PDA

View Full Version : عدم اجرای اسکول سرور

arsalansalar
دوشنبه 21 فروردین 1391, 19:30 عصر
با سلام
من یک برنامه با اسکول سرور نوشتم.بر روی کامپیوتر سرور درست کار می کمد ولی در بقیه کلاینت ها زمانی که نرم افزار اجرا می شود خطای شکل زیر را می دهد:

hakim22
دوشنبه 21 فروردین 1391, 19:49 عصر
به properties دیتابیس بروید و گزینه ی allow remote را تیک بزنید.
مطمئن شوید آدرس کامل نمونه ی SQL را در connection string دارید.
برای حالت محلی نقطه هم کفایت میکنه اما در شبکه آدرس کامل لازمه.

arsalansalar
دوشنبه 21 فروردین 1391, 21:04 عصر
چگونه باید به قسمت properties بروم؟

aftabeshargh
دوشنبه 21 فروردین 1391, 22:10 عصر
سلام
منم قبلا این مشکل رو داشتم " یه نگاهی به عکس ها بنداز " شایدم تکراری باشه برات .

arsalansalar
سه شنبه 22 فروردین 1391, 07:39 صبح
دوستم ممنونم از راهنماییت اما من از بانک اسکول سرور خود vs2008 استفاده می کنم و اسکول سرور و به صورت جدا نصب نکردم.

hakim22
سه شنبه 22 فروردین 1391, 18:44 عصر
البته این فقط یکی از دلایلی هست که کد شما درست کار نمی کنه .
خطای remote رو من بارها و به دلایل زیادی دیدم.

میشه با SMO همه ی تنظیمات SQL رو تغییر داد. که می توانید از اون هم استفاده کنید که یک کتابخانه است و درون کد اینکار انجام میشود.

arsalansalar
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 08:33 صبح
این موضوع ربطی به عدم نصب اسکول سرور بر روی کلاینت ندارد؟

hakim22
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 16:40 عصر
متاسفانه من هیچوقت بدون استفاده از نسخه ی کامل SQL server کد نویسی نکردم و تجربه ای در این زمینه ندارم.
اما همونجور که از توضیحات خطا مشخصه برای کار در شبکه حتما باید گزینه ی Allow remote رو فعال کنید.
نسخه ی SQL server که در VS هست نسخه ی Express که خیلی از امکانات نسخه های دیگه رو نداره و من شک دارم اصلا تحت شبکه بشه باهاش کار کرد.

arsalansalar
جمعه 25 فروردین 1391, 09:18 صبح
کد ارتباطی من با بانک این هست:

con = New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" & Application.StartupPath() & "\Omid1_Data.MDF;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True")

Majid842
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 12:35 عصر
زمانی که بانک را DETACH میکنم در SQL2008 وفایل های بانک رو داخل شاخه پرژه می ریزم . کنکشن رو هم به روش آقای arsalansalar (http://barnamenevis.org/member.php?46464-arsalansalar) که در بالا توضیح داده ارتباط میدم
یک مشکلی که داره زمانی که بانک رو از داخل VS2010 میخوام ATTACH کنم ایم پیغام رو میده
87258
تو رو خدا هرکسی که میدونه کمک کنه ؟؟؟