شنبه 22 فروردین 1391, 08:21 صبح
خوب بهتره به جای Insert، در هنگام ورود ما عمل Update رو انجام بدیم ولی قبل از آپدیت بیایم مقدار فعلی موجود در جدول رو توی یه متغیر قرار بدیم و بعد عملیات آپدیت رو اعمال کنیم.
ولی خوب راه حل قبلی که بنده گفتم مزیتش اینه که میشه مثلا گزارشی از ورود کاربران در روزه های مختلف رو نمایش داد.